کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

هزینه جراحی پلک و عوامل موثر در هزینه آن

15 فروردین ، 1400
گروه تحقیقاتی جراحی زیبایی
0 کامنت

آشنایی با عوامل موثر در هزینه جراحی پلک

جراحی پلک یا همان بلفاروپلاستی به شیوه ای برای درمان افتادگی پلک و پف غیر طبیعی که بر اثر افزایش سن و یا شرایط استرس زا و فشار زیاد پیش آمده، گفته می شود. بر همین اساس در این مقاله با فاکتور ها و عوامل موثر در هزینه جراحی پلک کمی بیشتر شما را آشنا خواهیم کرد تا تصمیم درستی در خصوص این کار بگیرید؛ همراه ما باشید. 

انجام جراحی بلفاروپلاستیانجام جراحی بلفاروپلاستی 

عوامل موثر در هزینه جراحی پلک

امروزه یکی از عمل های زیبایی پر طرفدار در بین عموم مردم که در اثر افزایش سن و... با مشکلات متعدد نظیر افتادگی و یا پف غیر طبیعی زیر چشم مواجه شده اند؛ بلفاروپلاستی یا همان جراحی زیبایی پلک است و در نهایت چهره ای جذاب و جوان تر برای فرد بیمار خلق خواهد کرد. در واقع با افزایش سن افراد به تدریج شاهد کاهش سطح تولید کلاژن و الاستین پوست و همچنین تغییر خاصیت ارتجاعی و ضخامت آن هستیم که این عوامل به شدت نقشی تاثیرگذار در شادابی و طراوت و جوانی پوست ایفا کرده و باعث شل شدگی، افتادگی و ایجاد چین و چروک بر روی بافت پوست اطراف چشم های فرد خواهد شد. از همین رو میتوان به چند نمونه از عوامل موثر در هزینه جراحی پلک اشاره ای کوتاه داشته باشیم که هر یک از افراد به هنگام تصمیم گیری و اقدام برای این عمل زیبایی (بلفاروپلاستی) باید به خوبی از آنها آگاه باشند. 

هزینه و دستمزد جراح پلک

از نخستین فاکتورهای مهم و عوامل موثر در هزینه جراحی پلک را میتوان به هزینه و دستمزد شخص جراح با توجه به میزان مهارت، سابقه و محبوبیت او در بین بیماران و .. نسبت داد. در واقع این فاکتور باعث جذب بیماران به سمت متخصصان جراح پلک کاربلد و مجرب شده و طبیعتا به دلیل افزایش تعداد مراجعین و دقت بالای کار آنها هزینه ای بیشتر برای جراحی بلفاروپلاستی دریافت خواهند کرد. بنابراین بهتر است که به هنگام اقدام برای این عمل زیبایی بهترین پزشک حاذق و متخصص در این حوزه را انتخاب کرده تا از هرگونه عوارض جانبی و احتمالی بعدی آن جلوگیری به عمل آید.

موقعیت و محل انجام عمل

موقعیت و نوع کلینک به عنوان یکی از عوامل موثر در هزینه جراحی پلک شناخته شده و بهتر است که بدانید با توجه به تخصص پزشک و میزان تجربه او، هزینه جراحی در برخی از کلینیک های زیبایی ممکن است با دیگری متفاوت باشد و نباید از تفاوت قیمت های موجود در این حوزه برای درمان افتادگی پلک و رفع پف زیر چشم در بین بیماران مختلف تعجب کنید. در حقیقت موقعیت و مکان کلینیک منتخب برای انجام جراحی زیبایی پلک با توجه به هزینه های زندگی اشخاص در هر منطقه جغرافیایی بر روی قیمت نهایی ارائه خدمات مختلف از جمله خدمات زیبایی تاثیر شایانی داشته و باید نسبت به این موضوع توجه ویژه ای داشت.

گستردگی جراحی از عوامل موثر در هزینه جراحی پلک

از دیگر عوامل موثر در هزینه جراحی پلک (بلفاروپلاستی) را میتوان به گستردگی و میزان پیچیدگی عمل زیبایی با توجه به نوع مشکل یا مشکلات فرد نسبت داد. بعبارتی هر چقدر عمل زیبایی از پیچیدگی بیشتری برخوردار باشد ، بر همان اساس هم مدت زمان جراحی و حساسیت کار افزایش پیدا کرده و این موضوع پزشک جراح را به چالش خواهد کشاند. همچنین ممکن است که در حین جراحی زیبایی پلک بنا بر تصمیم فرد بیمار، جراح به درمان و رفع مشکل سایر ناهنجاری های عملکردی همچون لیفت ابرو و پیشانی و ....  نیز بپردازد.

عوامل تاثیر گذار بر هزینه جراحی بلفاروپلاستیعوامل تاثیر گذار بر هزینه جراحی بلفاروپلاستی 

اقدامات پاراکلینیکی و مدت زمان بستری

بعد از عمل جراحی به دلیل بیهوشی بیمار ممکن است که بنابر تشخیص پزشک و اطمینان او از وضعیت سلامتی فرد بیمار، او را تا ساعتی بعد از عمل و یا در برخی موارد چند روز بستری کنند. از همین رو هزینه های مربوط به اقدامات بعد از عمل زیبایی برای نگهداری و بررسی وضعیت فرد بیمار و زمان بستری شدن او در محل منتخب به عنوان یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه جراحی پلک به شمار می آید که حتما نیاز است در این باره صحبت و مشاوره های لازم را با پزشک خود قبل از عمل داشته باشید. دقت داشته باشید که هر چه مدت زمان بستری شدن فرد بیمار برای بهوش آمدن او و بررسی وضعیت سلامتی بیشتر باشد، به همان نسبت نیز درصد کمی به هزینه های او بابت انجام عمل بلفاروپلاستی اضافه خواهد شد.

هزینه های اتاق عمل

هزینه های اتاق عمل برای انجام جراحی پلک (بلفاروپلاستی) در یکی از معتبرترین و مدرن ترین کلینیک های زیبایی با جدیدترین تجهیزات و تکنولوژی های روز دنیا به تبع از کلینیک های ساده و معمولی بیشتر خواهد بود و این فاکتور نیز یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه جراحی پلک به حساب می آید. در حقیقت به دلیل حضور پرسنل مجرب و متخصص در کنار وسایل و تجهیزات رفاهی و فوق پیشرفته برای انجام عملی راحت و سریعتر در اتاق عمل نباید انتظار غیر معمولی از این سطح  کلینیک ها داشت و طبیعتا قیمت آن بیشتر خواهد بود. 

هزینه های جانبی جراحی پلک

بیماران باید به یاد داشته باشند که در صورت اقدام برای جراحی زیبایی پلک علاوه بر تمامی فاکتورهای موثر و مهم یاد شده در قسمت بالا باید به برخی دیگر از هزینه های جانبی آن نظیر تهیه داروهای تجویزی پزشک، ویزیت برای انجام معاینات و مشاوره های قبل و بعد از عمل و همچنین گرفتن آزمایشات مورد نیاز و .... را در لیست این عمل زیبایی جای دهند. بنابراین با اطلاع و آگاهی قبلی نسبت به تک تک موارد عنوان شده در این بخش می توان تا حدودی قیمت نهایی جراحی پلک خود را متناسب با نوع مشکل پیش بینی و برآورد کرد و سپس با مقایسه هزینه های به دست آمده با بودجه در اختیار، فرد بیمار تصمیم نهایی خود را بابت اقدام برای انجام جراحی بلفاروپلاستی بگیرد.

عوامل موثر در هزینه جراحی پلکعوامل موثر در هزینه جراحی پلک 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
خدمات مرتبط
  • جراحی پلک
    جراحی پلک
    عمل جراحی زیبایی پلک توسط دکتر شاهین کریمی
    ادامه مطلب
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX