کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

تزریق بوتاکس برای غدد عرق چگونه است

15 تیر ، 1398
گروه تحقیقاتی کلینیک
0 کامنت

تزریق بوتاکس برای غدد عرق چگونه است

یکی از مشکلات بزرگ بسیاری از افراد تعریق بسیار زیاد در دست و کف پا و یا زیر بغل است. این مشکل افراد را از اجتماع دور و در بعضی موارد هم دچار افسردگی می کند. یکی از درمان ها برای برطرف شدن این مشکل، تزریق بوتاکس برای غدد عرق می باشد. در این مقاله سعی شده تا شما را با این روش درمانی آشنا کنیم.

تزریق بوتاکس برای غدد عرق کف دست

دست ها یکی از مهمترین اعضای بدن است که در بسیاری از امور روزانه از آنها کمک می گیریم. حال اگر این عضو بدن، خود دچار مشکل باشد برای فرد بسیار دردسر آفرین می شود. تعریق زیاد کف دست بسیاری از فعالیت های ما را با مشکل مواجه می کند. تصور کنید فردی را که به علت عرق زیاد کف دست، از دست دادن به دیگران خجالت زده است یا هنگام نوشتن قلم و مداد و کاغذ خیس می شود. این افراد برای رفع این مشکل باید چاره ای بیندیشند. اگر شما هم دچار این مشکل هستید می توانید از بوتاکس برای رفع آن کمک بگیرید.

بوتاکس سم ضعیف شده یک نوع باکتری است که اگر وارد بدن شود باعث فلج و مرگ می شود. اما متخصصان با تغییر این سم و کاهش عوارض آن از این سم برای درمان استفاده می کنند. شما می توانید با مراجعه به پزشک از بوتاکس برای غدد عرق و کاهش شدت تعرق بدن خود کمک بگیرید. پزشک با توجه به میزان تعریق در کف دست؛ بوتاکس را در این محل تزریق کرده و این ماده غدد عرق کف دست را فلج می کند و کف دست برای مدتی حدود یک سال عرق نمی کند. اما بعد از این مدت باید دوباره این تزریق ها تکرار شود.

تزریق بوتاکس برای غدد عرق

تزریق بوتاکس برای غدد عرق زیر بغل و کف پا

بسیاری از افراد به علت تعرق بسیاری که در زیر بغل خود دارند از پوشیدن لباس های سفید خودداری می کنند. چون این عرق باعث زرد شدن زیر بغل این رنگ لباس می شود و یا کسانی که پای آنها عرق می کند و این عرق باعث ایجاد بوی بسیار بد در پاها و ایجاد قارچ لای انگشتان پای این افراد می شود. اگر چه درمان های زیادی برای این مشکل کشف شده است اما هر کدام از این درمان ها مشکلات خود را دارند. مثلا می توان از داروهای ضد عرق استفاده کرد اما این درمان فقط موضعی است و بعد از شستشو از بین می رود. یا می توان از لیزر استفاده کرد اما این درمان هم بسیار هزینه بر است. بعد از کشف بوتاکس به عنوان درمان تعریق این روش درمانی بسیار مورد توجه قرار گرفت. از جمله مزایای تزریق بوتاکس سریع و آسان بودن این روش است. این درمان به مدت 10 تا 30 دقیقه طول می کشد و نیازی به بستری شدن ندارد و فرد بلافاصله به کارهای روزمره خود می پردازد. و مهمتر اینکه در این روش درمانی نیازی به بیهوشی نیست و میزان درصد موفقیت بسیار بالا است. بعد از هر بار تزریق بوتاکس بیش از 6 ماه نیازی به تزریق مجدد نیست.

تزریق بوتاکس برای غدد عرق بدن

نکات تزریق بوتاکس برای غدد عرق

اگر چه استفاده از این نوع از خدمات زیبایی و درمانی مزیت های فراوانی دارد؛ اما در مورد این روش درمانی نیز مانند هر روش درمانی دیگر بایدها و نبایدهایی وجود دارد. در این روش باید ابتدا با پزشک مشورت کرد تا مقدار و دوز مصرفی آن مشخص شود. نباید این تزریق در آرایشگاه ها و مراکز نامعتبر انجام شود. بوتاکس نباید برای خانم های باردار و شیرده تجویز شود. بعد از تزریق بوتاکس برای غدد عرق نباید زیاد از استخر و سونا استفاده کرد. این کار زمان ماندگاری بوتاکس را کم می کند. در چند روز اول تزریق بوتاکس برای فیکس شدن آن از خنک کردن موضع با یخ مکرر استفاده کنید. اگر کمی بعد از تزریق دچار درد شدید می توانید از قرص های مسکن زیر نظر پزشک استفاده کنید.

تزریق بوتاکس برای غدد عرق بسیار روش درمانی موثری برای کاهش تعریق بدن است و اگر درست این تزریق انجام شود تا 95 درصد از این مشکل خلاصی پیدا می کنید. اما اگر بعد از تزریق دچار بی حالی و دوبینی و سوزش در محل تزریق شدید حتما با پزشک خود مشورت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت ما مراجعه و نسبت به استفاده از آن اقدام نمایید.

تزریق بوتاکس و ژل برای غدد عرق بدن

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX