کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جراحی سپتورینوپلاستی چیست

09 تیر ، 1399
تیم تحقیقاتی کلینیک های جراحی زیبایی و پلاستیک
0 کامنت

آشنایی با عمل جراحی سپتورینوپلاستی

سپتورینوپلاستی یک عمل جراحی که بر روی بینی و دیواره بینی انجام می شود، در این روش دیواره داخل بینی از طرف چپ و راست جدا می شود. معمولاً روشی روی بینی به نام جراحی زیبایی بینی برای تقویت ظاهر بینی انجام می گیرد. در حین رینوپلاستی، غضروف و استخوان های بینی اصلاح یا بافت اضافه می شود. همچنین این جراحی زیبایی بینی اغلب برای ترمیم شکستگی های بینی انجام می شود.

هنگامی که از رینوپلاستی برای ترمیم شکستگی بینی استفاده می شود، هدف این است که ظاهر قبل از آسیب دیدگی بینی را ترمیم کنند. سپتورینوپلاستی مربوط به جراحی زیبایی بینی است و برای بیمارانی که انسداد بینی نیز دارند انجام می شود. سپتورینوپلاستی نه تنها ظاهر بینی را بهبود می بخشد، بلکه هرگونه انسداد داخلی را که ممکن است مانع تنفس از طریق بینی شود را از بین می برد.

فرق بین جراحی سپتورینوپلاستی با سپتوپلاستی

سپتورینوپلاستی ترکیبی از جراحی های زیبایی بینی و ساینوپلاستی است. جراحی زیبایی بینی به دلایل زیبایی و برای تغییر شکل بینی انجام می شود در حالی که سپتوپلاستی یک سپتوم انحرافی را برای ترمیم (یا ایجاد) عملکرد طبیعی تنفس اصلاح می کند.

عمل جراحی بینی به دلایل زیبایی و یا از نظر کاربردی انجام می شود. سپتورینوپلاستی به هر دو دلیل انجام می شود. برای تغییر شکل بینی، از نظر زیبایی و تعادل با بقیه اجزا صورت و برای اهداف عملکردی برای بهبود تنفس با تصحیح سپتوم که در اثر آسیب، تروما، بیماری یا بعضی اوقات انحراف یافته است. انجام عمل جراحی دلایل زیادی وجود دارد که هر سال تقریباً 1 میلیون نفر تصمیم به جراحی بینی دارند و تحت نظر متخصصان این عمل ها را انجام می دهند.

چه کسانی این روش جراحی را انجام می دهند

اگر نگران هر یک یا همه مشکلات بینی ذکر شده در بالا و همچنین از نظر جسمی سالم هستید، انتظارات واقع بینانه ای دارید، پس احتمالاً کاندیدای خوبی برای جراحی سپتورینوپلاستی هستید. دختران نوجوان باید بالای 16 سال سن و پسران نوجوان باید بالای 18 سال سن داشته باشند زیرا مهم است که رشد آن ها تمام شود. این در طول مشاوره شخصی شما مشخص خواهد شد.
هنگام انجام عمل جراحی سپتورینوپلاستی بر عملکرد آن ها تأکید می شود. تغییرات زیبایی باید طبیعی به نظر برسند و برای جلوگیری از تأثیر در عملکرد بهتر تنفس انتخاب شوند.

جراحی سپتورینوپلاستی به چه صورت انجام می شود

عمل جراحی برای رسیدگی به نگرانی های ذکر شده در بالا انجام می شود و در یک مرکز فوق العاده جراحی و با تمام امکانات انجام می شود تا از یک روش ایمن، موثر و نتیجه خوب اطمینان حاصل شود. عمل جراحی حدود 2 ساعت طول می کشد و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. ابتدا یک برش کوچک در داخل بینی ایجاد شده و مخاط بینی برداشته می شود و هر چیزی که مانع راه هوایی شود، برداشته شده و دوباره جابجا می شود.

بینی از طریق برش های یکسان یا متفاوت از بیرون تغییر شکل می یابد و برش (ها) بسته می شود. تورم و کبودی طبیعی است و انتظار می رود طی چند روز از بین برود. اسپلینت ها در طول بهبودی شما باید استفاده شوند. پس از اتمام تورم و بهبودی، نتایج نهایی در طی چند هفته قابل مشاهده است.

روش جراحی بینی از طریق سپتورینوپلاستی چه مزایای دارد

  • سپتورینوپلاستی می تواند ظاهر بینی کج را بهبود بخشد
  • سپتورینوپلاستی انسداد بینی را برای بهبود تنفس تسکین می دهد
  • سپتورینوپلاستی سپتوم خمیده، انحرافی را اصلاح می کند
  • سپتورینوپلاستی می تواند باعث خروج خروپف و خواب شود
  • سپتورینوپلاستی شکل بینی را تغییر داده و با سایر اجزای صورت تعادل ایجاد می کند
  • سپتورینوپلاستی به پیشرفت های زیبایی و عملکردی منجر می شود

سؤالات متداول بیماران در مورد روش جراحی سپتورینوپلاستی  

مهم ترین سوالاتی که ممکن است برای جراحی سپتورینوپلاستی، نیاز به پاسخ آن ها داشته باشید:

در حین عمل از چه بیهوشی استفاده می شود؟

برای جراحی شما از بی حسی موضعی و آرام بخش یا بیهوشی عمومی استفاده می شود. این موضوع در طول مشاوره شما مورد بحث قرار خواهد گرفت.

چه افرادی می تواند عمل جراحی سپتورینوپلاستی داشته باشد؟

نامزدهای خوب زن و مرد  بایدحداقل 16 سال سن، همچنین باید سالم و سلامتی باشند. نوجوانان کاملاً بالغ می توانند جراحی سپتورینوپلاستی انجام دهند.

جراحی چقدر طول خواهد کشید؟

این بسته به تکنیک های مورد استفاده و اینکه آیا ترکیبی از روش های انجام شده را تجربه می کنید، متفاوت است. روش های ساده می تواند حداقل 45 دقیقه طول بکشد در حالی که روش های پیچیده تر تا 3 ساعت یا بیشتر طول می کشد.

برش برای جراحی سپتورینوپلاستی کجا قرار دارد؟

این با روش های انتخاب شده برای شما تعیین می شود. برش برای سونوپلاستی برش داخل بینی در یک دیواره سلولی انجام می شود. برای جراحی زیبایی بینی بسته به تکنیکی که جراح شما در نظر دارد بهتر است به نیازهای شما بستگی داشته باشد.

آیا زخم هم خواهیم داشت؟

بله. برش ها منجر به زخم می شوند اما با استفاده از ایمن ترین و پیشرفته ترین تکنیک های متخصصان به صورت هنرمندانه آن ها را بطور ناچیز داخل و خارج بینی قرار می دهند.

آیا سپتورینوپلاستی یک عمل جراحی دردناک است؟

بیماران می گویند که احساس ناراحتی مانند احساس درد خفیف و پف دارند. ممکن است بینی شما درد کند و ممکن است سردرد کسل کننده ای داشته باشید.

آیا بعد از عمل جراحی می توانم خودم رانندگی کنم و تنها بمانم؟

خیر. شما به یک فرد نیاز دارید تا از شما مراقبت کند و در صورت امکان در طول شب و برای چند روز در کنار شما باشد.

در طول بهبودی چه انتظاری می توان داشت؟

برخی تورم و کبودی در اطراف چشم طبیعی است و انتظار می رود. لازم است روز اول بعد از عمل در رختخواب بمانید، با بالا رفتن سر روی 2-3 بالش. بیماران معمولاً در طی 1-2 روز احساس بهتری دارند.

چه موقع قادر به بازگشت به محل کار و فعالیت های عادی خواهیم شد؟

بیماران می توانند ظرف 1 هفته پس از عمل دوباره به سر کار خود برگردند. ممکن است بعد از گذشت حدود 1 هفته نیز ورزش مجدد را از سر بگیرید. حداقل 3 هفته از ورزش سخت محدود خواهید شد. همچنین باید از بلند کردن، خم شدن، ایستادن و کشش جلوگیری کرد.

چه اتفاقی می افتد اگر نتیجه این عمل جراحی رضایت بخش نباشد؟

بیماران ناراضی در جراحی پلاستیک نادر هستند اما در صورت بروز، عمل جراحی "تجدید نظر" می تواند برای اصلاح یا رفع هر آنچه باید انجام شود، انجام می شود. باید بدانید که بهبودی به زمان نیاز دارد و در هر فرد با سرعتی متفاوت اتفاق می افتد. مهم است که اجازه دهیم شفابخشی صورت گیرد تا بتواند نتایج نهایی را بطور ویژه با نتیجه و ارزیابی نشان دهد و از آن قدردانی کند. به یاد داشته باشید که تورم و کبودی تا زمانی که به طور کامل برطرف نشود نمی تواند نتایج نهایی را به شما نشان دهد.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX