کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

معیارهای موثر در جراحی زیبایی بینی

15 اسفند ، 1398
تیم تحقیقاتی کلینیک های جراحی زیبایی و پلاستیک
0 کامنت

چه معیارهایی در جراحی زیبایی بینی موثر است

امروزه علم زیبایی شناسی موفق شده است که یک سری استانداردهایی را برای زیبایی بینی در نظر بگیرد تا همه افراد جامعه در سراسر دنیا آن را بپذیرند. از این رو توجه به معیارهای موثر در جراحی زیبایی بینی برای افرادی که می خواهند تحت عمل جراحی قرار گیرند، اهمیت بسیار زیادی دارد.ما در این مطلب معیارهای موثر در جراحی زیبایی بینی را بررسی می کنیم.

معیارهای موثر در جراحی زیبایی بینی

امروزه جراحی زیبایی بینی به یکی از شایع ترین عمل های جراحی زیبایی در دنیا و به ویژه کشور ما تبدیل شده است که افراد برای زیباتر شدن و به وجود آوردن تغییرات واضح در چهره خود حاضر می شوند بینی خود را زیر تیغ جراحی ببرند. با توجه به استرس ها و هزینه هایی که این عمل جراحی دارد و از آنجایی که بینی هر فرد تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی ظاهری آن دارد، در صورتی که نتیجه مطلوب خود را دریافت نکنند، بدون شک احساس بدی به آنها دست خواهد داد. از آنجایی که تقاضا برای جراحی بینی در ایران به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است، از این رو جراحان زیبایی ایران در حال حاضر جزو بهترین جراحان زیبایی در دنیا به شمار می روند.

علاوه بر اینکه فرم بینی تاثیر بسیار زیادی در زیبایی ظاهری هر فرد دارد، یکی از مهمترین اعضای بدن انسان به شمار می رود و نقش بسیار تعیین کننده و حیاتی در سیستم تنفسی انسان دارد. از این رو کوچکترین مشکل و اختلال در عملکرد این عضو باعث به وجود آمدن مشکلات بسیار زیادی در افراد خواهد شد. از این رو توجه به معیارهایی که در میزان موفقیت عمل جراحی بینی تاثیر می گذارد، اهمیت زیادی دارد.

چه معیارهایی در جراحی بینی موثر است

عوامل تاثیر گذار در جراحی زیبایی بینی

همانطور که گفتیم همه افرادی که قصد عمل جراحی بینی را دارند، باید نسبت به معیارهایی که یک عمل زیبایی بینی باید از آن برخوردار باشد، آگاهی کاملی داشته باشند، از این رو در اینجا تصمیم گرفته ایم به بررسی برخی از معیارهای موثر در جراحی زیبایی بینی بپردازیم.

یکی از مهمترین معیارهای موثر در جراحی زیبایی بینی این است که بینی جراحی شده بدون اینکه کسی متوجه جراحی آن شده باشد، چهره ای زیباتری را در فرد ایجاد کند. چرا که یک بینی زیبا، به بینی گفته می شود که ظاهری طبیعی داشته باشد و تناسب خوبی را در اجزای مختلف صورت به وجود آورد.

به طور کلی، در یک چهره زیبا اولین چیزی که نگاه ها را به خود جلب می کند، چشم فرد می باشد، اما اگر بینی به گونه ای جراحی شده باشد که نگاه اول را به سمت خود جذب کند، این نوع بینی نه تنها باعث زیبایی چهره نمی شود، بلکه ظاهر را مصنوعی جلوه می دهد. از این رو حفظ ظاهر طبیعی بینی، یکی از معیارهای موثر در جراحی زیبایی بینی می باشد.

علاوه بر موارد گفته شده، یکی دیگر از عواملی که در میزان موفقیت عمل جراحی بینی تاثیر می گذارد، تشخیص دقیق مشکلات تنفسی و علت زیبا نبودن بینی می باشد. در صورتی که جراح پلاستیک بتواند به درستی این عوامل را تشخیص دهد و در حین عمل جراحی به برطرف کردن آنها بپردازد، بیماران می توانند از زیبایی و سلامت بینی خود بعد از عمل جراحی اطمینان کامل داشته باشند. از این رو بیمارانی که قرار است تحت عمل زیبایی بینی قرار گیرند، باید 3 بررسی تشخیصی بسیار مهم بر روی آنها انجام شود که این بررسی ها به شرح ذیل می باشند.

  • آندوسکوپی: در این مرحله آناتومی تمام قسمت های داخلی بینی به خوبی نشان داده می شود.
  • رینومانومتری: در این روش راه هوایی بینی به طور دقیق مورد ارزیابی قرار می گیرد.
  • آکوستیک راینومتری: در این تکنیک هر گونه مانع و تنگی که در مسیر بینی وجود داشته باشد، به خوبی نمایان می شود.

یکی دیگر از معیار های جراحی بینی که توجه به آن میزان موفقیت جراحی را افزایش می دهد، این است که علاوه بر اینکه عمل جراحی بینی باید ظاهر زیباتری را در خود بینی ایجاد کند، باید سبب هماهنگی بیشتری بین بینی و سایر اجزای صورت نیز بشود.

عوامل تاثیر گذار در جراحی بینی

مهمترین معیار میزان موفقیت جراحی زیبایی بینی

ضخامت پوست بینی در واقع مهمترین و اصلی ترین معیاری است که بر میزان موفقیت عمل جراحی بینی اثر می گذارد. چرا که آن دسته از افرادی که پوست بینی بسیار نازکی دارند، کوچکترین مشکل و غیر قرینگی در زیر پوست به راحتی نمایان می باشد. از طرف دیگر در پوست های خیلی ضخیم و یا همان بینی های گوشتی تغییرات داده شده در حین عمل جراحی بعد از عمل چندان نمایان نخواهد بود. از این رو بهترین بینی برای عمل جراحی، بینی است که پوستی با ضخامت متوسط داشته باشد و در این نوع بینی ها احتمال موفقیت عمل جراحی زیبایی بینی تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می کند.

معیارهای موثر در میزان موفقیت جراحی بینی چگونه تعیین می شود؟

به طور کلی استاندارد ها و معیارهایی که امروزه برای زیبایی بینی وجود دارد، براساس چهره افرادی تعیین می شود که اکثر افراد جامعه آن چهره را زیبا می دانند. از این رو هر چقدر که استانداردهای اجزای صورت یک فرد با اندازه های یک چهره زیبا تناسب بیشتری داشته باشد، به آن چهره یک چهره زیبا گفته می شود. بنابراین معیار موثر در عمل جراحی بینی نیز به این صورت تعیین شده است.

توجه به معیارهای موثر در جراحی زیبایی بینی چه اهمیتی دارد؟

با توجه مطالب گفته شده، توجه به معیارهای موثر در جراحی زیبایی بینی باعث می شود که چهره افراد به یک چهره زیبا و استاندارد نزدیک تر شود و میزان رضایت افراد از نتیجه عمل نیز افزایش پیدا کند.

اهمیت به معیارهای موثر در جراحی زیبایی بینی

نکات تکمیلی در خصوص معیار موفقیت در جراحی زیبایی بینی

پزشکان که برای عمل جراحی بینی تنها از یک روش پیروی می کنند و آن را بر روی بینی تمام بیماران به اجرا در می آورند، نمی توانند در ایجاد یک بینی زیبا و طبیعی موفق باشند. چرا که اجزای صورت هر فرد با فرد دیگری متفاوت بوده و بینی باید به نحوی جراحی شود که با سایر اجزای صورت و همچنین فاکتورها و معیارهای زیبایی شناسی تناسب بیشتری داشته باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
خدمات مرتبط
  • جراحی زیبایی
    جراحی زیبایی
    جراحی زیبایی پلک در کلینیک توسط بهترین جر
    ادامه مطلب
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX