کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

کاشت مو در سنین مختلف بهتر است به چه نوعی انجام شود

23 مرداد ، 1398
گروه تحقیقاتی کلینیک
0 کامنت

بهترین روش کاشت مو در سنین مختلف

کاشت مو یک اقدام بسیار مناسب برای درمان ریزش مو می باشد. ولی بهتر است که در سنین مناسب صورت بگیرد. در سن پایین فرد با ریزش مجدد موها مواجه می شود و ظاهر ناپسندی برای فرد ایجاد می شود. همچنین در سنین بالا نیز ممکن است نتیجه این عمل نامطلوب باشد. پس باید این کار را در سن مناسب انجام داد.

بهترین سن کاشتن مو آقایان چه زمانی است؟

شروع ریزش مو در اکثر آقایان از سن بیست سالگی است. ولی در صورتی که کاشتن مو در این سن انجام شود، موجب می شود مو ظاهری بسیار بدتر نسبت به قبل از عمل در فرد ایجاد کند. امروزه برای بیشتر افرادی که با ریزش مو مواجه هستند، این سوال مهم وجود دارد که سن مناسب برای کاشتن مو چه سنی است و بهتر است از چه زمانی این موضوع در نظر گرفته شود. زمانی که فرد در سن بیست سالگی تصمیم به کاشت مو بگیرد، و به پزشک متخصص مراجعه کند، معمولا پیدا کردن الگوی ریزش موی برای پزشک سخت خواهد بود و مثلا اگر در قسمت جلوی سر اقدام به کاشتن مو کند، ممکن است که در آینده فرد از ناحیه عقب با ریزش مو روبرو شود که این موضوع موجب می شود فرد ظاهری بسیار بدتر نسبت به قبلا داشته باشد.‌

کاشت مو

کاشت مو در سنین پایین

در صورتی که در سن جوانی و سنی که کمتر از ریزش مو باشد، برای پیوند مو اقدام کنید، در اطراف موهای مقاومی که کاشته اید و در برابر ریزش بسیار محکم هستند، احتمال دارد که ریزش رخ دهد و در اطراف موهای کاشته شده شما جزیره های سرگردانی از مو به وجود خواهد آمد که از یکدیگر خیلی جدا هستند. بدون شک این گونه مو داشتن بدتر از کچلی خواهد بود.

مشکلات کاشتن مو در سن پایین

احتمال دارد که در آینده شما دیگر بانک موی قوی برای ناحیه هایی که بعدا با ریزش مو مواجه شده اند نداشته باشید. از همین جهت است که متخصصان مو و پوست اعتقاد دارند و توصیه می کنند که برای کاشتن مو تا حدود سن ۳۰ سالگی صبر به خرج دهید. در سن ۳۰ سالگی تشخیص الگوی مو و طاسی سر برای پزشک متخصص بسیار راحت است تا تصمیم مناسب برای کاشتن موها بگیرند. از نکات مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که بانک مویی که در پشت سر شما است، نامحدود نیست و اگر در سن کم کاشتن مو را انجام دهید، برای اقدام مجدد شما دیگر منبع کافی و مناسب برای این کار نخواهید داشت.

کاشت مو

کاشت مو در سنین بالا

همان گونه که کاشت مو در سنین پایین با مشکلاتی همراه است و احتمال دارد که موفق نباشد، در سنین بالا نیز این احتمال وجود دارد که کاشت مو موفق به تأمین توقعات فرد نشود. در صورتی که در کاشتن مو تأخیر به وجود بیاید، ممکن است چون فولیکول های مو دچار ضعف شده اند، به طور کامل موفق نباشد. به طور کلی سن مناسب برای کاشت مو سن بالای ۲۷ سال است. ولی در برخی موارد که فرد اعتماد به نفس خود را از دست داده باشد، زیبایی او بیش از حد از بین رفته باشد و بیماری هایی که باعث ریزش مو می شوند، برای افراد زیر ۲۵ سال نیز متخصصین تجویز کاشت مو را انجام می دهند. به هر حال اگر قصد کاشتن مو را دارید، بهتر است که حتما با متخصص مو که در این زمینه تجربه زیادی دارد، مشورت کرده و سپس اقدام به تصمیم گیری کنید. یکی از نکات بسیار مهمی که در پیوند موی زنان وجود دارد این است که برای خانم ها سن اصلا مطرح نمی باشد. به هر اندازه که پزشک و متخصص مو بتواند آسان تر الگوی طاسی را پیدا کند و این کار را صحیح تر انجام دهد، برای کاشتن مو، موها سریع تر و کاشت آن ها موفق تر می باشد و طبیعی تر جلوه خواهند داد. در این زمینه هر اندازه که افراد دارای سن بالاتری باشند، معمولا توقعات آن ها بیشتر شبیه به واقعیت است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
خدمات مرتبط
  • کاشت مو
    کاشت مو
    کاشت مو با جدیدترین تکنیک ها و دارای بهتری
    ادامه مطلب
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX