کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

پماد مناسب بعد از پلاسما جت بینی چیست

10 آبان ، 1400
گروه تحقیقاتی جراحی زیبایی
0 کامنت

یکی از مواردی که می تواند جایگزین مناسبی برای جراحی بینی باشد پلاسما جت است که باید برای استفاده از این روش اطلاعات کافی را به دست آورد همچنین یکی از موارد مهم پماد مناسب بعد از پلاسما جت بینی است که باید خواص ترمیم کنندگی، از بین بردن التهاب، قرمزی و منافذ باز پوستی را داشته باشد. پماد مناسب بعد از پلاسما جت بینی حتما باید با دستور پزشک استفاده شود که در اینجا به برخی از این کرم ها اشاره خواهیم کرد.

پلاسما جت بینی چیست؟

یکی از مسائلی که در جراحی زیبایی بینی وجود دارد رضایت بعد از عمل می باشد که هم پزشک از کار خود رضایت داشته باشد هم بیمار. این عمل ها در افرادی که دارای بینی های گوشتی می باشند ریسک بالاتری دارد. زیرا به دلیل بافتی که دارد ممکن است در بدو کار رضایت بخش نبوده و یا به سرعت باز گردد و از فرم خارج شود. در تعریف پماد پلاسما جت بینی باید گفت فرم دادن بینی به صورت غیر تهاجمی که بسیار اثر بخش و آسان می باشد. بیماران با توجه به ریسک هایی که جراحی دارد با راهنمایی های پزشک می توانند از کرم پلاسما جت بینی استفاده کنند تا به فرم دلخواه خود برسند که دیگر از عوارض جراحی مانند بازگشت و یا جای بخیه خبری نیست. سپس پس از استفاده، پماد مناسب بعد از پلاسما جت بینی کرم بازسازی کننده کالی درم می باشد.

پلاسما جت بینی

پلاسما جت بینی

چه افرادی برای استفاده از پلاسما جت مناسب تر می باشند

یکی از مسائلی که وجود دارد این است که بینی های استخوانی را باید تراش داد با یه فرم دلخواه برسد و پلاسما جت مناسب اینگونه بینی ها نمی باشد پس نتیجه می گیریم کاربرد این پماد برای بینی های گوشتی می باشد که روشی بسیار ساده و بدون درد می باشد که بینی را حالت می دهد. البته کاربرد هایی هم برای دیگر افراد دارد که با توجه به توضیحات ذکر شده اثربخشی کمتری دارد اما نمی توان گفت بی اثر بوده و نتیجه بخش نیست. البته باید اطلاعات دقیقی برای انجام اینکار وجود داشته باشد به عنوان مثال پماد مناسب بعد از پلاسما جت بینی چه پمادی است تا اثربخشی این کار را بالاتر ببرد.

افراد مناسب پلاسماجت بینی

افراد مناسب پلاسماجت بینی

چگونگی عملکرد پلاسما جت بینی

کارکرد این پماد بدین صورت بوده که توسط دستگاهی به صورت قلم به صورت یا سطح پوست تابیده می شود که حاوی گازی یونیزه شده می باشد به نوعی می توان گفت که رسانا است. در زمان تابش نقاط بسیار ریزی را می سوزاند و از بین می برد در این صورت بافت جمع شده و کوچک تر می شود. بر روی پوست بینی هم به همین شکل عمل کرده که با حرارت بالا تابانده شده تا سلول های غشای پوست را از بین ببرد. در زمانی که در حال از بین بردن سلول های پوستی می باشد لایه پوست از حالت جامد به گاز تبدیل می شود که بهترین زمان برای جمع کردن بافت بوده تا بینی به حالت دلخواه شکل داده شود. خوب است بدانید که قلم ذکر شده هیچگونه تماسی با پوست ندارد و به گونه ای عمل می کند که در نزدیکترین حالت به پوست پلاسما را با حرارت بالا خارج می کند که در نتیجه شاهد سوراخ های ریزی در سطح پوست بینی خواهیم بود. البته این سوراخ ها به مرور از بین می روند.

پربازدیدترین مطالب را ازدست ندهید!

به طور کلی این فرایند اثرات همچون موارد زیر را با خود به همراه دارد:

 • انقباض پوست بینی
 • تحریک فعالیت فیبروبلاست‌ های در ارتباط با پوست بینی
 • تقویت و احیای پوست بینی

نحوه کارکرد پلاسما جت

نحوه کارکرد پلاسما جت

مزایای پلاسما جت بینی

با توجه به اینکه پلاسما جت بینی روش غیر تهاجمی است در بخش زیبایی عملکرد بالایی دارد و می توان گفت دارای مزایای بی شماری نسبت به جراحی بینی می باشد. برخی از مزایا پلاسما جت بینی را می توان در موارد زیر مطالعه کرد:
 1. فاقد هرگونه خسارات و معایب جراحی بینی می باشد.
 2. در هنگام استفاده هیچ نیازی به بیهوشی نیست.
 3. پلاسما جت بینی روشی است که بدون خونریزی انجام می‌ گردد.
 4. از نازک شدن پوست بینی جلوگیری می کند.
 5. از جمله مزیت‌ های دیگر این روش آن است که موجب کلاژن‌ سازی پوست می‌ شود.
 6. هزینه این روش در مقایسه با هزینه‌ های جراحی بینی بسیار اندک است.
 7. نتایج پلاسما جت بینی کاملا طبیعی می‌ باشد. همچنین می‌ توان نتایج اولیه را در همان زمان مشاهده کرد.

مزایای پلاسما جت بینی

مزایای پلاسما جت بینی

پماد مناسب بعد از پلاسما جت بینی چیست؟

پماد مناسب بعد از پلاسما جت بینی یکی از مواردی است که پزشک متخصص اطلاعات لازم را باید به بیمار خود بدهد در اینجا به دو مورد اشاره می کنیم که بسیار اثربخش است:

استفاده از کرم و پن شوینده ترمیم کننده

پماد مناسب بعد از پلاسما جت بینی یک پمادی است که جلوی زخم، قرمزی و دیگر موارد را بگیرد. استفاده از کرم و پن شوینده می تواند یکی از گزینه ها باشد که بسیار برای جلوگیری از لک و از بین بردن لک ها موثر خواهد بود. نحوه مصرف این کرم بدین گونه است که روزی دو بار به صورت یک لایه ملایم روی پوست باید استفاده شود.

شوینده و ترمیم کننده بینی

شوینده و ترمیم کننده بینی

پماد مناسب بعد از پلاسما جت بینی کرم بازسازی کننده کالی درم

کرم کالی درم که از عصاره درخت گل ابریشم (میموزا) برای بازسازی سلول ها و لیپوزوم vit E در جهت بهبود لایه های پوستی ساخته شده است یکی از کرم های موثر برای استفاده بعد از پلاسما جت می باشد البته با توجه به خاصیت ترمیم کنندگی که دارد برای مواردی همچون لیزر، میکرودرم ابرژن، آفتاب سوختگی هم استفاده می شود. از دیگر موارد پماد مناسب بعد از پلاسما جت بینی می توان به کرم ترمیم کننده ژیورل که دارای جو دوسر، روغن جوجوبا و ویتامین E می باشد اشاره کرد که دارای خواصی همچون موارد زیر می باشد:

 • برای درمان چین و چروک ها و جلوگیری از آنها
 • آبرسان بسیار قوی
 • ترمیم کننده قوی پوست
 • التیام بخش و ضد خارش پوست
 • آنتی اکسیدان و محافظت کننده از پوست
 • مناسب در درمان های پوست مستعد اگزما و درماتیت
 • مناسب برای استفاده صورت و بدنکه در جهت ترمیم زخم، بخیه، انواع بریدگی ها، شقاق نوک سینه، درماتیت استفاده می شود
 • مناسب انواع پوست خشک، مختلط و چرب
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX