کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

میکرونیدلینگ و درمان مشکلات پوستی

15 تیر ، 1398
گروه تحقیقاتی کلینیک
0 کامنت

میکرونیدلینگ و درمان مشکلات پوستی

امروزه از شیوه های جدیدی برای درمان های پوستی استفاده می شود و دیگر لازم نیست، نگران مشکلات پوستی خود باشید و احساس کمبود اعتماد به نفس داشته باشید. روش میکرونیدلینگ یکی از همین شیوه های بسیار عالی برای درمان انواع بیماری های پوستی است که کارایی بالایی داشته و امروزه افراد بسیاری از این شیوه استفاده می کنند.

میکرونیدلینگ چیست؟ 

هر روزه روش های جدیدی برای درمان بیماری ها و مشکلات پوستی ارائه می شوند که هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارد. اما یکی از شیوه های نوین جوان سازی پوست در ایران، روش میکرونیدلینگ می باشد. متخصصان این شیوه درمانی معتقدند که میکرونیدلینگ باعث بهبود انواع مشکلات پوستی نظیر چین و چروک صورت، منافذ باز پوست، جای جوش، جای زخم و سوختگی و ... می شود. این شیوه غیر تهاجمی بوده و با کمک سوزن های بسیار نازکی پوست صورت و محل مورد نظر درمان می شود. همان طور که مستحضر هستید، کلاژن های موجود در پوست باعث شادابی و جوانی پوست می شوند و اساس کار این روش نیز به این صورت است که با ایجاد منافذ بسیار ریز در پوست، پوست شما را تحریک کرده و باعث تولید کلاژن می شود. این روش درمانی دارای گواهی های معتبر بوده و در کلینیک های زیبایی انجام می شود. البته دوره درمان با این روش درمانی، برای افراد مختلف متفاوت بوده و شما می بایست حداقل 3 جلسه درمانی را پشت سر بگذارید. البته شما در همان جلسه اول هم نتیجه کار را مشاهده خواهید کرد.

میکرونیدلینگ چیست

معایب و مزایا میکرونیدلینگ برای سلامت و جوان سازی پوست

بررسی ها نشان داده است که میکرونیدلینگ دارای عارضه خاص و خطرناکی نیست و در بدترین شرایط باعث ایجاد خارش، قرمزی پوست، کبودی، تیرگی پوست، عوارض دیگری ندارد. اما مزایا این شیوه فوق العاده موثر برای درمان های پوستی شامل موارد زیر می شود:

- تولید کلاژن و بهبود جریان خون در محل مورد نظر
- اکسیژن رسانی به به پوست
- کارایی بالا؛ حتی در مناطق حساسی مانند گردن و اطراف چشم ها نیز می توان از این روش استفاده کرد. این در حالی است که در دیگر روش ها امکان چنین کاری نیست.
- بازسازی و درمان پوست در بیماری ها و مشکلاتی نظیر سوختگی پوست، منافذ باز پوست، چین و چروک، ترک های پوستی، جوش، جای زخم و ....
- از این روش درمانی می توان در پوست های تیره که در روش های درمان با لیزر دچار سوختگی می شوند، نیز استفاده کرد.
- همچنین زمان بهبودی با این روش، بسیار پایین تر از دیگر روش های درمانی بوده و شما در همان چند جلسه اول، تاثیر چشمگیری این روش را خواهید دید.
-هزینه درمان با میکرونیدلینگ بسیار کم تر از سایر روش های درمانی و جراحی پلاستیک می باشد.

روش های جوان سازی پوست

میکرونیدلینگ چگونه انجام می شود؟

شاید شما هم با نحوه دقیق کار این روش آشنایی نداشته باشید. برخی افراد حتی با دیدن تصاویر زخم و خونریزی پوست می ترسند. اما باید به این نکته اشاره کنیم که میکرونیدلینگ هیچ عملکرد تهاجمی نداشته و خونی که در حین انجام این روش دیده می شود، بسیار کم بوده و ناشی از ایجاد سوراخ های بسیار ریز روی پوست می باشد که اگر مراقبت های لازم پس از آن را انجام دهید، دچار مشکل نخواهید شد. اما روش انجام این شیوه درمان به این صورت است که با کمک دستگاه نیدلینگ سوراخ های روی پوست شما ایجاد شده و با حرکت دست اپراتور در جهات مختلف تمامی بخش های پوست پوشش داده می شوند. جهت به دست آوردن نتیجه مطلوب تر، بهتر است این حرکت به تعداد مشخص و چندین بار روی فرد صورت گیرد. در برخی موارد نیز از روش های کمکی برای تولید کلاژن استفاده می شود. از این بین می توان به اسید هیالورونیک، سرم ویتامین C اشاره کرد. بعد از اتمام کار نیز از ماسک های مخصوصی روی پوست استفاده شده تا از ایجاد حساسیت پوستی جلوگیری شود. معمولا مدت زمان مطلوب بین جلسات حدود 4 تا 6 هفته می باشد. مدت زمان و تعداد دفعات مراجعه شما به متخصص نیز توسط فرد متخصص در مراکز خدمات زیبایی مشخص می شود و برای هر فرد می تواند متفاوت باشد.

میکرونیدلینگ چگونه انجام می شود

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX