کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

دانستی های مهم درباره جراحی بینی گوشتی

09 تیر ، 1398
گروه تحقیقاتی کلینیک
0 کامنت

دانستی های مهم درباره جراحی بینی گوشتی

بینی های گوشتی دارای ظاهری پهن و گوشتی هستند. به دلیل ظاهر این نوع بینی بسیاری از افراد دوست دارند که بینی خود را جراحی کرده و در صورت خود تغییر ایجاد کنند و زیباتر شوند. اما این دسته از افراد باید پس از عمل درباره جراحی بینی گوشتی و ویژگی های آن اطلاعاتی را کسب کنند تا عملی موفق تر داشته باشند.

ویژگی های بینی های گوشتی

بینی های گوشتی معمولا حالتی پهن دارند که به راحتی می توان این نوع از بینی را تشخیص داد. اما در برخی از موارد وجود یک سری از ویژگی ها سبب می شود تا برخی از افراد نتوانند نوع بینی خود را تشخیص دهند. در این موارد پزشک می تواند به درستی نوع بینی و میزان موفقیت در عمل را تشخیص دهد. اما در حالت کلی بینی های گوشتی دارای ویژگی های ذیل می باشند:

بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم هستند و دارای ظاهری چرب و براق هستند به گونه ای که اگر نوک بینی را با دو انگشت فشار دهید چربی هایی از آن خارج می شود.
نوک بینی های گوشتی پهن است و اگر از بالا به آن نگاه کنید حالتی دایره ای و ذوزنقه ای شکل دارد. همچنین بینی های گوشتی دارای نوکی افتاده تر و روبه پایین هستند.
بینی های گوشتی در قسمت بالایی بینی دارای پوستی نازک هستند و در قسمت پایینی این پوست ضخیم تر و به همین دلیل نمی توان به غضروف این قسمت از بینی دست پیدا کرد.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

یکی از باورهایی که در میان عامه مردم وجود دارد این است که جراحی بینی گوشتی خیلی موفق نیست و اگر این نوع بینی عمل شود پس از مدت کوتاهی دوباره بینی به حالت اولیه خود باز می گردد. باید گفت که این مسائل خیلی در مورد جراحی بینی گوشتی صدق نخواهد کرد و همه این ها به میزان تبحر پزشک جراح شما خیلی بستگی دارد. با اینکه عمل جراحی بینی گوشتی بسیار مشکل است اما در موارد بسیاری و با دقت یک پزشک متبحر می توان یک بینی خوش فرم و زیبا را برای بیمار به وجود آورد. به دلیل چربی های بسیار زیاد زیر پوستی در بینی های گوشتی، معمولا بسیاری از پزشکان تشخیص می دهند که میزان زیادی از این چربی باید تخلیه شود تا نوک بینی جمع تر و نازکتر شود. اما در این روش اگر به میزان خیلی زیادی از چربی های زیر پوست برداشته شود ممکن است باعث اختلالاتی در خونرسانی به نوک بینی شده و بیمار دچار مشکلاتی شود. همچنین اگر چربی به صورت یکنواخت برداشته نشود ناهمواری هایی در بینی به وجود می آید که خوشایند نبوده و ظاهری نازیبا را برای بینی به وجود می آورد. میزان موفقیت جراحی بینی گوشتی به سابقه و تبحر پزشک بسیار بستگی دارد و افرادی که دارای بینی های گوشتی بوده و می خواهند عمل جراحی بینی را انجام دهند در انتخاب نوع پزشک خود باید بسیار دقت کنند تا نتیجه عمل عالی باشد. همچنین باید بدانید با اینکه بسیاری از افراد بر این باور هستند که عمل بینی گوشتی به حالت اول خود باز می گردد باید گفت که با توجه به اینکه در جراحی بینی های گوشتی بیشترین قسمتی که بر روی آن کار می شود در قسمت پایین و کناره های بینی است، ممکن است پس از مدتی به دلیل ضعف غضروف های این قسمت سر بینی به سمت پایین متمایل شود. اما جراحان امروزه برای جلوگیری از این کار قسمتی از غضروف یا گوشت بینی را به پایین بینی پیوند می زنند تا این مشکل به وجود نیاید.

جراحی بینی گوشتی

توصیه هایی درباره جراحی بینی گوشتی

بهترین زمان برای عمل جراحی بینی گوشتی در افراد 18 سال به بالا است زیرا در این سن همه اجزای صورت از جمله بینی رشد لازم را یافته و بیمار بهترین نتیجه را از عمل خواهد گرفت.
در انتخاب پزشک خود بسیار دقت کنید زیرا عمل جراحی بینی های گوشتی بسیار سخت است و نتیجه آن به تبحر پزشک شما بستگی دارد.
در جراحی بینی باید بدانید هر نوع فرم بینی به صورت شما نمی آید و بنابراین با توجه به اجزای صورت باید نوع و فرم بینی را مشخص نمود که پزشک جراح می تواند بهترین فرم بینی را برای شما طراحی کند.

توصیه های مهم در مورد جراحی بینی گوشتی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX