کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

آشنایی با عوامل ماندگاری تزریق چربی

15 تیر ، 1398
گروه تحقیقاتی کلینیک
0 کامنت

آشنایی با عوامل ماندگاری تزریق چربی

روش های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن می توان چین و چروک موجود در پوست را که به دلایل مختلف ایجاد می شود را بر طرف کرد در این میان تزریق چربی یکی از روش های مشهور می باشد. در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در مورد عوامل ماندگاری تزریق چربی بپردازیم. اگر به دنبال این هستید که در مورد عوامل ماندگاری تزریق چربی اطلاعاتی را بدست آورید در این مقاله ما را همراهی کنید. یکی از دلایل رغبت به تزریق چربی میزان ماندگاری آن است. عواملی نیز هستند که میزان ماندگاری تزریق چربی را بیشتر می کنند.

تزریق چربی چیست؟

پیش از پرداختن به عوامل ماندگاری تزریق چربی بهتر است که اشاره ای به تزریق چربی داشته باشیم. به تدریج با گذشت زمان و بالا رفتن سن، تاثیر مواد شیمیایی، اشعه خورشید، عوامل ژنتیکی و... سبب می شود که شاهد شل شدن پوست در نواحی مختلف بدن بخصوص در صورت باشیم که در این ناحیه خود را بصورت چنین و چروک نشان می دهد. چین و چروک هایی که بوجود می آیند در حال حاضر با توجه به پیشرفت های علمی و پزشکی ماندگار نیستند و می توان آن را برطرف کرد. تزریق چربی یکی از روش هایی است که مانند تزریق بوتاکس از آن می توان برای از بین بردن چین و چروک های پوست خصوصا چین و چروک های موجود در ناحیه صورت از جمله پیشانی، گونه، اطراف چشم و بینی، گردن و... استفاده کرد.

در روش تزریق چربی، از یکی از بافت های بدن مانند شکم، چربی خارج می کنند و پس از این که چربی خارج شده خالص سازی شد آن را به محلی که در نظر گرفته شده است تزریق می کنند. تزریق چربی سبب می شود که بافت پر شود و در نتیجه چین و چروک از بین می رود. تزریق چربی در موارد بسیاری کاربرد دارد و برای موارد بسیاری از جمله بالا بردن ابرو می توان از آن استفاده کرد. تزریق چربی را حتما در کلینیک های معتبر انجام دهید.

تزریق چربی

ماندگاری تزریق چربی

یکی از سوالاتی که در مورد این روش پرسیده می شود این است که میزان ماندگاری آن چقدر است؟ به طور معمول تزریق چربی ماندگاری زیادی دارد و اگر بخواهیم آن را به سایر روش های تزریق مقایسه کنیم قابل قبول است. ماندگاری این روش با توجه به عوامل و شرایطی که به آن ها اشاره خواهیم کرد از یک الی تا سه سال است البته نمی توان این مدت را قطعی دانست و برای افراد مختلف با توجه به شرایطی که دارند متفاوت است و ممکن است کم تر یا بیشتر از این مقدار گفته شده نیز باشد.
ماندگاری تزریق چربی چگونه است

عوامل ماندگاری تزریق چربی چیست؟

دلایل ماندگاری تزریق چربی محدود به یک دلیل نیست و دلایل مختلفی را می توان برای آن ذکر کرد:

شرایط سنی و جنسیت فرد در میزان ماندگاری تزریق چربی موثر است.
ژنتیک از عوامل ماندگاری تزریق چربی است.
شرایط آب و هوایی نیز در تعیین مدت زمان ماندگاری چربی موثر است.
کلینیکی برای تزریق چربی به آن مراجعه می کنید نیز با توجه به نیروهای متخصص، به کارگیری ابزارهای با کیفیت و به روز و... در ماندگاری چربی موثر است.
برخی از افراد هستند که به چربی تزریق شده حساسیت دارند لذا میزان ماندگاری چربی با داشتن و یا نداشتن حساسیت به چربی تزریق شده نیز در ارتباط است.
تعداد جلساتی که به منظور تزریق چربی به کلینیک مراجعه می کنید نیز در ماندگاری چربی تزریق شده موثر است.
به منظور ماندگاری بالای چربی لازم است که به نکات مورد تاکید پزشک توجه شود و در این زمینه نیز بهداشت رعایت شود و از فشار آوردن بر روی محل تزریق چربی خودداری شود.
ورزش نیز از عوامل ماندگاری تزریق چربی است، کسانی که زیاد ورزش می کنند به دلیل از دست دادن کالری زیاد چربی تزریق شده را زودتر از دست می دهند.
تزریق چربی و ژل

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX