کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

آخرین جراحی های زیبایی انجام شده با لیزر

09 تیر ، 1398
گروه تحقیقاتی کلینیک
0 کامنت

آخرین جراحی های زیبایی انجام شده با لیزر

اگر شما در حال بررسی جراحی لیزر برای یک روش جراحی زیبایی هستید، ممکن است متوجه شوید که خواندن این روش ها مانند یادگیری یک زبان خارجی است. بیایید رمزگشایی و ترجمه برخی از این واژه های پزشکی را به طوری که شما بتوانید دقیقا آنچه در حال صحبت است را درک کنید، بیان کنیم. سپس اجازه دهید نگاهی بیندازیم که لیزرها برای کدام شرایط مختلف پوست بهتر کار می کنند. لیزر یک کلمه مخفف (اختصار است که از اولین حرف هر واژه در یک توصیف برای ایجاد یک اصطلاح استفاده می کند.) است. لیزر (L-A-S-E-R) به عبارت ساده تر یعنی، یک منبع نور با انرژی بالا (یک رنگ نور) است که می تواند با دقت متمرکز شود تا نور را به یک ناحیه بسیار کوچک منتقل کند. از لیزر در جراحی های مختلفی استفاده می شود که برخی از آنها را در این مقاله بررسی می کنیم.

جراحی بینی با لیزر امکان پذیر است

خطوط و چین و چروک ها

برای درمان خطوط و چین و چروک، ترکیبی از روش های چسبندگی پوست و روبرو شدن پوست می تواند مورد استفاده قرار گیرد یا اینکه هر دو با یک جراحی زیبایی لیزر تسکین دهنده تر مانند لیزر CO2 (دی اکسید کربن) یا Erbium YAG انجام شود. لیزر CO2 نیز معمولا برای حذف علائم زگیل پوست و برای برش پوست در عمل جراحی لیزر استفاده می شود. لیزرهای رنگی پر از رنگ نیز در برخی از موارد همراه با تداخل غیر لازایی، درمان های مبتنی بر نور، مانند IPL و LED facacials با موفقیت عمل کرده اند.   

تسکین دهنده پوست

اکثر روش های جراحی زیبایی لیزری حداقل آسیب های سطح مقطعی را فراهم می کنند زیرا باعث ایجاد آسیب های کنترل شده پوست می شود که باعث افزایش تولید کلاژن می شود. با این وجود، نتایج لیزرهای CO2 به عنوان لیزر انتخابی برای نتایج بیشتر محکم تر و مستند تر نسبت به بقیه جراحی زیبایی لیزری است. علاوه بر این، موفقیت های زیادی را با استفاده از روش های غیر لازایی و مبتنی بر نور، مانند دستگاه های مادون قرمز تایتان و سیستم های مبتنی بر فرکانس رادیویی Thermage بدست آورده شده است.  

جراحی بینی با لیزر

ضايعات پيشقدم

تقريبا تمام جراحان بر اين باور هستند که ضايعات سرطاني بايد از طريق چاقو (با تیغ در طول عمل جراحي) برداشته شوند تا اطمينان حاصل شود که مرزها و بافت های سرطانی کاملا حذف شود. علاوه بر این که سرطان پوست دارای "حاشیه های واضحی" است، برای اطمینان بیشتر نمونه ای برای یک متخصص پاتولوژی برداشته می شود تا دقیقا مشخص شود که ضایعه چیست. هرچند لیزرها به طور معمول به عنوان یک اقدام پیشگیرانه مورد استفاده قرار می گیرند. برای از بین بردن رشد پیش سرطانی، مانند کراتوز فعال، قبل از اینکه شانس خود را برای جلوگیری از بدخیم شدن (سرطان پوست سلولی) از دست بدهد از جراحی زیبایی لیزری استفاده می کنند. لیزرهای Ablative، مانند CO2 و اربیوم: YAG، به طور کلی برای حذف این ضایعات انتخاب می شوند. 

ضایعات عروقی

برای از بین بردن ضایعات عروقی شامل رگ های  خونی بر روی صورت، رگ های عنکبوتی ناخوشایند بر روی پاها، همانیگویم ها و نشانه های خاص مانند لکه های ناخوشایند نیز از جراحی زیبایی لیزری استفاده می شود . برای این نوع بی نظمی های پوستی، IPL یک انتخاب رایج است، زیرا حداقل آسیب  تهاجمی را برای پوست دارد.

خالکوبی:

لیزر CO2 و Nd: YAG برای حذف خالکوبی و تاتو محبوبیت زیادی دارند، اگرچه برخی از موفقیت ها نیز با استفاده از لیزر IPL بوده است.

 حذف موهای زائد

 موفقیت و ایمنی حذف موهای لیزر به شدت وابسته به رنگدانه موجود در پوست و موی بیمار می باشد. برای بیماران تیره پوست، Nd: YAG و لیزر دیود اغلب لیزرهای مناسبی هستند و برای بیماران با پوست روشن تر لیزر IPL موثر است.  

آکنه و زخم های آکنه

 برای زخم های آکنه عمیق، لیزر CO2  استاندارد ترین لیزر برای این جراحی زیبایی است و این نوع از خدمات زیبایی نسبت به انواع جراحی پلاستیک عوارض کمتری دارد، اگر چه پیشرفت های اخیر از جمله اربیوم: YAG، لیزر کسری و برخی از لیزر غیر قابل انعطاف موفقیت بزرگی را با آکنه سطحی آکنه نشان داده اند. برای درمان آکنه فعال، تکنولوژی LED تا حد زیادی موثر است.

کاربرد های مهم لیزر

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX