کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری چیست؟

09 اسفند ، 1399
گروه تحقیقاتی جراحی زیبایی
0 کامنت

بررسی تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری موضوع قابل توجهی است که در این مقاله قصد پرداختن به آن را داریم تا افراد چاقی که به هر نحوی قصد کاهش وزن خود را دارند با آگاهی و اطلاعاتی بیشتر در این خصوص تصمیم گیری نمایند. بهتر است که در ابتدای کار هر یک از این دور شیوه را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار داده تا به تفاوت های ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری پی ببریم؛ همراه ما باشید. 

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکمابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم 

منظور از ابدومینوپلاستی چیست؟

معمولا طیف کثیری از افراد جامعه نمی توانند در جهت کاهش وزن خود از طریق برنامه رژیم غذایی یا ورزش های مختلف پاسخی مناسب به دست آورند. از همین رو ذهن و توجه آنها به سوی انواع شیوه های مختلف جراحی لاغری و پیکر تراشی نظیر ابدومینوپلاستی یا لیپوساکشن جلب می شود. ابدومینوپلاستی به نوعی از جراحی های زیباییی گفته می شود که تنها به منظور برداشتن چربی و پوست اضافی شکم و در نتیجه لاغرتر شدن فرد بکار می رود. در این شیوه عضلات شکم بعد از جراحی سفت شده و بیمار باید برای حفظ تناسب اندام خود و جلوگیری از چاقی با دستور پزشک از یک برنامه رژیمی و ورزشی مناسب و سالم استفاده نماید. جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی معمولا برای افرادی توصیه می شود که به دلایل مختلف نظیر ضعیف شدن عضلات شکم پس از بارداری یا کاهش وزن فراوان، استایل و اندام آنها از حالت ایده آل و طبیعی خود خارج شده است. در این نوع شیوه جراحی زیبایی بیمار برای سفت کردن عضلات و کشیدن پوست ها افتاده بدن بعد از آب کردن چربی ها و کاهش وزن اقدام می کند. بهتر است که در تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری بدانید این روش هیچ کمکی به آب کردن چربی های اضافه بدن نخواهد کرد و در صورت عدم رسیدگی مجددا این چربی ها ظاهر خواهند شد. 

چگونگی انجام جراحی ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی بنا بر تشخیص پزشک و وضعیت فرد بیمار به دو شیوه مینی (محدود) یا کامل انجام می گیرد که در هر یک از این دو شیوه لازم است که بیمار به طور کامل بیهوش شود. در جراحی مینی ابدومینوپلاستی، پزشک ابتدا برشی بزرگ را در سرتاسر زیر شکم فرد ایجاد کرده و بعد از جدا کردن پوست از دیواره شکمی، شروع به برداشتن چربی های اضافی و بریدن پوست های اضافی می کند. سپس برای سفت کردن عظضلات داخلی شکم و جمع کردن پوست های شل شده آنها را از دو طرف شکم به سمت هم کشیده و بخیه می زند. همچنین چگونگی انجام جراحی ابدومینوپلاستی کامل بدین صورت است که بعد از ایجاد یک برش بزرگ سرتاسری به موازات پهلو چپ به راست در ناحیه زیر شکم و برشی دیگر را در ناحیه اطراف ناف برای آزاد کردن آن ایجاد می کند تا بتواند جداره های پوست را به راحتی از دیواره شکم جدا کرده و بعد از همتراز و صاف کردن عضلات شکمی، چربی و پوست های اضافه را خارج نماید. در این شیوه پزشک مجدد سواخی جدید را برای قرارگیری ناف بر روی شکم ایجاد کرده و بعد از  به هم رساندن پوست اضافه شکم از دو طرف به یکدیگر، هملیات بخیه زدن را آغاز میکند.

منظور از جراحی لاغری چیست؟ 

جراحی لاغری با اهدافی غیر از زیبایی و تناسب اندام فرد صورت گرفته و در حقیقت قصد کلی آن درمان برخی از بیماری هایی نظیر اسلیو معده یا بای پس معده است که افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند. از همین رو پزشک به بیمارانی که از چاقی مفرط رنج می برند به شدت توصیه می کند که برای درمان مشکل خود باید رویه و عادات زندگی را تغییر دهند. بنابراین شاید بارزترین تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری را بتوان در هدف کلی این دو شیوه جراحی دانست. در شیوه جراحی لاغری، کاهش وزن افراد و کوچک کردن شکم آنها با محدودیت مصرف میزان مواد غذایی صورت گرفته و هدف کلی آن بهبود وضعیت سلامتی فرد می باشد. در این روش هیچگونه اقدامی برای برداشتن پوست و چربی اضافی بدن توسط پزشک انجام نمی گیرد.

تناسب اندام با ابدومینوپلاستی یا جراحی لاغریتناسب اندام با ابدومینوپلاستی یا جراحی لاغری 

منظور از تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری چیست؟

بر خلاف باور عموم بهتر است که بدانید که جراحی شکم و لاغری با پیکرتراشی هر چند در جهت بهبود ظاهر و اندام فرد به کار گرفته می شوند اما نمیتوان این دو روش را یکی دانست و تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری را می توان در شیوه جراحی و اهداف اصلی آن دانست. در حقیقت ابدومینوپلاستی یک نوع شیوه جراحی پلاستیک برای زیباسازی اندام و اصلاح نواقص شکم بوده که تاثیر بسزایی را در کاهش وزن افراد نیز خواهد داشت. به عبارت دیگر این نوع جراحی را درمان بیمارانی با چاقی مفرط بکار می گیرند که درون شکم و پهلوهای آنان را  چربی های احشایی در برگرفته است.
در تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری می توان گفت که در برخی مواقع که امکان دسترسی به چربی های احشایی یا شکمی انباشته شده در بین ارگان های بدن کمی سخت بوده و از طریق روش ابدومینوپلاستی نمی توان کاری برای درمان و از بین بردن آنها هیچگونه کرد از شیوه جراحی لاغری کمک گرفته می شود. چربی های انباشته شده در بین ارگان ها داخلی بدن بسیار سمج بوده و آب کردن آنها کاری سخت به نظر می رسد؛ همچنین در صورت بی توجهی به این مسئله و چاقی مفرط ممکن است که مشکلات و بیماری های بسیاری نظیر دیابت نوع دو، مقاومت انسولین، سندروم ایکس گریبانگیر فرد شود. از همین رو جراحان برای درمان فرد و پیشگیری از بروز هر یک از این بیماری ها به ناچار مجبورند تا با برش برخی از قسمت ها چربی ها اضافی را از درون شکم و پهلوها فرد خارج کنند.

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری

اگر بخواهیم در این بخش به صورت خلاصه و تیتروار به بخشی از تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری اشاره ای کوتاه داشته باشیم، میتوان موارد ذیل را برای آن برشمرد: 

 • درمان بیماری های مرتبط با چاقی در شیوه جراحی لاغری بر خلاف پیکر تراشی
 • کاهش وزن بیشتر فرد در جراحی لاغری نسبت به ابدومینوپلاستی
 • امکان بازگشت وزن پس از جراحی پیکرتراشی (ابدومینوپلاستی)
 • عدم تاثیر ابدومینوپلاستی بر اشتها، تغذیه و متابولیسم
 • هدف ابدومینوپلاستی بهبود ظاهر فرد و هدف جراحی لاغری بهبود وضعیت سلامتی فرد
 • تفاوت در پزشک جراح هریک از این دو شیوه
 • و ...

نکاتی در خصوص ابدومینوپلاستی 

از دیگر تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری را شاید بتوان در مدت زمان انجام جراحی و سپری کردن دوره نقاهت آن دانست. بنا بر بیشتر جراحی های صورت گرفته می توان حدس زد که به طور تقریبی جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی چیزی بین 2 تا 5 ساعت زمان خواهد برد و به مدت چند روز برای بررسی وضعیت او در بیمارستان بستری خواهد شد. همچنین بعد از ترخیص از بیمارستان پزشک توصیه های مختلفی نظیر استفاده از گن برای چندین ماه و نکات مراقبتی را به بیمار توصیه می کند. افراد کاندیداتور برای جراحی ابدومینوپلاستی نیز همانطور که اشاره شد؛ بسته به علت آن بسیار مختلف هستند و معمولا انجام این جراحی زیبایی برای مشاهده نتایج اثربخش و موفقیت آمیز آن در افراد برخوردار از سلامتی کامل و غیر سیگاری توصیه می شود. 

جراحی لاغری و زیبایی برای تناسب اندامجراحی لاغری و زیبایی برای تناسب اندام 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
خدمات مرتبط
 • جراحی شکم
  جراحی شکم
  به فکر جراحی شکم شل و افتاده نباشید. دکتر
  ادامه مطلب
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX