کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

تاثیرات منفی آب و هوای مختلف بر تزریق بوتاکس و ژل

13 بهمن ، 1398
تیم تحقیقاتی کلینیک های جراحی زیبایی و پلاستیک
0 کامنت

تاثیر آب و هوا بر روی ژل و بوتاکس

تزریق بوتاکس و ژل یکی از روش های مؤثر در زیبایی چهره و بدن محسوب می شود. پس از این تزریق توصیه می شود فرد از قرار گرفتن در سرما و گرمای شدید به مدت بیست و چهار ساعت خودداری نماید تا تأثیر منفی بر روی نتیجه تزریق نداشته باشد. در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

تأثیر شرایط آب و هوایی در تزریق بوتاکس و ژل

تزریق بوتاکس و ژل را می توان یکی از درمان های مؤثر در کاهش چین و چروک و برطرف کردن مناطق لاغر صورت و بدن به شمار آورد. این نوع تزریق ها دارای مزیت های بسیاری می باشند که رسیدن به پوست سالم و صاف یکی از آن هاست. بعد از هر درمانی نیاز به مراقبت های ویژه خواهد بود تا شرایط نامناسب بر روی نتیجه کار جراحی زیبایی تأثیر منفی نداشته باشد.
در رابطه با تزریق ژل و تزریق بوتاکس نیز این موضوع کاملاً صدق می کند. نوع شرایط آب و هوایی می تواند این نوع از تزریق ها را تحت تأثیر خود قرار دهد. آب و هوای سرد و یا گرم بر روی بوتاکس و ژل های مختلف تأثیر گذار خواهند بود نه تا حدی که در میان افراد رایج شده است. در ادامه به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت پس با ما همچنان همراه باشید.

تاثیر آب و هوا بر تزریق بوتاکس و ژل

تأثیر میزان سرما و گرما در تزریق ژل و بوتاکس

همان طور که در بحث قبلی نیز عنوان شد پس از هر جراحی زیبایی چه از نوع تهاجمی یا غیر تهاجمی بیماران عزیز می بایست مراقبت های لازم را به انجام برسانند. به عنوان مثال فردی که جراحی پروتز سینه انجام داده است به خوبی می داند که شرایط آب و هوایی می تواند بر روی این عمل تأثیر گذار باشد هر چند پس از سال ها این فرضیه رد شده است.
در رابطه با تزریق بوتاکس و ژل نیز می بایست افراد به گرما و سرما توجه کنند و براساس توصیه های پزشک خود رفتار نمایند. به عنوان مثال در زمانی که تزریق ژل داشته اید تا حد امکان می بایست از قرار گرفتن در مناطق بسیار سرد برای طولانی مدت خودداری کنید و یا اینکه گرما بر نتیجه تزریق بوتاکس تأثیر گذار خواهد بود.

میزان سرما و گرما بر تزریق بوتاکس و ژل

تزریق ژل و بوتاکس و تأثیر سرمای هوا بر روی آن

در بخش های قبلی در رابطه با تأثیر آب و هوای سرد و گرم به صورت کلی بر روی تزریق بوتاکس و ژل پرداختیم. در میان افرادی که این جراحی را انجام داده اند شایع شده است که سرما بر روی ژل تأثیر گذاشته و باعث سفت شدن آن و در نتیجه کاهش اثر تزریق در نواحی پیشانی و اطراف چشم خواهد شد. بدن هوشمند است و می تواند دما را به خوبی متعادل کند.

 لرزشی که در هوای سرد احساس می کنید نیز براین اساس است تا بدن به دمای تعادل برسد. این روند باعث می شود که سرما به عمق پوست نفوذ نکرده و بر روی تزریق بوتاکس و ژل تأثیر منفی نداشته باشد. پزشک و متخصص به بیمار خود توصیه می کند که تا حداکثر 24 ساعت پس از تزریق در سرمای شدید قرار نگیرد که این توصیه برای بهتر شدن نتیجه تزریق است و ربطی به سفت شدن ژل یا حرکت بوتاکس زیر محل تزریق شده ندارد.

تاثیر سرما بر تزریق بوتاکس و ژل

تأثیر هوای گرم بر روی انواع تزریق

در بخش قبلی در رابطه با تأثیر آب و هوای سرد در نتیجه تزریق بوتاکس و ژل به بیان اطلاعاتی پرداختیم. این بخش را به تأثیر گرما بر روی انواع تزریق اختصاص می دهیم تا خیال شما بیماران عزیز را در این رابطه راحت نماییم. یکی از نظراتی که در رابطه با تأثیر گرما در تزریق بوتاکس است این موضوع می باشد که گرما باعث حرکت بوتاکس تزریق شده به جهات مختلف می شود و از این رو نتیجه کار مناسب نخواهد بود.

این نظریه تا حد بسیاری درست است چرا که گرمای زیاد باعث افزایش تورم و کبودی محل تزریق ژل و بوتاکس خواهد شد و در برخی موارد باعث حرکت مواد تزریق شده در زیر پوست می گردد. برای جلوگیری از عوارض احتمالی این چنینی بعد از تزریق ژل و بوتاکس پزشک به بیمار خود توصیه می کند تا سه الی چهار روز از قرار گرفتن در محیط هایی با دمای بالا خودداری نمایند.

تاثیر هوای گرم بر تزریق بوتاکس و ژل

تزریق ژل و بوتاکس و تأثیر ارتفاع در نتیجه جراحی

بعد از سرما و گرما برخی از افراد در رابطه با ارتفاع و تأثیر آن در نتیجه تزریق بوتاکس و ژل احساس نگرانی می کنند. برخی از جراحان و متخصصین پس از تزریق انواع ژل و بوتاکس به بیماران خود توصیه می کنند که تا بیست و چهار ساعت از سفرهای غیر ضروری با هواپیما خودداری کنند.
این موضوع به هیچ عنوان به معنای جابجایی ژل و یا بوتاکس تزریق شده نمی باشد. بیماران پس از هر تزریقی می بایست به بدن خود فرصت استراحت بدهند تا با شرایط جدید وفق شود. این موضوع نیز در رابطه با تزریق ژل و بوتاکس کاملاً صدق می کند.

تاثیر ارتفاع بر تزریقات بوتاکس و ژل

نکاتی در رابطه با تزریق بوتاکس و ژل

در رابطه با تزریق بوتاکس و ژل افراد باید به چند نکته مهم توجه کنند. پس از هر جراحی زیبایی تا حد امکان باید برای یک مدت کوتاه  بایدها و نبایدهای پزشک را در نظر گرفت و آن ها را رعایت کرد. سفر کردن به مناطق بسیار گرم و یا سرد یکی از آنهاست که تا حداکثر دو الی سه روز توصیه می شود فرد از انجام سفر خودداری کند.
 نتایج پس از مدتی در صورت و یا بدن قابل مشاهده خواهند بود بنابراین نباید در این رابطه عجول بود. یک جلسه مشاوره با پزشک و متخصص قبل از تزریق ژل و بوتاکس بسیار توصیه می شود چرا که فرد از این طریق می تواند تمامی جوانب تزریق را مورد بررسی قرار دهد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
خدمات مرتبط
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX