کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عینک زدن بعد از عمل بینی

23 اسفند ، 1397
گروه تحقیقاتی کلینیک
0 کامنت

عینک زدن بعد از عمل بینی

بعد از جراحی بینی به مدت یک ماه استخوانهای بینی نرم می باشد و هر گونه فشاری روی استخوانهای بینی می تواند به تغییر شکل آنها منجر شود . به همین دلیل خوب است به مدت یک ماه از هر گونه عینک طبی یا آفتابی استفاده نشود.البته چون هفته اول بعد از جراحی، اسپلینت ( قالب پلاستیکی یا همان گچ ) روی بینی وجود دارد فرد می تواند از عینک استفاده کند ولی بعد از هفته اول که قالب برداشته می شود دیگر تا سه هفته بعدی نباید از عینک استفاده کند. در این مدت فرد می تواند از لنز تماسی استفاده کند. راه حل دیگر این است که فرد می تواند در منزل قسمت مرکزی عینک را با چسب به پیشانی بچسباند تا وزن عینک روی بینی نباشد.

عینک زدن بعد از عمل بینی

اول عمل چشم یا عمل بینی؟

اگر کسی قصد انجام جراحی لیزری چشم برای اصلاح عیوب انکساری ( نظیر نزدیک بینی یا آستیگماتیسم ) را دارد بهتر است اول جراحی چشم را انجام دهد تا بعد از عمل بینی مشکلات درگیری با عینک را نداشته باشد . دو هفته بعد از جراحی چشم جراحی زیبایی بینی امکان پذیر است .

اگر فردی تمایل دارد که اول جراحی بینی را انجام دهد دو هفته بعد می تواند جراحی چشم را انجام دهد . به مدت یک ماه بعد از عمل بینی نمی توانید از عینک استفاده کند.

بنابراین:

• اگر استفاده از عینک آفتابی برای شما ضرورت دارد، بهتر است اول بینی عمل شود.

• اگر استفاده از عینک آفتابی ضرورت ندارد، بهتر است اول چشم عمل شود. که بعد از عمل بینی نیازی به استفاده از عینک نداشته باشید.

فاصله بین عمل ها حداقل یک ماه باشد .

عینک زدن بعد از عمل بینی

 
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX