کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

راه های جلوگیری از برگشت از عمل لیپوماتیک

15 فروردین ، 1400
گروه تحقیقاتی جراحی زیبایی
0 کامنت

آیا عمل لیپوماتیک قابل برگشت است؟

اگر شما نیز از آن دسته افراد هستید که این سوال (( آیا عمل لیپوماتیک قابل برگشت است؟ یا خیر )) در ذهنتان نقش بسته است، در این متن با ما همراه باشید. امروزه همه افراد به دنبال راه ها و روش هایی برای داشتن بدنی زیبا و جذاب هستند و داشتن چربی های اضافه یکی از مشکلاتی است که به دلیل عدم رعایت رژیم غذایی تمام انسان ها با آن دست و پنجه نرم می کنند. چاقی اندام شما باعث کاهش اعتماد به نفس و نارضایتی شما شده و این موضوع برای روحیه بسیار مخرب است، اما پیشرفت عمل پزشکی باعث شده که نگرانی ها برای چاقی اندام از بین بروند چرا که یکی از رایج ترین روش برای چربی زدایی عمل لیپوماتیک یا پیکر تراشی است. با این عمل شما می توانید به اندام دلخواه خود رسیده و دیگر نگران چاقی نباشید اما شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که آیا عمل لیپوماتیک قابل برگشت است؟ یا خیر؟

پیشگیری از برگشت چاقی بعد از لیپوماتیکپیشگیری از برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک 

عمل لیپوماتیک چیست؟

در عمل لیپوماتیک ابتدا با دستگاهی که توسط FDA تایید شده سلول های چربی بدن را تجربه کرده که در آخر باعث لاغری در تمامی نواحی بدن مانند شکم، بازو، پهلو، باسن، سینه، گردن و ران می شود. این عمل سرپایی انجام می شود و اصولا به داروی بیهوشی نیازی نداشته و در طول جلسات درمان مقدار زیادی چربی از دست می دهید بدون اینکه پوست شما ذره ای شل شود. این عمل باعث زیبایی پوست بدن شما شده زیرا سلولیت های داخل پوست شما را از بین می برد. همانطور که در بالا گفته شد شاید شما بخواهید بدانید که آیا عمل لیپوماتیک قابل برگشت است یا خیر که در موضوع بعدی به این مسئله می پردازیم.

آیا عمل لیپوماتیک قابل برگشت است؟ یا خیر؟

در پاسخ به سوال آیا عمل لیپوماتیک قابل برگشت است یا نه باید بگوییم خیر شما نباید توقع داشته باشید با نداشتن رژیم غذایی مناسب و زیاده خوری هنوز بعد از عمل لیپوماتیک دیگر چاق نشوید و دارای اندامی زیبا باشید. شما باید بعد از این عمل ورزش خود را کنار نگذارید. چرا که سلول های چربی دوباره به آن ناحیه ای که عمل کرده ای باز می گردد و در آن قسمت تجمع می کنند. اما اگر بعد از این عمل زیبایی رژیم غذایی خود را رعایت کرده و به صورت مرتب ورزش کنید دیگر در آن نواحی چربی های زائد مشاهده نخواهید کرد ولی باید به این موضوع هم توجه کنید که اگر دکتر و پزشکی حرفه ای برای انجام عمل انتخاب کنید. او با توجه به فرم بدنی شما این عمل را انجام می دهد و چربی هایتان دیر تر به بدن شما باز می گردد. حال نیز که شما دریافتید که آیا عمل لیپوماتیک قابل برگشت است؟ یا نه؟ به ادامه موضوع می پردازیم.

مزایای عمل لیپوماتیک چیست؟

در بالا گفته شد که آیا عمل لیپوماتیک قابل برگشت است؟ یا نه ولی مزایای این عمل روشی با ایمنی بالا تر نسبت به لیپوساکشن است و می توانید با خیالی راحت این عمل را انجام دهید. زیرا در این عمل بافت های چربی به صورت مکانیکی از بین می روند و احتمال به وجود آمدن آمبولی بسیار کم است. همچنین این روش نسبت به روش های دیگر لاغری درد کمتری داشته و این یکی از مزیت های خوبه لیپوماتیک است.همچنین کم هزینه بودن و زمان بسیار کوتاه لیپوماتیک در مقایسه با روش های دیگر باعث برتری این عمل شده و نتیجه لیپوماتیک به صورت آنی است و می توانید بعد از عمل آن را مشاهده کنید. عوارض جانبی کمتری داشته و همچنین سرعت درمان بعد از عمل بالا بوده و بیمار حداکثر دو یا سه روز به استراحت نیاز دارد. پوست بدن شل و دچار افتادگی نمی شود.

میزان برگشت پذیری بعد از عمل لیپوماتیکمیزان برگشت پذیری بعد از عمل لیپوماتیک 

عوارض احتمالی و معایب این عمل چیست؟

همانطور که گفته شد که آیا عمل لیپوماتیک قابل برگشت است؟ یا خیر؟ و دیدیم که اگر ورزش نکنیم یا رژیم غذایی خود را رعایت نکنیم قابل بازگشت است و این موضوع می تواند یکی از معایب این عمل باشد. همانطور که همه شما می دانید در همه عمل ها ممکن است دچار خونریزی، عفونت و... شوید و این عوارض برای همه عمل ها است. کبودی شدید، التهاب، بی حسی، سوراخ شدن اندام داخلی، بالا رفتن دمای بدن و حالت تهوع، برگشت مجدد چربی ها، عفونت ها، خطر آمبولی و لخته شدن خون در بدن بیمار و ... از عوارض احتمالی این عمل می باشد.

میزان برگشت پذیری بعد از عمل

میزان برگشت پذیری آن صحبت کنیم. میزان ورم و تورم  بعد از عمل در حد نرمال بوده و نتیجه ی نهایی آن پس از ۶ ماه قابل مشاهده و ارزیابی خواهد بود. منظور این است که پس از عمل تغییر را کاملا مشاهده می کنید اما تا به حالت طبیعی و نرمال باز گردید سه تا شش ماه طول می کشد و پس از دو هفته کبودی های بدن شما کاملا درمان می شود و باید به این نکته توجه کنید. که بیمار در ماه اول نباید غذا های چرب و شور و پر روغن بخورد و این را پزشک متخصص هم به شما می گوید. همه این ها را گفتیم که سردرگمی های شما درباره ی سوال آیا عمل لیپوماتیک قابل برگشت است؟، از بین برود و کاملا متوجه بشوید.

چگونه از برگشت عمل لیپوماتیک جلوگیری کنیم؟

از راه های جلوگیری از برگشت از عمل لیپوماتیک:

  • خوردن غذای های کم چرب و قرار دادن سبزیجات، غلات، حبوبات در رژیم غذایی خود.
  • استفاده از آب زیاد در طول شبانه روز باعث می شود گرسنگی خود را کنترل کنید و به هضم غذا کمک کنید.
  • تعداد وعده غذایی خود را زیاد کرده و حجم آن را کم کنید زیرا باعث تقویت سوخت و ساز بدن می شود و همین طور باعث کنترل گرسنگی شما می شود.
  • از غذا هایی با فیبر بالا (مانند سبزیجات، غلات و میوه) و پروبیوتیک (مانند ماست و غذای تخمیر شده) استفاده کنید.

جلوگیری از برگشت چاقی بعد از عمل لیپوماتیک
جلوگیری از برگشت چاقی بعد از عمل لیپوماتیک

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX