کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عوامل تاثیر گذار در جراحی مجدد بینی

23 اسفند ، 1397
گروه تحقیقاتی کلینیک
0 کامنت

جراحی مجدد بینی این روزها در لیست جراحی های زیبایی جای گرفته است و دلیل آن عدم رضایت بیمار از ظاهر بینی و یا مشکلات تنفسی است. قبل از انجام این جراحی می بایست سواد و تخصص جراح را بیشتر مورد بررسی قرار داد.

جراحی مجدد بینی و عوامل تأثیرگذار در آن

جراحی بینی این روزها در میان دیگر جراحی های زیبایی حرف اول را می زند و بسیاری از مراجعه کنندگان برای بار دوم برای انجام این جراحی اقدام می کنند. عدم نارضایتی از نتیجه کار باعث می شود که افراد برای بار دوم و یا حتی سوم برای ترمیم بینی جراحی شده خود اقدام کنند. عوامل بسیاری در جراحی مجدد بینی موثر و تأثیر گذارند که در مطلب امروز سعی داریم مهم ترین آن ها را برای شما عزیزان بازگو کنیم. ظاهر نامناسب و یا دور از معیارهای بیمار و همچنین مشکلات تنفسی از مهم ترین عواملی شناخته می شوند که یک فرد را مجبور به جراحی ترمیمی بینی می کنند.

به جز موارد عنوان شده دلایل دیگری نیز وجود دارند که می توانند جراحی بینی را به دفعات بیشتر بکشانند. نکته مهم در رابطه با این نوع جراحی توجه به مشکلات و همچنین خواسته هایی است که در برخی موارد توسط یک جراح مجرب و با تجربه مورد بررسی و واکاوی قرار می گیرند. زمان انجام جراحی مجدد بینی نیز موضوع مهم بعدی است که در تعیین آن بسیاری از جراحان در بحث و گفتگو می باشند.

جراحی مجدد بینی

جراحی مجدد بینی به دلیل نارضایتی بیمار از ظاهر بینی

قبل از انجام جراحی بینی بیمار و البته متخصص جراحی می بایست تمامی جوانب را در نظر بگیرد تا عدم نارضایتی باعث جراحی ترمیمی در این عضو از صورت نشود. جالب است بدانید که بیشتر مراجعه کنندگان برای جراحی مجدد بینی از نتیجه کار و ظاهر جدید بینی خود احساس رضایت کافی نداشته و برای انجام مجدد این عمل مراجعه می کنند. در برخی موارد انتظار بی جا بیمار از نتیجه کار باعث می شود که یک جراح بدون در نظر گرفتن عوارض احتمالی جراحی ترمیمی را برعهده بگیرد و در برخی موارد نیز حق با بیمار بوده و ظاهر نامناسب بینی باعث تکرار این جراحی می شود.

 بینی های فانتزی، نیمه فانتزی و طبیعی نتایج جراحی های زیبایی بینی هستند که هر کدام طرفداران خاص خود را دارند. در بسیاری از موارد شکایت بیمار از ظاهر بینی عروسکی باعث تکرار جراحی مجدد بینی می شود و در برخی موارد نیز ورم و عدم تقارن حفره های بینی باعث می شوند تا بیمار از نتیجه کار رضایت کافی نداشته باشد. اگر جزو افرادی هستید که تصمیم به جراحی مجدد بینی گرفته اید توصیه می کنیم قبل از هر گونه اقدامی با یک متخصص با تجربه در این زمینه مشورت کنید و خواسته خود را از ظاهر بینی مورد علاقه خود برای او بازگو نمایید.

معاینه بینی

جراحی مجدد بینی به دلیل مشکلات تنفسی

همان طور که در بخش قبلی عنوان کردیم جراحی مجدد بینی به دلایل مختلفی انجام می شود و در صورتی که مشکل ایجاد شده خفیف باشد این جراحی بدون بی هوشی انجام می گیرد در غیر این صورت نیاز به جراحی با بیهوشی خواهد بود. مشکلات تنفسی در اغلب جراحی های بینی مشاهده می شود و دلایل مختلفی را می توان برای آن عنوان کرد. عدم تخصص و تجربه کافی متخصص از مهم ترین دلایل بروز این مشکل شناخته می شوند. افرادی که به دنبال عمل های کم هزینه هستند کمتر به تخصص پزشک و جراح توجه می کنند و در نتیجه از جراحی بینی خود رضایت نخواهند داشت.

کوچک کردن بیش از حد بینی و حفره های آن نیز می تواند از دلایل مهم دیگر در ایجاد مشکلات تنفسی شناخته شود. در برخی موارد یک جراح بدون این که سلامتی بیمار را در اولویت قرار دهد دست به جراحی می زند که نتایج خوبی در بر نخواهد داشت و این موضوع مسلماً در تنفس بیمار تأثیرگذار خواهد بود. به مراجعه کنندگان و بیماران عزیز توصیه می شود که قبل از هر گونه جراحی بینی و یا دیگر جراحی های زیبایی از تخصص و میزان سواد پزشک انتخابی خود مطلع شوند و رضایت بیماران دیگر را بیشتر مورد بررسی قرار دهند.

جراحی زیبایی بینی
    

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX