کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

مراقبت های دوران نقاهت جراحی بینی

23 اسفند ، 1397
گروه تحقیقاتی کلینیک
0 کامنت

جراحی زیبایی بینی یکی از عمل هایی است که بسیاری از افراد در کشور انجام می دهند و یکی از عمل های زیبایی پر طرفدار محسوب می شود. انتخاب یک دکتر خوب برای نتیجه گرفتن از عمل بسیار مهم است اما مراقبت های دوران نقاهت جراحی بینی نیز اهمیت زیادی دارد. برخی از افراد که از فرم و حالت بینی خود راضی نیستند یا به دلایل پزشکی مجبور به عمل زیبایی می باشند باید به مراقبت های بعد جراحی نیز توجه کنند تا نتیجه ی مطلوب بگیرند. در ادامه به مراقبت های دوره ی نقاهت جراحی می پردازیم.

دوران نقاهت جراحی بینی

دوران نقاهتجراحی بینی برای هر فرد یکسان نیست و ممکن است برخی افراد این دوره را به راحتی طی کنند اما برخی دیگر با مشکلاتی مانند سردرد یا کبودی رو به رو شوند؛ اما در هر دو صورت در حدود یک هفته برای افراد استراحت تجویز می شود؛ اما مشکل دیگری که ممکن است برای افراد پس از جراحی پیش بیاید این است که از ظاهر بینی شان راضی نیستند. باید این نکته را در نظر داشته باشید که تا حداقل 2 ماه نباید به ظاهر بینی تان توجه کنید زیرا چندین ماه زمان می برد تا فرم بینی تان مشخص شود. اگر شاغل هستید و یا در حال تحصیل می باشید باید یک هفته برای دوران نقاهت جراحی بینی مرخصی بگیرید و در منزل استراحت نمایید؛ اما این بدان معنا نیست که تا یک هفته امکان انجام کاری را ندارید شما می توانید از فردای روز عمل تان به انجام کارهای روزمره بپردازید.

 

نقاهت جراحی بینی

مراقبت های قبل از عمل بینی

بسیاری از افراد تنها تصور می کنند که باید بعد از عمل و در دوران نقاهت جراحی بینی مراقبت هایی را انجام دهند اما باید بدانید که این مراقبت ها از قبل عمل باید صورت بگیرد تا نتیجه ی مطلوب تری حاصل شود. دادن آزمایش و گرفتن عکس از بینی از اولین کار هایی است که برای عمل باید انجام دهید. مشخص کردن فرم بینی که می خواهید و پیدا کردن یک دکتر معتبر و ماهر نیز از دیگر ملزومات می باشد. بهتر است از دو هفته قبل از عمل هیچ گونه دارویی که حاوی آسپیرین و یا ایبوبروفن باشد مصرف نکنید و در حدود 8 ساعت قبل از عمل هیچ چیزی میل ننمایید. کوتاه کردن موهای داخل بینی، پاک کردن لاک ناخن، آرایش نکردن استفاده نکردن از مواد نیکوتین دار مانند سیگار یا قلیان از دو هفته قبل عمل و... از جمله مواردی است که باید قبل عمل رعایت کنید تا به مشکل برنخورید. در جلسات مشاوره دکترتان برای عمل شرکت کنید تا نکات ضروری به شما گفته شود.

نتیجه جراحی بینی

مراقبت های دوران نقاهت جراحی بینی

بعد از عمل جراحی تا دو روز باید یک کیسه حاوی یخ را بر روی صورت و چشمان تان قرار دهید تا از بروز هر گونه کبودی جلوگیری نماید و در صورتی که کبودی حاصل شده است آن ها را برطرف نماید. از دیگر مراقبت های دوران نقاهت جراحی بینی گذاشتن دو بالشت در زیر گردن در هنگام استراحت است به طوری که گردن شما در زاویه 30 درجه ای نسبت به بدن تان قرار بگیرد. در این حالت فشاری به بینی تان وارد نخواهد شد. همچنین باید توجه داشته باشید که نباید به سمت چپ و یا راست بخوابید بنابراین در دو طرف تان بالشت بگذارید تا سرتان ثابت باقی بماند.

همان طور که ذکر شد بهتر است تا یک هفته بعد از عمل و در دوران نقاهت جراحی بینی از انجام هرگونه فعالیت سنگین پرهیز کنید تا روند بهبود شما زودتر طی شود. از انجام کارهایی که باعث تورم بینی شود نیز به شدت پرهیز کنید این کارها شامل بلند کردن وسایل سنگین که سبب باز شدن بخیه ها نیز می شود، گریه و خنده ی شدید و استعمال سیگار یا قلیان می باشد. همچنین تا یک هفته که باید گچ بر روی بینی تان بماند و از رفتن به حمام و خیس کردن گچ خودداری کنید.

پزشک جراح بینی

 
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX