کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

زیبایی بینی بدون جراحی و تنها با تزریق ژل به بینی

01 مرداد ، 1399
تیم تحقیقاتی کلینیک های جراحی زیبایی و پلاستیک
2 کامنت

تزریق ژل به بینی برای زیبایی بینی

مهم ترین نقاط در صورت افراد، چشم ها، دهان و بینی می باشند که نقاط کانونی بدن نیز هستند. شکل و ظاهر بینی در بسیاری از افراد باعث عدم اعتماد بنفس می شود و خیلی از افراد از طریق جراحی رینوپلاستی این روش درمانی زیبایی را انجام می دهند. جراحی بینی یک فرآیند دردناک می باشد و نیاز به گذراندن طول درمان در بیمارستان دارد.

البته هنوز هم روش رینوپلاستی یک راه حل اصلی برای زیبایی بینی می باشد. البته امروزه برای تغییر شکل و پر کردن بینی از روش های دیگری بدون نیاز به جراحی استفاده می کننده که در اصطلاح مینی رینوپلاستی یا کوچک کردن بینی بدون جراحی می گویند.

تزریق ژل به بینی برای زیبایی بینی

زیبایی بینی بدون نیاز به جراحی

هدف اصلی کوچک کردن بینی بدون نیاز به جراحی، تقارن بینی از طریق پل بینی و سوراخ های بینی یا پر کردن خطوط بینی برای تغییر شکل بینی می باشد. این روش برای بهبود شکل بینی با ژل های پوستی انجام می گردد. البته انتخاب ژل با توجه به خطوط بینی در افراد انتخاب می شود. مهم ترین و متداول ترین ژل ها برای تزریق بینی می توان از:

 • رادیس: این ژل یک حجم دهنده می باشند که حاوی هیدروکسی آپاتیت کلسیم است که برای رفع چین، چروک و صاف کردن پوست مناسب می باشد.
 • رستیلن: این ژل برای حجیم سازی استفاده می شود که حاویه اسید هیالورونیک می باشد.برای قسمت های گود رفتگی و پر کردن پل بینی استفاده می گردد.
 • ژوویدرم: برای رفع چروک های پوستی از ژوویدرم استفاده می شود که حاوی میزان قابل توجهی اسید هیالورونیک می باشد. همچنین برای کوچک کردن قوز بینی بدون نیاز به جراحی مناسب است.

نام برد. استفاده از این پر کننده ها باید توسط متخصص زیبایی انجام شود.

متقاضی این روش درمانی، چه افرادی هستند؟

این روش درمانی برای کوچک کردن بینی، روش مناسبی برای همه نیست و افرادی که دوست دارند که در بینی خود کاهش قابل توجهی داشته باشند، باید از جراحی بینی یا رینوپلاستی استفاده کنند زیرا نیاز به تغییر ساختار بینی دارند. افرادی که آمادگی برای جراحی ندارند و اطمینانی به تغییر در جراحی بینی ندارند و همچنین افرادی که شرایط مناسب جراحی را ندارند می توانند از این روش استفاده کنند.

مزایای تزریق ژل در بینی

تزریق ژل به ناحیه های مختلف بینی، دارای مزایای متعددی می باشد که عبارتند از:

 • این تغییرات موقتی است و می تواند در بعضی اوقات تاثیر بسزایی برای بیمار داشته باشد. مثلا اگر بیمار از تزریق راضی نباشد پس از مدتی از بین خواهد رفت و دائمی نیست.
 • ژل ها دارای کاربرد های متنوعی هستند و افراد می توانند تغییرات ظریفی را در بینی خود مشاهده کنند.
 • خیلی زود می توان به نتیجه رسید برعکس عمل جراحی که گاهی حتی نتیجه تا یک سال پس از عمل هم قابل مشاهده نمی باشد.
 • تزریق ژل بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود.
 • نیاز به بستری بیمار نیست همچنین عوارضی مثل کبودی و قرمزی بسیار محدود می باشد.
 • بیمار پس از تزریق می تواند به فعالیت روزانه ی خود بازگردد.

کاربرد تزریق ژل در زیبایی بینی

مهم ترین کاربردهای تزریق ژل به بینی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • افزایش طول پشت بینی بر روی پل بینی
 • تغییر شکل نوک بینی
 • صاف کردن پل بینی و اصلاح قوزبینی
 • رفع انحراف بینی و بهبود تقارن بینی
 • رفع ناهنجاری و عیوب ناشی از جراحی رینوپلاستی
 • رفع زاویه‌های تیز
 • بازگرداندن تقارن و تعادل

کاربرد تزریق ژل در بینی

منظور از جراحی ثانویه چیست؟

جراحی رینوپلاستی ممکن است باعث تضعیف و آسیب به ساختار بینی شود به همین علت از روش های تزریق برای به حداقل رساندن این آسیب ها استفاده می کنیم. افرادی که از جراحی خود راضی نیستند، گاهی نیاز به جراحی مجدد دارند ولی انجام آن زیاد توصیه نمی شود و افراد می توانند به سراغ روش های غیر تهاجمی بروند. یکی از بهترین این روش ها، تزریق ژل می باشد که می تواند بدون آسیب عیوب رو بر طرف نماید.

مراحل و روش های درمانی تزریق ژل به بینی

مراحل تزریق ژل به بینی شامل موارد زیر می باشد:

آماده سازی

شما ابتدا باید با یک پزشک متخصص مشاورت نمایید و سپس اقدام به تزریق ژل در بینی نمایید. در طول جلسه پزشک مشخص می کند که استفاده از این روش برای شما مناسب می باشد یا خیر. همچنین در این جلسه، پزشک از زوایای مختلفی بینی بیمار را چک می کند تا بتواند بهترین درمان را برای افراد در نظر بگیرد. این کار از طریق پارامتر ها، آناتومی بینی و پوست زیرین بینی بیمار بررسی می شود.

فرایند درمان

پس از انجام تزریق خیلی زود می توان نتیجه را مشاهده نمود. بیماران در این روش نیازی به فرآیند طول درمان ندارند و در کوتاه ترین زمان بهبود می یابند. همچنین در این روش نیازی به بستری و بیهوشی نیز نیست. حدود دو هفته نباید عینک بزنید، حدود 6 ساعت پس از تزریق نباید ناحیه تزریق لمس شود و آرایشی هم نباید روی صورت انجام دهید زیرا ممکن است باعث ایجاد عفونت در فرد شود. دستورالعمل های لازم نیز توسط پزشک به افراد داده می شود. البته نتایج این روش درمانی به صورت موقت می باشد.

دوام و ماندگاری تزریق ژل به بینی

ماندگاری این روش درمانی و زیبایی بسته به نوع ژلی که برای درمان استفاده می شود، 9 ماه تا یک سال می باشد. بعد از گذشت این مدت ژل ها به مرور در بدن تجزیه می شود. در این روش ظاهر بینی بد فرم و بد شکل نمی شود و بعد از گذشت زمانی بینی به شکل اصلی خود باز می گردد.

جراحی ثانویه بینی

خطرات و محدودیت‌ها تزریق ژل به بینی

این روش یک روش درمانی موقت می باشد و افراد هر 6 ماه باید آن را تمدید کنند. همچنین در این روش باریک کردن غضروف یا کوچک کردن سایز بینی امکان پذیر نیست و بیمار باید از روش های دیگری کمک بگیرد. عوارض عمده ی آن پس از تزریق کبودی، تورم و قرمزی می باشد که بسیار خفیف است.

هزینه تزریق ژل به بینی

هزنیه های کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی با توجه به میزان و نوع ژلی که برای اصلاح بینی استفاده می شود متفاوت می باشد.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
خدمات مرتبط
 • تزریق چربی
  تزریق چربی
  تزریق چربی زیبایی و جوانسازی صورت، یکی از
  ادامه مطلب
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX