کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جراحی بینی عروسکی یا فانتزی

29 مرداد ، 1399
تیم تحقیقاتی کلینیک های جراحی زیبایی و پلاستیک
0 کامنت

همه چیز درباره جراحی بینی عروسکی یا فانتزی

جراحی بینی عروسکی یا فانتزی یکی از مدل های جراحی زیبایی بینی است که طرفداران خاص خود را به ویژه در میان خانم ها دارد. غالبا جراحی بینی عروسکی تفاوت هایی به جراحی طبیعی بینی دارد که تاثیر بسیاری در چهره ظاهری فرد ایجاد می کند. بنابراین اگر قصد دارید درباره این جراحی، مشخصات آن و همچنین عوارض بعد از این نوع جراحی بیشتر بدانید می توانید در این مقاله با ما همراه شوید.

جراحی بینی عروسکی چیست؟

در جراحی بینی عروسکی یا فانتزی غالبا سایز بینی باید تا حد قابل توجهی کوچک شود. بعلاوه اینکه اگر از نیم رخ نگاهی به بینی جراحی شده فرد بیاندازید، می بینید که بینی او قوس و انحنای زیادی دارد. در این نوع جراحی ارتفاع جلوی بینی نیز بیشتر بوده که اصطلاحا به آن حالت سر بالا نیز می گویند. در نمای روبرو نیز پهنای بینی بسیار باریک است و فاصله پره های آن بسیار کم می شود.

جراحی بینی عروسکی چیستجراحی بینی عروسکی چیست

مشخصات یک بینی عروسکی یا فانتزی

یکی از مهمترین مشخصه هایی که می توان برای جراحی بینی عروسکی یا فانتزی در نظر گرفت تفاوتی است که در نوک بینی ایجاد می شود. در واقع باید گفت تمرکز اصلی در عمل زیبایی بینی عروسکی روی نوک بینی است که غالبا باید به صورت سر بالا و با انحنای خاصی ایجاد شود. از طرفی تغییرات اصلی که در این جراحی به وجود می آید موجب می شود تا نوک بینی با حالت خاصی جراحی شده و این عمل را از دیگر عمل های زیبایی بینی متمایز کند. بنابراین مهمترین ویژگی های بینی عروسکی:

 • قوس روی بینی
 • نوک سربالا
 • کوچک شدن پهنای بینی

می باشد. از طرف دیگر در این جراحی زاویه بین بینی و لب بالا اهمیت بسیاری دارد و این زاویه چیزی حدودی 105 درجه می باشد به طوری که در عمل بینی طبیعی جراح سعی می کند یک زاویه 90 درجه را در این فضا ایجاد کند. هر چند که سوراخ های بینی در این عمل اهمیت زیادی دارد و معمولا جراح زیبایی سعی می کند سوراخ ها را کوچک تر و تنگ تر کند. در این جراحی پل بینی نیز بسیار صاف و هموار خواهد بود.

مشخصات بینی عروسکی با فانتزیمشخصات بینی عروسکی با فانتزی

جراحی بینی فانتزی و عروسکی برای چه افرادی مناسب است؟

قبل از هر اقدامی برای انجام جراحی بینی عروسکی یا فانتزی لازم است بدانید این جراحی برای افرادی که دارای بینی گوشتی با گوشت های ضخیم هستند اصلا مناسب نبوده و به هیچ وجه توصیه نمی شود. از طرف دیگر این جراحی برای افرادی که دارای بینی با غضروفی نرم هستند نیز نتیجه بخش نخواهد بود. و در واقع جراحی بینی عروسکی برای کسانی توصیه می شود که بینی آنها استخوانی و غضروفی است. بنابراین هر چه استخوان بینی محکم تر و غضروف سفت تر باشد نتیجه این جراحی بهتر است. از طرف دیگر افرادی که دارای قوس و برآمدگی در بینی استخوانی خود هستند می توانند از عمل زیبایی بینی عروسکی برای زیباسازی چهره خود استفاده کنند.

هر چند که این عمل برای افراد با بینی استخوانی توصیه می شود اما لازم می دانیم که بگوییم جراحی بینی عروسکی یا فانتزی در تعداد افراد معدودی نتیجه دلخواه را ایجاد می کند و با توجه به کوچک شدن زیاد بینی غالبا تغییرات بسیاری در چهره فرد ایجاد می شود که قبل از هر اقدامی برای جراحی بینی فانتزی بهتر است حالت چهره، تناسب این عمل با چانه و دیگر اعضای آن نیز مورد بررسی قرار بگیرد.

افراد مناسب برای جراحی بینی عروسکیافراد مناسب برای جراحی بینی عروسکی

اقدامات لازم قبل از جراحی بینی عروسکی یا فانتزی

انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی یکی از مهمترین اقدامات قبل از جراحی بینی عروسکی یا فانتزی است. اما پس از اینکه جراح و پزشک مورد نظر خود را در این زمینه انتخاب کردید لازم است تا

 • تمامی خواسته هایش را در جلسه مشاوره قبل از عمل با پزشک خود در میان بگذارد.
 • تمام آزمایش ها و مدارک لازم را جهت بررسی کامل بینی و نحوه انجام جراحی انجام بدهد.
 • از مصرف آسپرین، سیگار، الکل و مواد دخانیاتی حداقل 2 هفته قبل از عمل خودداری کند.
 • مراقب باشد تا به سرماخوردگی و دیگر بیماری هایی که مانع انجام جراحی می شوند، مبتلا نشود.
 • شب قبل از عمل نیز بهتر است غذای سبک بخورد، در روز عمل باید ناشتا باشد، آرامش خود را حفظ کند و با اعتماد به توانایی پزشک، جراحی را انجام بدهد.

اقدامات لازم قبل از انجام جراحی بینی عروسکیاقدامات لازم قبل از انجام جراحی بینی عروسکی

آخرین مطالب تکمیلی کلینیک جراحی زیبایی و پلاستیک را در این بخش دنبال نمایید

مراقبت های بعد از جراحی بینی عروسکی یا فانتزی

هر اندازه که اقدامات قبل از جراحی بینی عروسکی یا فانتزی اهمیت داشت، اقدامات بعد از این عمل نیز دو چندان حائز اهمیت است و باید به خوبی توسط فرد انجام شود. بنابراین در این دوره لازم است تا فرد

 • از مصرف دخانیات و مواد الکلی حداقل تا 2 ماه بعد از جراحی خودداری کند.
 • داروهای تجویز شده خود را به درستی استفاده کند.
 • غذاهای سفت نخورد و مصرف مایعات را در رژیم غذایی اش بگنجاند.
 • از فین کردن و خیس کردن پانسمان خود پرهیز کند.
 • از انجام فعالیت ها و حرکات ورزشی سنگین پرهیز کند.

بعلاوه اینکه سعی کند هنگام خوابیدن سر خود را در زاویه ای بالاتر که به طور معمول بیشتر از 30 درجه باشد قرار بدهد، بنابراین توصیه می شود هنگام خوابیدن از دو بالش روی هم استفاده کند.

مشکلات که جراحی بینی عروسکی به همراه خواهد داشت

اما لازم است بدانید در صورتی که جراحی زیبایی بینی عروسکی به درستی صورت نگیرد و یا توسط افراد غیر ماهر انجام شود می تواند عوارض و مشکلاتی را برایتان به همراه داشته باشد. به طوری که اگر بینی بیش از اندازه تنگ و کوچک شود شما در هنگام تنفس با اختلالات جدی روبرو شوید. از طرف دیگر پس از گذشت چند سال پس از جراحی 

 • دچار اختلال در حس بویایی شوید.
 • نفس تنگی بگیرید و مجاری تنفسی تان با مشکل روبرو شود.
 • حساسیت زیادی در قسمت جراحی شده داشته باشید.
 • عضلات صورت دچار شل شدگی شوند.
 • دریچه بینی تان دچار تنگی شدید شود.

بعلاوه اینکه ممکن از این عمل به صورت ناشیانه صورت بگیرد و زیبایی ظاهری شما نامناسب شود. نامتقارن بودن بینی یکی دیگر از شایع ترین مشکلات این عمل زیبایی می باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
خدمات مرتبط
 • جراحی بینی
  جراحی بینی
  دیگر نگران کیفیت جراحی زیبایی بینی نباشید،
  ادامه مطلب
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX