کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

از انواع جراحی چانه بیشتر بدانیم

09 تیر ، 1398
گروه تحقیقاتی کلینیک
0 کامنت

از انواع جراحی چانه بیشتر بدانیم

جنیوپلاستی نوعی عمل جراحی چانه است.هر دو جراح پلاستیک و جراحان فک و صورت (جراحانی که بر روی دهان و فک تخصص دارند) می توانند این نوع جراحی را انجام دهند.جراحی چانه اغلب جراحی زیبایی محسوب می شود، به این معنی که به دلیل یک مشکل پزشکی انجام نمی شود. به همین دلیل، اغلب توسط بیمه پوشش داده نمی شود.روش های متعددی برای انجام این روش وجود دارد:

  پیشرفت، و یا حرکت چانه رو به جلو
  فشار دادن، یا حرکت دادن چانه به عقب
  جانبی به سمت، که می تواند به تقسیم نامتقارن کمک کند
  تغییرات عمودی، مانند طولانی تر یا کوتاه تر کردن چانه

جراحی چانه

جراحی چانه چیست؟

.جراحی چانه ، یک روش جراحی برای تغییر چانه با دو روش افزایش ظاهری چانه یا ایمپلنت و یا کاهش جراحی استخوان است.جراحی پلاستیک و سایر روش های پزشکی کوچک اغلب می توانند بر روی خط پایین فک و ناحیه چانه انجام شوند تا شکل ظاهری چانه و فک نسبت به صورت بهبود یابد و به اعتماد به نفس بیمار کمک کند. این نوع مداخلات اغلب توسط جراحان پلاستیک تایید شده  برای بهبود هماهنگی ویژگی های صورت و بهبود تعادل چانه ، فک ، چروک های این ناحیه و پیشانی پیشنهاد شده است.گاهی اوقات یک استخوان از خود فک می تواند در یک عملیات به نام مونو پلاستی یا رینوپلاستی جا به جا شود و اصلاح صورت و فک انجام شود در عوض، ایمپلنت سیلیکون شکل می تواند برای دادن طرح بیشتر به چانه مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، تغییرات در فک بالا و یا پایین را می توان برای بهبود دینامیک جویدن و انسداد توصیه کرد یا اینکه چگونه دندان ها با یکدیگر هماهنگ می شوند. این عملیات می تواند ساده یا بسیار پیچیده باشد.اغلب جراحان پلاستیک ممکن است جراحی چانه یا روش های عمل چانه را برای بیمار که دارای رینوپلاستی است توصیه کند تا نسبت های ظاهری چهره ای بهتر را به دست آورد، زیرا اندازه چانه بزرگتر ممکن است اندازه ی بینی را کاهش دهد.علاوه بر این، با پیشرفت های اخیر در تکنولوژی و پس از به دست آوردن رضایت آگاهانه پس از بررسی تمام گزینه ها، خطرات و مزایا، در جراحی پلاستیک شما ممکن است استفاده از ماده پرکننده ژل تایید شده FDA را به عنوان جایگزین برای فراهم آوردن تقویت ناحیه چانه ، برای مدت کوتاهی را پیشنهاد شود.

جراحی چانه و انواع آن

 جراحی چانه Sliding genioplasty

در این نوع جراحی چانه، جراح از یک اره برای برش استخوان چانه که دور از بقیه استخوان های فک است ،استفاده می کند و آن را برای اصلاح چانه حرکت می دهد.برش در داخل دهان، پشت لب پایین ساخته می شود و تمام بافت از استخوان خارج می شود. این جراحی چانه  به نام ژنیکوپلاستی استخوانی نیز شناخته می شود.این نوع جراحی زیبایی چانه برای افراد مبتلا به هتروژنی شدید یا افرادی كه دارای چانه ای بسیار عقب تر نسبت به بقیه چهره خود هستند، توصیه می شود.این جراحی چانه یک روش متنوع تر از روش ایمپلنت است و قادر به اصلاح انواع مختلفی از مسائل چانه است.

انواع جراحی چانه

ایمپلنت چانه

ایمپلنت چانه را می توان برای تغییر شکل، بزرگ شدن و یا حرکت به جلو ظاهر چانه انجام داد. این تغییر شکل چانه را می توان از طریق جراحی یا تزریق انجام داد.تقویت جراحی چانه شامل وارد کردن یک ماده پلاستیکی به چانه و پیوند آن با استخوان است.در طی یک روش ایمپلنت چانه، برش زیر چانه ساخته می شود و یک جیب ایجاد می شود که در آن ایمپلنت قرار می گیرد. ایمپلنت های آلوپلاستیک (ساخته شده از مواد مصنوعی) شایع ترین نوع آن هستند.اغلب با استفاده از سوزن برای تزریق پرکننده ها، از چربی بدن، برای افزایش ظاهر چانه استفاده می شود.خطرات عمل جراحی ایمپلنت چانه  بسیار شبیه به سایر انواع جراحی زیبایی شامل موارد زیر می باشد :

خطر عفونت

ایمپلنت ممکن است حرکت کند و نیاز به جراحی اصلاح داشته باشد
 در بلند مدت، اگر ایمپلنت حرکت کند، ممکن است موجب فرسایش استخوان و آسیب به ریشه دندان شود
در چانه می تواند لخته های خون تشکیل شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
خدمات مرتبط
  • جراحی چانه
    جراحی چانه
    جراحی چانه از عمل های زیبایی موثر در تغییر
    ادامه مطلب
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX