کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

لیفت با بزرگ کردن سینه چگونه انجام می شود

15 اسفند ، 1398
تیم تحقیقاتی کلینیک های جراحی زیبایی و پلاستیک
0 کامنت

لیفت یا بزرگ کردن سینه چیست و چگونه انجام می شود

لیفت با بزرگ کردن سینه از جمله بهترین و پرتقاضاترین جراحی های زیبایی در سال های اخیر بوده و این عمل با هدف تقویت و فرم دهی پستان ها در اولویت انتخاب مخاطبان واقع می شود.

لیفت یا بزرگ کردن سینه

لیفت سینه چیست؟ لیفت یا بزرگ کردن سینه چگونه انجام می شود؟ آیا این جراحی عوارضی را نیز به دنبال دارد؟ بزرگ کردن سینه برای چه کسانی مناسب می باشد؟

لیفت با بزرگ کردن سینه از جمله پرطرفدارترین و محبوب ترین جراحی های زیبایی در کشور های اروپایی و امریکایی بوده و در انواع سایزهای مختلف با بهره مندی از روش های متنوع قابل اجرا می باشد. لیفت سینه علاوه بر افزایش سایز با تقویت شکل و ظاهر سسینه نیز همراه بوده و بالا کشیدن سینه و بزرگ کردن دو جراحی جداگانه به شمار می رود که با توجه به پستان های فرد این دو جراحی می تواند مستقل و یا به صورت ترکیبی اجرا گردد. هدف اصلی انجام عمل جراحی لیفت با بزرگ کردن سینه، کامل تر، جوات تر و محکم تر کردن پستان ها می باشد که در این جراحی پزشک مربوط با از بین بردن پوست های اضافی بر روی سینه ها بافت های سینه را تغییر می دهد و امکان دارد در صورت نیاز شکل و سایز آرئولا را تغییر دهد. در حالت کلی می توان گفت این جراحی به منظور تقویت و زیبایی سینه ها انجام می شود. افرادی که از سینه های خود ناراضای هستند و یا دارای پستان های کوچک و افتاده هستند می توانند با کسب اطلاعاتی دقیق از نحوه اجرای این جراحی و عوارض آن در صورتی که مناسب این عمل باشند اقدام به لیفت با بزرگ کردن سینه خود کرده و زیبایی ظاهری بسیار مناسبی را به دست آورند.

لیفت یا بزرگ کردن سینه چیست

مراحل عمل جراحی بزرگ کردن سینه

جراحی بزرگ کردن سینه اغلب در بیمارستان و یا کلینیک های معتبر انجام می شود و نیازی به بستری شدن نداشته و مدت زمان 1 الی  ساعت برای انجام این جراحی نیاز می باشد. توجه داشته باشید که روش های متعددی برای انجام جراحی لیفت پستان وجود دارد که جراح مناسب ترین روش را برای بزرگ کردن سینه فرد در اولویت خود قرار خواهد داد. عمل لیفت سینه در مراحل مختلفی اجرا شده که از جمله این مراحل میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

مشاوره اولیه: در جلسه اول برای جراح توضیح خواهید داد که می خواهید پس از جراحی چگونه پستان با چه سایز و شکلی را می خواهید داشته باشید. جراح شما را با چگونگی و عواملی که در جراحی لیفت سینه تاثیرگذار خواهد بود مطلع کرده و در صورت موافقت شما جلسه مناسبی را برای انجام جراحی مشخص خواهد کرد.

بیهوشی: این جراحی بایستی تحت بیهوشی انجام شود. البته در مواقعی نیز جراح می تواند از بی حسی موضعی به همراه آرامبخش که سبب خواب آلودگی فرد خواهد شد، استفاده می کند.

عمل جراحی: در عمل جراحی برشی در زیر سینه ها در امتداد انحنای طبیعی پستان ها اجرا شده سپس برشی دیگر از نوک سینه ها به سمت پایین سینه ها ایجاد می شود. این برش های ایجاد شده مشخص می کند که پوست کدام منطقه باید برداشته شود.

مراحل جراحی بزرگ کردن سینه

خطرات و عوارض بالقوه لیفت سینه

پس از انجام جراحی لیفت با بزرگ کردن سینه، شاهد ورم و حساسیت خواهید بود که مقدار تورم ایجاد شده به این که فرد چقدر مستعد کبودی است، بستگی دارد. در برخی مواقع نیز ممکن است چند هفته این تورم با فرد همراه باشد. هر ابتلا به عفونت در این جراحی بسیار نادر بوده چرا که جراح از آنتی بیوتیک های مناسب در حین جراحی استفاده خواهد کرد. در صورت مشاهده خونریزی یا آسیب عصبی بایستی به زودی به جراح مربوطه مراجعه کنید که خونریزی عمل لیفت سینه می تواند ناشی از گسترش اسکارها باشد.

خطرات و عوارض لیفت سینه

بعد از لیفت با بزرگ کردن سینه چه باید کرد؟

پس از عمل لیفت با بزرگ کردن سینه بایستی به توصیه های جراح خود بسیار دقت داشته و تمامی موارد ذکر شده پس از جراحی را مو به مو انجام دهید از جمله این توصیه های ضروری میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

  • استفاده از مسکن هایی نظیر پاراستامول
  • در صورت توصیه پزشک یک الی دو هفته از داشتن رابطه جنسی خودداری و از تماس هر شی با پستان ها خودداری نمایید
  • با توجه به توصیه پزشک زمان فعالیت های نرمال و ورزش های روزانه خود را شروع کنید
  • طی چند روز اول باید باندها و سینه بندهای جراحی را تعویض نمایید. سینه بندهای جراحی باید تمام طول روز و به مدت چند هفته استفاده نمایید.
  • در صورت مشاهده هرگونه عفونت و خونریزی با جراح خود تماس برقرار کنید.

کارهای لازم بعد از لیفت سینه چیست

لیفت و بزرگ کردن سینه برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که با مشکلات بهبود زخم در جراحی مواجه هستند و یا مستعد اسکار کلوئیدی می باشند برای جراحی لیفت با بزرگ کردن سینه مناسب نبوده و در صورت اجرای این عمل با زخم های متورم بسیاری مواجه خواهند شد. افرادی که از سلامت جسمی و روحی مناسبی برخوردار هستند و به نتیجه ی جراحی بسیار واقع بینانه نگاه می کنند برای انجام این عمل گزینه مناسبی می باشند. زنانی که دارای پستان های کوچک و افتاده هستند می توانند بهترین نتیجه را از این عمل بدست آورند.

لیفت سینه برای چه کسانی مناسب است

نکات دانستنی درباره لیفت با بزرگ کردن سینه

بسیاری از خانم ها پس از دوران بارداری و شیردهی با افتادگی پوست سینه و بدفرم شدن پستان های خود مواجه می شوند که این موضوع برایشان بسیار ناراحت کننده بوده و در نتیجه به دنبال عمل افتادگی و لیفت سینه می باشند. که در این خصوص می توان گفت انتخاب جراح با تجربه و انجام عمل در بیمارستان و کلینیک معتبر برای رسیدن به نتیجه مثبت بسیار الزامی می باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX