کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

تفاوت های مهم جراحی بینی گوشتی با جراحی بینی استخونی

09 تیر ، 1398
گروه تحقیقاتی کلینیک
0 کامنت

تفاوت های مهم جراحی بینی گوشتی با جراحی بینی استخونی

امروزه عمل های جراحی و زیبایی یکی از پرطرفدارترین عمل ها در کشور ایران هستند. جراحی بینی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و بسیاری از افراد خطرات آن را به جان می خرند تا صورتی زیبا داشته باشند. اما قبل از جراحی بینی بیمار باید درباره نوع بینی خود که گوشتی یا استخوانی است اطلاع داشته باشد و از تفاوت هایی که برای جراحی این دو بینی وجود دارد نیز اطلاعاتی را کسب کرده و سپس اقدام به جراحی بینی نماید.

تفاوت بین بینی گوشتی و استخوانی

اگر به پوست بینی خود دست بزنید می توانید متوجه شوید که بینی شما گوشتی است یا استخوانی. بینی های استخوانی دارای پوستی نازک هستند در حالی که بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم تر می باشند. به عبارت هر چه پوست بینی بهتر بوده و کمرت دچار اختلالات پوستی باشد، بینی از نوع استخوانی است. اما برخی از مردم فکر می کنند که اگر بینی دارای قوز باشد، حتما بینی آنها استخوانی است. این در حالی است که این موضوع همیشه صدق نمی کند. در برخی از بینی هایی که دارای قوز هستند، پوست اطراف بینی جنس خوبی ندارد و یا دارای گوشت در اطراف بینی است که این نوع بینی گوشتی محسوب می شود. همچنین اگر شما پوست سر بینی خود را با دو انگشت فشار دهید، ممکن است چربی از سوراخ های روی پوست به بیرون بزند که در این حالت بینی حالت گوشتی دارد در صورتی که در بینی های استخوانی این مسئله وجود ندارد.

تفاوت جراحی بینی گوشتی و استخونی

تفاوت میان جراحی بینی استخوانی و گوشتی

پوست بینی یکی از مهمترین عواملی است که نتیجه جراحی بینی را مشخص می سازد و همانگونه که گفته شد بین پوست بینی های استخوانی و گوشیت تفاوت هایی وجود دارد که همین امر سبب می شود تا در میزان موفقیت عمل تاثیر گذار بوده و عمل این دو بینی نیز با هم تفاوت هایی داشته باشد. معمولا بسیاری از پزشکان از عمل کردن افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، اجتناب می کنند زیرا این افراد دارای پوست ضخیم تری هستند و عمل بسیار دشواری خواهند داشت و از سوی دیگر نتیجه عمل نیز ممکن است خیلی جالب نباشد و پس از یک مدت نیز فرم بینی به حالت اولیه خود برگردد. پزشکان بر این باور هستند که افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، به دلیل پوست ضخیم و چربی که دارند دارای استخوان و غضروف کمتری بوده و اگر از غضروف زیر پوست میزان زیادی برداشت شود، پوست ممکن است دچار اسکار و ناهمواری هایی شود که خوشایند نیستند و از سوی دیگر نتیجه عمل نیز با چیزی که بیمار مد نظر داشته است خیلی متفاوت است و تغییر زیادی ممکن است در چهره رخ ندهد. از سوی دیگر بینی های استخوانی به دلیل داشتن پوستی نازک تر و استخوان غضروف بیشتر خیلی بهتر هستند و در جراحی بینی استخوانی پزشک می تواند مانور زیادی روی این قسمت ها داده و می تواند بینی را به فرمی که دوست دارد، درآورد.
تفاوت های خاص جراحی بینی گوشتی و استخونی

انتخاب جراح یکی از مهمترین عوامل در میزان موفقیت جراحی بینی

اگر شما نیز تصمیم دارید تا بینی خود را عمل کرده و صورتی بهتر و زیباتری داشته باشید باید بدانید که جراحی که برای عمل بینی خود انتخاب می کنید مهمترین تاثیر را بر میزان موفقیت عمل بینی خواهد گذاشت. به دلیل اینکه صورت یکی از مهمترین نقاط بدن بوده و در زیبایی تاثیر بسیاری دارد، باید در جراحی بینی نیز این نکته را مد نظر داشته باشید که رد صورت انتخاب یک جراح تازه کار یا کسی که با کارش آشنا نیست، ممکن است صدمات جبران ناپذیری به بینی و صورت شما وارد شود و برای همیشه زیبایی خود را از دست بدهید. شما باید به جراحانی مراجعه کنید که دارای تجربه و مهارت کافی در این زمینه باشند و با دیدن بیماران قبلی می توانید به راحتی تصمیم گیری کنید. در واقع یک پزشک متبحر می تواند نوع بینی شما را به درستی تشخیص داده و مشخص کند که میزان موفقیت عمل جراحی زیبایی برای شما چقدر خواهد بود. از سوی دیگر نتیجه عمل نیز مطابق با خواسته شما بوده و شما صورتی زیبا و بینی خوش فرم خواهید داشت.

عوامل مهم و ماثر در جراحی بینی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX