کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

انواع عمل چانه و توصیه هایی برای قبل و بعد از عمل

23 اسفند ، 1397
گروه تحقیقاتی کلینیک
1 کامنت

در زیبایی صورت ترکیب و تناسب تمام اجزای صورت باهم لازم و ضروری است. عمل چانه به راحتی می تواند این توازن را برای صورت افراد ایجاد کند. یکی از اعضای موثر در زیبایی صورت فرم و حالت چانه است. اندازه، شکل و حالت چانه بر فرم صورت تاثیرگذاراست. به عنوان نمونه چانه خیلی کوچک و کوتاه، بینی را بزرگتر از آنچه که هست نشان می دهد و برعکس چانه بزرگ و کشیده بینی را کوچکتر از حالت طبیعی نشان می دهد. به همین علت است که اغلب این عمل با عمل بینی همراه است تا اجزای صورت حالت متوازن تری را داشته باشند. روش های جراحی متنوعی برای این عمل وجود دارد. جراحی منتوپلاستی یا ژنیتوپلاستی برای اصلاح و تغییر فرم چانه به کار می رود که در ادامه  به شرح کامل آن می پردازیم. 

انواع روش های عمل چانه

1- بزرگ کردن چانه : مخصوص چانه هایی است که کوچک هستند و به سمت عقب کشیده شده اند. در این عمل چانه بزرگ شده و به سمت جلو کشیده می شود.

2- کوچک کردن چانه : این نوع عمل چانه در چانه هایی صورت می گیرد که بیش از حد بزرگ هستند و به سمت جلو آمده اند. در این عمل، چانه کوچک شده و به سمت عقب می رود.

3- پروتز چانه : در این عمل، برشی در زیر چانه فرد ایجاد می شود و در لایه های بافتی زیرین پوست برشهایی ایجاد می کنند، بدون اینکه به عصب چانه آسیب برسد. فضایی در داخل چانه ایجاد می کنند و بعد از استریل کردن این فضا پروتز را که استریل شده است درون این فضا قرار داده و بخیه می زنند. زخم های محل برش را با چسب های مخصوصی به نام استری استریپ برای بهبودی سریعتر می پوشانند.

4- جراحی ژنیتوپلاستی اسلایدینگ : این عمل برای آن فرم از چانه هایی است که با عمل جراحی پروتز بزرگ نمی شوند و چانه فرم بدی دارد. در این نوع از عمل چانه، مقداری از استخوان چانه برش می خورد و فک با صفحات مخصوص و پیچ های فلزی خاص محکم نگه داشته می شود و در آخر کار محل های برش زده را بخیه می زنند. موفقیت در عمل برجسته سازی چانه به این بستگی دارد که جراح شما چقدر در کار خود حرفه ای باشد. بهترین راه برای عمل چانه این است که به چندین جراح چانه مراجعه کرده و نظر آنها را راجع به صورت و عمل چانه ای که می خواهید انجام دهید بپرسید.

جراحی فک

اقدامات قبل از عمل چانه

بیمارانی که متقاضی عمل چانه هستند باید دوهفته قبل از عمل از استعمال سیگار و داروهایی که حاوی آسپرین یا داروهای استروئیدی ضد التهاب است خودداری کنند. اگر جراح بخواهد در زیر چانه برش ایجاد کند، بیمار باید از دو روز قبل از این عمل از ماده آنتی باکتریال برای شستشوی صورت خود استفاده کند و در آخر بیماران باید تقریباً از 8 ساعت قبل از این عمل از خوردن هرگونه مواد غذایی یا نوشیدنی خودداری کنند.

معاینات قبل از عمل

اقدامات پس از عمل چانه

بعد از انجام عمل چانه معمولا یک گِن روی سر و صورت بیمار قرار می گیرد تا به این وسیله از حرکات چانه بیمار جلوگیری شود. بیمار باید در تمامی طول هفته اول، شب و روز این گِن را روی صورت خود داشته باشد. معمولاً بیماران بعد از یک هفته می توانند به فعالیت عادی روزمره خود بپردازند. اما تا 6 هفته بعد باید از انجام این عمل از هر گونه ورزش سنگین خودداری کنند.

امروزه عمل زیبایی در جامعه بسیار فراگیر شده است و نتیجتا مراکز عمل جراحی زیبایی فراوانی نیز به صورت گسترده  در تمامی شهرها مشغول به فعالیت هستند. عمل چانه و بینی از مهمترین عمل هایی هستند که ساختار صورت ما را متوازن می کنند و صورتی زیبا و جذاب را برای شما ایجاد خواهند کرد. توصیه می شود قبل از اقدام به عمل، مشاوره های لازم را از مراکز تخصصی در زمینه عمل جراحی کسب کنید.

جراحی زیبایی چانه

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
خدمات مرتبط
  • جراحی چانه
    جراحی چانه
    جراحی چانه از عمل های زیبایی موثر در تغییر
    ادامه مطلب
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX