کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

مدت زمان تاثیر بوتاکس بعد از تزریق

21 دی ، 1399
گروه تحقیقاتی جراحی زیبایی
0 کامنت

مدت زمان تاثیر بوتاکس بعد از تزریق چقدر است؟

امروزه به سادگی می توان گفت که زیبایی را می توان با پول خرید. یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن چین و چروک های روی پوست استفاده از بوتاکس است. اما بسیاری از افراد از روش این کار و مدت زمان تاثیر بوتاکس بعد از تزریق به خوبی مطلع نیستند. در این مقاله به روند درمان با بوتاکس می پردازیم.

بوتاکس چیست؟

امروزه داشتن پوستی صاف و زیبا آرزویی دور از دسترس نیست. زیرا استفاده از روش های نوین جایگزینی بسیار مناسب برای روش های سنتی شده است و افراد زیادی از این روش ها جهت زیبا سازی پوست خود و از بین بردن چین  و چروک های آن بهره مند می شوند. تزریق بوتاکس یکی از بهترین و موثرین روش ها برای از بین بردن چین های پوست مخصوصا در ناحیه صورت است.
بوتاکس برگرفته از یک نوع باکتری  است که به وسیله سوزن های بسیار ریز در قسمت های آسیب پذیر و چین خورده پوست تزریق می شود. اما برای این که اثرات تزریق مشاهده شود باید از مدت زمان تاثیر بوتاکس بعد از تزریق اطلاع کافی داشت. در این صورت می توان از نتیجه بخش بودن اثرات درمانی بوتاکس و از بین بردن چروک های پوست در طی همین مدت اطمینان حاصل نمود.

زمان تاثیر بوتاکس و ماندگاری تزریق بوتاکسزمان تاثیر بوتاکس و ماندگاری تزریق بوتاکس 

مدت زمان تاثیر بوتاکس بعد از تزریق 

اگر چه بوتاکس اولین راه و موثرترین روش برای درمان چین های روی پوست است اما این درمان یک درمان همیشگی نیست و بعد از مدت زمان مشخصی این چروک ها  دوباره پدیدار شده و فرد باید دوباره اقدام به تزریق نماید. اما مدت زمان تاثیر بوتاکس بعد از تزریق سوالی است که اغلب افراد از پزشک متخصص زیبایی خود می پرسند. معمولا هر فرد بلافاصله بعد از تزریق و بیرون آمدن از مطب توقع دارد که چروک های پوستش از بین رفته باشد و بعد از درمان با دیدن خود در آینه دچار این تردید می شود که تاثیر بوتاکس بعد از تزریق برای او چگونه بوده است. برای پاسخ به این سوال باید گفت که مدت زمان تاثیر بوتاکس بعد از تزریق برای هر فرد بسته به چند عامل مهم متفاوت است.

عوامل موثر در تاثیر بوتاکس بعد از تزریق

اگر به دنبال پاسخ این پرسش هستید باید ابتدا در آینه به صورت خود نگاه کنید. در قسمت هایی که پوست صورت نازک تر هستند مانند پیشانی و میان ابرو وجود چین و چروک امری طبیعی است و باید به خاطر داشته باشید که نمی توان تنها با یک بار تزریق بوتاکس از دست اینگونه چین و چروک ها رها شوید.به شما توصیه می کنیم که حتما از درمان بوتاکس سالی دو بار استفاده نمایید. در این صورت پوست شما کمتر دچار مشکل شده بنابراین پوست کمتر چروک می شود. به همین دلیل مدت زمان تاثیر بوتاکس بعد از تزریق برای افراد مختلف متفاوت بوده و بسته به مقدار چروک از 4 تا 6 ماه تاثیرات بوتاکس بر روی پوست این افراد قابل مشاهده خواهد بود. از دیگر عواملی که مدت زمان تاثیر بوتاکس بعد از تزریق را کاهش می دهد نوع برند بوتاکس مصرفی است. برندهای بنام بازار علاوه بر دارا بودن تاثیرات بیشتر در پایداری بیشتر این اثرات هم تاثیر دارند. اما توجه نمایید که هزینه تزریق بوتاکس با توجه به نوع برند آن نیز متفاوت خواهد بود.

مدت زمان تاثیر بوتاکس بعد از تزریق بعد از طی چند روز قابل مشاهده است

مدت زمان تاثیر بوتاکس بعد از تزریق با توجه به مقدار چروک ها و سن افراد بعد از حدود 4 الی یک هفته پدیدار خواهد شد. اما توجه کنید که در صورتی که از بوتاکس جهت از بین بردن چروک های صورت خود استفاده نموده اید فراموش نکنید که تمام چروک ها در طی یک دوره درمان کاملا از بین نرفته و پوست شما صاف و درخشان نمی شود. مدت زمان تاثیر بوتاکس بعد از تزریق تقریبا برای تمام افراد چیزی حدود دو هفته خود را نشان خواهد داد. در صورتی که چروک ها کمتر باشد بوتاکس زودتر اثرات درمانی خود را نشان داده و پوست نیز صاف تر خواهد شد. اما برای افراد با پوست چروک این مدت حتما طولانی تر و زمان دوام بوتاکس بر روی پوست آنها نیز کمتر خواهد بود.

همه چیز درباره تزریق بوتاکسهمه چیز درباره تزریق بوتاکس 

مدت زمان تاثیر بوتاکس در قسمت مختلف صورت

مدت زمان تاثیر بوتاکس بعد از تزریق در قسمت های مختلف صورت متفاوت است. در صورتی که فرد از تزریق بوتاکس در چند قسمت صورت استفاده نموده است باید توجه نماید که هر قسمت اثرات خود را بعد از طی مدت زمان مشخصی نشان خواهد داد. به عنوان مثال مدت زمان تاثیر بوتاکس بعد از تزریق در قسمت پیشانی چیزی حدود 10 روز به طول خواهد انجامید اما در قسمت هایی که پوست نازک تر است مانند دور چشم مدت زمان تاثیر بوتاکس بعد از تزریق بسیار کوتاه تر خواهد بود.

اثرات درمانی بوتاکس

بسیاری از افراد از تزریق بوتاکس تنها برای رفع چروک های پوستی خود استفاده نمی کنند. از مهم ترین درمان هایی که با تزریق بوتاکس انجام می شود می توان به این موارد نیز اشاره نمود.

 • درمان تعریق زیاد بدن

 • افتادگی در پلک ها

 • پرش عصبی پلک

 • گرفتگی عضلات گردن

 • درمان میگرن

 • درمان مثانه

 • درمان فلج مغزی

نکات قابل توجه بعد از تزریق بوتاکس

 • در صورتی که بعد از تزریق بوتاکس قسمت تزریق متورم و دردناک است باید حتما موقع شستشو به آرامی محل را شستشو دهید.

 • از آب گرم  تا مدت زمان تاثیر بوتاکس بعد از تزریق جهت شستشوی صورت استفاده نکنید.

 •  از آب سرد و یا ولرم جهت شستشوی محل تزریق استفاده نمایید.

 • در صورت بروز مشکل حتما با پزشک خود مشورت نمایید. این مشکلات عبارتند از: تورم، خارش، مشکل در تنفس، سرگیجه ....

برای آگاهی از نحوه استفاده از بوتاکس جهت درمان چین و چروک های پوستی و یا درمان های پزشکی می توانید به سایت ما مراجعه و با کارشناسان در این سایت مشورت نمایید.

تاثیر بوتاکس بعد از تزریقتاثیر بوتاکس بعد از تزریق 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
خدمات مرتبط
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX