کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

راهکارهایی برای از بین بردن خط اخم بین دو ابرو

15 تیر ، 1398
گروه تحقیقاتی کلینیک
0 کامنت

راهکارهایی برای از بین بردن خط اخم بین دو ابرو

عوامل زیادی هستند که موجب افتادن خط اخم بین دو ابرو می شوند، از این رو افراد زیادی به دنیال راهکار هایی برای از بین بردن خط اخم بین دو ابرو می باشند. این خط اخم که به دلایلی چون استرس، آفتاب و ... به وجود می آید با استفاده از ماساژهای منظم، ماسک های خانگی و مرطوب نگه داشتن از بین خواهد رفت. در این مقاله نیز به بررسی اطلاعاتی درباره راهکارهای از بین بردن خط اخم بین دو ابرو خواهیم پرداخت تا پوستی زیبا داشته باشید.

از بین بردن خط اخم بین دو ابرو

عواملی چون نور خورشید، سن و سال، ژن های مرتبط، استرس و فشار و هم چنین سیگار کشیدن در ایجاد خط اخم بین دو ابرو مؤثر هستند. در این جا ما راهکارهایی برای از بین بردن خط اخم بین دو ابرو برایتان ذکر می کنیم تا پوستی جوان و زیبا داشته باشید. این خط اخم را می توان جزء زشت ترین چروک های عمودی روی صورت دانست که می توان به راحتی از شر آن خلاص شد.

از بین بردن خط ابرو

راهکارهای از بین بردن خط اخم بین دو ابرو

• مصرف غذای سالم و مقدار زیاد آب: اگر بتوانید رژیم غذایی سالمی داشته باشید و در طول روز به مقدار زیادی آب بنوشید پوستی صاف و زیبا خواهید داشت زیرا چین و چروک های صورت همچون خط اخم زمانی که بدنتان هیدراته نیست تشکیل می شود.
• استراحت کافی: بدن و پوست تان با استراحت دادن کافی به ذهن شارژ خواهند شد. برای این منظور باید حداقل 6 ساعت در شب بخوابید که بهتر است این مقدار را 7 یا 8 ساعت در نظر بگیرید.
• استفاده از پارچه های نرم روی بالش: در هنگام خواب چرخیدن و تکان خوردن موجب اصطکاک روی پوست خواهد شد که سرانجام آن را خشک کرده و چین و چروک ایجاد می کند. استفاده از پارجه های نرم مثل ساتن این اصطکاک را کم کرده و برای پوست بهتر هستند.
• استفاده از عینک آفتابی: استفاده از عیتک آفتابی راهی عالی برای ایجاد ظاهری بهتر است زیرا از برخورد اشعه ایکس به پوست اطراف چشم ممانعت می کند و باعث می شود از اخم ناخودآگاه زیر نور آفتاب جلوگیری شود.
•استفاده از لایه بردار: استفاده مرتب از لایه بردار به صورت یک یا دو نوبت در هفته سلول های مرده را از بین می برد و پوستی سالم و قوی به شما هدیه می دهد، در نتیجه خط اخم و چروک از صورت تان برطرف خواهد شد.
• مرطوب کردن صورت: استفاده از مرطوب کننده مناسب صورت به صورت سه نوبت در روز بسیار مفید خواهد بود زیرا بسیار مهم است که پوست صورت مرطوب باشد تا دچار چین و چروک نشود.
•استفاده از کرم ضد آفتاب: حتی در روزهای بارانی نیز استفاده از کرم ضد آفتاب را فرانوش نکنید زیرا اشعه ماوراء بنفش خورشید موجب آسیب رساندن به پوست می شود، برای این منظور حداقل یک نوبت در روز این کرم را هنگام خروج از خانه استفاده کنید.
•ترک سیگار: اگر سیگاری هستید آن ر ا ترک کنید زیرا دلیل مهم چین و چروک و ایجاد خط اخم، سیگار کشیدن است. اراده کنید و این عامل مضر را از زندگی خود حذف کنید تا پوستی شاداب تر داشته باشید.

•تزریق بوتاکس: بکب از روش هایی که امروز بسیار رایج شده است تزریق بوتاکس است که این روش بسیار موثر در برطرف کردن چین و چروک است.

از بین بردن خط ابرو

ماساژ صورت برای از بین بردن خط اخم بین دو ابرو

بهترین راه برای ایجاد آرامش و رهایی از خطوط اخم ماساژ صورت خواهد بود. برای این منظور انگشتان دست را روی پیشانی قرار داده و به صورت حلقه ای آن را بمالید. با این کار پوست اطراف چشم و بینی تکان خواهد خورد و موجب قوی تر شدن آن می شود. دقت کنید که تنها یک نقطه را ماساژ ندهید و انگشت های سبابه خود را در نقاط مختلفی روی پیشانی حرکت دهید. ماساژ نیشگونی نیز راه حل دیگری است و برای این منظور با استفاده از انگشت شست و اشاره پوست بین ابروها را نیشگون بگیرید، بدن ترتیب پوست صورت را کشیده و به مدت ده ثانیه نگه دارید و این روش را چند بار در طول ابروهایتان تکرار نمایید. همچنین تزریق چربی نیز در موارد شدید توصیه می شود.
 راهکار های مناسب از بین بردن خط ابرو

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX