کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

انجام پیکر تراشی با تزریق چربی

24 آذر ، 1400
گروه تحقیقاتی جراحی زیبایی
0 کامنت

داشتن اندام مناسب و زیبا در سریع ترین حالت ممکن ارزوی بسیاری از افراد است یکی از این موارد که با توجه به نتیجه ای که دارد می تواند بسیار پرخطر باشد پیکر تراشی است. البته برخی از دلالان با معرفی قرص ها و مکمل ها افرادی که به دنبال لاغری و تناسب اندام هستند را فریب می دهند که نه نتیجه ای خواهد داشت و حتی ممکن است عوارضی هم به دنبال داشته باشد. بهترین گزینه برای داشتن اندامی متناسب تغذیه سالم و ورزش است که بعد از مدتی اگر مستمر باشد نتیجه دلخواه را خواهد داشت.

پیکر تراشی

پیکر تراشی یکی از راه های سریع و تهاجمی رسیدن به تناسب اندام می باشد که بسیاری از افراد به دنبال این روش برای رسیدن به زیبایی اندام هستند. با توجه به خاص بودن این روش در هر نواحی از بدن که فرد بخواهد تغییر پیدا کند و به نوعی لاغر شود پزشک معالج این تغییر را ایجاد می کند. در تعریف ساده می توان گفت پیکر تراشی حذف موضعی چربی های قسمتی از بدن می باشد و می توان در بخش عمل های بدون آسیب نسبت به سایر زیبایی ها قرار داد زیبا آسیبی به بافت، اعصاب و عروق وارد نمی شود.

یک موضوع مهمی که وجود دارد وجود چند روش برای این عمل می باشد زیرا برخی بر این باور هستند که تنها یک روش وجود دارد اما روش های متعدد با توجه به اندام فرد وجود دارد که دکتر بر آن اساس تشخیص می دهد.

پیکر تراشی

پیکر تراشی

هدف پیکر تراشی

اصلی ترین هدف از پیکرتراشی کاهش سایز می باشد که در نتیجه رسیدن به تناسب اندام را به دنبال دارد. هدف از این روش کمک به افرادی است که با ورزش و رژیم غذایی نتوانسته اند به مشکل چاقی خود کمکی کرده باشند و به دنبال لاغری موضعی یا تناسب اندام کلی هستند که پیکرتراشی با وجود درد های بسیاری که بعد از عمل به دنبال خواهند داشت گزینه خوبی است.

یک نکته ای که وجود دارد دانسته های غلط افراد در مورد این عمل می باشد زیرا برخی افراد بر این باور هستند که پیکر تراشی تنها یک روش دارد و آن لیپوماتیک است که کاملا در اشتباه هستند زیرا این عمل تنها جزئی از عمل های مختلف این روش است به طور کلی عمل پیکرتراشی شامل انواع مختلف شیوه های تهاجمی و غیرتهاجمی است که می تواند رفع چربی های اضافی نقاط مختلف بدن را در پی داشته باشد. ما در این مطلب قصد داریم عمل تزریق چربی یا لیپوماتیک را شرح دهیم.

هدف پیکر تراشی

هدف پیکر تراشی

تکنیک های پیکر تراشی:

پیکرتراشی شامل تکنیک های مختلفی می باشد برای نواحی مختلف بدن است که در موارد زیر به آنها اشاره شده است:
1- جراحی پلاستیک شکم
2- جراحی پلاستیک سینه که خود شامل: لیفت سینه، ایمپلنت سینه و ماموپلاستی است.
3- جراحی ران
4- جراحی بازو

تکنیک های پیکر تراشی

تکنیک های پیکر تراشی

لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

همانطور که از ابتدا گفته شد عمل لیپوماتیم که برداشتن چربی های اضافی در نقطه ای از بدن گفته می شود که به نوعی می توان گفت عمل بسیار پرطرفداری بوده زیرا با توجه به کمترین ضرری که دارد زیبایی دلخواه و تناسب اندام را برای شما به همراه دارد. برای انجام این عملبعد از مشخص شدن منطقه مورد نظر برای برداشتن چربی های اضافی پزشک معالج در حین جراحی چند سوراخ در اندام فرد ایجاد کرده سپس لوله هایی با نام کانولای را که به دستگاهی متصل هستند وارد بدن فرد می کند این لوله در بدن حرکات ارتعاشی دارد و امواجی را ساطع می کند که باعث خرد شدن چربی و تبدیل به ذرات کوچک می شود. سپس در مرحله بعد با نیروی مکش این ذرات چربی را از بدن خارج می کند.

مطالب پربازدید ما را از دست ندهید!

این عمل در مردان معمولا در نواحی شکمی ، غبغب و اطراف شکم انجام می گیرد و در زنان معمولا در نواحی باسن، ران پا، ساق پا و شکم انجام می گیرد.

بهترین گزینه برای افرادی که چاقی مفرط دارند ابتدا بهترین گزینه رعایت رژیم غذایی است تا مقداری از چربی ها از بین روند مقداری هم باقی مانده که به راحتی حذف نمی شوند و بسیار مقاوم هستند. در این زمان است که نوبت به گزینه بعدی یعنی عمل پیکر تراشی یا لیپوماتیک می رسد. با توجه به اینکه در زمان رژیم و ورزش اولیه دچار افتادگی پوست شده اید با این عمل می توانید هم به سایز دلخواه برسید و هم افتادگی پوست خود را ترمیم نمایید. همینطور برای افتادگی سینه هم این عمل بسیار نتیجه بخش است. به نوعی می توان گفت که عمل لیپوماتیک همزمان با تزریق چربی هم می‌ تواند انجام بگیرد.

نحوه انجام لیپوماتیک

نحوه انجام لیپوماتیک

تکنیک های تخلیه چربی

این تکنیک جزو روش های غیر تهاجمی محسوب می شود و کاملا مجزا از روش های تهاجمی می باشد که شامل موارد زیر است:

1- لیپوماتیک
2- لیپوست
3- لیپوساکشن
4- لیپولیزر
5- ابدومینوپلاستی
6- بادی جت
7- کرایولیپولیز
8- اولترازد
9- دستگاه اکسیلیس (exilis)

تکنیک های تخلیه چربی

تکنیک های تخلیه چربی

نکاتی در مورد بعد از عمل لیپوماتیک

  1. یکی از مزایا پیکر تراشی و این نوع عمل این است که بعد از عمل لیپوماتیک، درد کمی را متحمل می‌ شوید و در صورت احتیاج بدون هیچ مانعی می‌ توانید مسکن مصرف نمایید.
  2. از عواملی که باید رعایت کنید این است که به مدت ۲ تا ۴ هفته بهتر است از انجام فعالیت‌ های سنگین و ورزش دوری کنید.
  3. بر خلاف سایر عمل های زیبایی مانند زیبایی بینی معمولا به‌ ندرت پیش می آید که در این نواحی کبودی ایجاد شود اما خوب است بدانید که کمپرس یخ می‌ تواند چاره بسیار مناسبی برای درمان سریع‌ تر باشد.
  4. بهتر است از قرارگیری در معرض آفتاب خودداری کنید.
  5. سعی کنید دستورالعمل‌ های پزشک معالج را حتما رعایت کرده و انجام دهید.
  6. دارو های تجویز شده را به طور کامل مصرف نمایید.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX