کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

انتخاب بهترین جراح زیبایی پلک

03 شهریور ، 1398
تیم تحقیقاتی کلینیک
0 کامنت

جراحی پلک به دست دکتر چشم پزشک بهتر است یا دکتر زیبایی

در عصر امروز مشاهده می شود که عمل های زیبایی به عنوان یکی از گزینه های مهم تبدیل شده است که در این بین جراحی پلک نیز جزو آن دسته از عمل هایی است که توسط افراد زیادی صورت می گیرد. دقت داشته باشید با وجود اینکه در بسیاری از افراد مشاهده می شود چشم‌ ها و پلک ها زودتر از سایر اجزای بدن علائم پیری را بروز می‌دهد می‌ توان از عمل جراحی پلاستیک پلک ها برای برداشتن پف پلک ها و همچنین پوسته اضافه استفاده نمود.

عمل جراحی پلک

یکی از جراحی های زیبایی که در حال حاضر صورت می گیرد عمل جراحی پلک می باشد که در این عمل پوست اضافه پلک بالا و پلک پایین و چربی زیر آن برداشته شده و معمولا برش این جراحی در خطوطی روی پوست صورت می گیرد. لازم است بدانید باید برش درست بر روی چین طبیعی پلک داده شده و با این حال طبیعتا لازم است که پزشک یا جراح ایده آلی در این زمینه پیدا کنید که با این وجود احتمال به جا ماندن برش روی پلک فوق العاده کم خواهد شد. جراحی پلک به گونه ای است که پس از برداشتن چربی و پوست اضافی محل برش با نخ های بسیار نازک دوخته می شود. دقت داشته باشید در پلک پایین اگر میزان پف و بیرون زدگی زیاد باشد محل برش کاملا زیر خط مژه ها خواهد بود.

جراحی زیبایی پلک

انتخاب بهترین جراح زیبایی پلک

همانطور که بیان شد یکی از مهمترین موارد در هنگام جراحی پلک که افراد با آن روبرو هستند انتخاب جراحی زیبایی پلک می باشد. دقت داشته باشید بسیاری از افراد با خود فکر می‌کنند که آیا بهتر است این عمل را به جراحان زیبایی سپرده یا برای عمل جراحی پلک به متخصص چشم مراجعه کنند. در این خصوص لازم است بدانید که با وجود ظریف بودن این عمل جراحی، باید حتما به جراحی که فوق تخصص داشته باشد مراجعه کرد و همچنین جراح این عمل باید دانشنامه بورد فوق تخصصی در زمینه جراحی های پلاستیک، علی الخصوص در صورت داشته باشد. نکته دیگری که در خصوص انتخاب بهترین جراح زیبایی پلک وجود دارد این است که تنها فوق تخصص بودن کفایت نمی‌کند بلکه جراح مورد نظر باید دانش، مهارت و تجربه کافی نیز داشته باشد. با این حال می توان گفت جراحانی که بورد تخصصی پلاستیک صورت یا فلوشیپ و جراحی پلاستیک چشم را دریافت کرده اند در اولویت قرار دارند. البته لازم به ذکر است که متخصصان دیگر نیز ممکن است پس از طی کردن دوره های فشرده و آموزش تحت نظر اساتید مجرب تجربه کافی در این زمینه را به دست آورند.

بلفاروپلاستی

تکنیک های عمل بلفاروپلاستی

عمل جراحی زیبایی پلک که بلفاروپلاستی نیز نامیده می‌شود به گونه‌ای است که به سه روش نیمه بیهوشی، بیهوشی کامل و بی حسی موضعی انجام می گیرد. همانطور که گفته شد لازم است در انتخاب پزشک مورد نظر جهت این جراحی دقت بسیار زیادی شود زیرا چشم و پلک جزو مهمترین و حساس‌ ترین اعضای صورت به شمار می رود. جراح در هنگام بی‌ حسی موضوعی به گونه ای عمل می کند که ماده بی حس کننده را فقط در محل عمل و در اطراف پلک تزریق کرده با این حال طبیعتا بیمار در حین جراحی متوجه نمی شود. روش نیمه بیهوشی نیز به گونه‌ ای است که اطراف پلک بی حس شده و متخصص بیهوشی نیز از طریق رگ داروهای ضد اضطراب را به بیمار تزریق می نماید و با وجود این داروها بیمار به خواب عمیق خواهد رفت و بیهوشی کامل که دیگر روش جراحی زیبایی پلک می باشد به گونه ای بوده که بیمار کاملا بیهوش است و جراح می‌ تواند پلک بالا یا پایین را به صورت همزمان یا مجزا مورد عمل جراحی قرار دهد.

جراحی زیبایی پلک

هزینه عمل جراحی پلک

یکی دیگر از مواردی که در جراحی زیبایی پلک مورد توجه قرار می‌ گیرد هزینه این عمل می باشد. دقت داشته باشید مهمترین عامل تعیین کننده هزینه این جراحی نیاز به بیهوشی عمومی یا انجام جراحی به صورت بی حسی موضعی است و از طرفی جراح انتخاب شده نیز در این هزینه بسیار تاثیرگذار است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX