کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

استحمام بعد از عمل بینی

23 اسفند ، 1397
گروه تحقیقاتی کلینیک
0 کامنت

استحمام بعد از عمل بینی

بعد از عمل جراحی بینی تا یک هفته پانسمان روی بینی خواهید داشت و نباید اجازه دهید پانسمانتان خیس شود. بنابراین نمی توانید مطابق عادت همیشگی به حمام بروید. در این یک هفته اگر نیاز به حمام رفتن پیدا کردید، باید از یک نفر بخواهید تا شما را در حمام همراهی کند و به شما کمک کند. چون وقتی به تنهایی اقدام به شستن موها می کنید مجبورهستید سرتان را رو به جلو خم کنید و ممکن است اسپیلینت بینی را خیس کنید.

استحمام بعد از عمل بینی

اسپیلینت یک آتل پلاستیکی است که از بینی جدید شما محافظت می کند و به استخوان و غضروف های بینی کمک می کند که تا زمان ترمیم از جایشان تکان نخورند. خیس شدن اسپیلینت موجب شل شدن آن خواهد شد و ممکن است نتیجه عمل را تحت تاثیر خود قرار دهد.

اگر اسپیلینت بینی خیس شود پوست بینی دچار خارش و سوزش شده و در این یک هفته تحمل اسپیلینت برایتان سخت خواهد شد.با توجه به اینکه در این چند روز ، معمولاً در اثر خوردن مُسکن خواب آلوده هستید، در حمام (خصوصا اگر از وان استفاده می کنید) مواظب باشید زمین نخورید.

آب مورد استفاده برای استحمام باید ولرم باشد زیرا گرمای آب اگر از حدی بیشتر شود ممکن است ایجاد سرگیجه نماید. موقع حمام کردن سعی کنید تا حد امکان سرتان را به سمت پایین خم نکنید. بهتر است شب قبل از عمل به حمام بروید و به خوبی سر و بدنتان را بشوئید تا نیازی نباشد یکی دو روز بعد از عمل به حمام بروید.

چگونه بعد از عمل بینی حمام کنم؟

از روز دوم به بعد، برای شستن موهای سر، می توانید در حمام روی یک صندلی یا چهارپایه پلاستیکی بنشینید. سر خود را رو به عقب خم کنید و از شخص بخواهید موی سرتان را بشوید. از او بخواهید ابتدا دمای آب را بررسی کند. وقتی مطمئن شدید دمای آب مناسب است، عمل شستشو را انجام دهید.

همچنین می توانید از سرشوهای آرایشگاهی استفاده کنید که در آن سر رو به عقب خم شده و موها توسط شخص دیگری شسته خواهد شد.در پایان یک بار دیگر تاکید می شود که مواظب باشید که اسپیلینت و پانسمان بینی خیس نشود. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX