کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

تاثیر عمل بینی بر روی آلرژی

18 دی ، 1400
گروه تحقیقاتی جراحی زیبایی
0 کامنت

تاثیر عمل بینی بر آلرژی شاید قابل توجه نباشد ولی تا حدودی می توان نسبت به بهبود آن امید داشت. افراد زیادی هستند که از حساسیت های فصلی با نشانه هایی مثل عطسه، آبریزش بینی و گرفتگی آن مواجه اند. این موضوع گاهی باعث می شود تا مشکلاتی در فعالیت های روزانه به وجود آید. به خصوص که دارو ها نیز بعضا خواب آور و دارای عوارضی خاص هستند. جراحی بینی یکی از راه هایی است که کمی می تواند شدت این بیماری را کمتر کند. همراه وبسایت دکتر شاهین کریمیان باشید تا به توضیح بیشتر در این مورد بپردازیم.

تاثیر عمل بینی بر روی آلرژی

تاثیر عمل بینی بر روی آلرژی

رفع آلرژی با جراحی بینی

ابتدا بهتر است به تعریف حساسیت یا آلرژی بپردازیم. آلرژی در حقیقت واکنش بدن و سیستم ایمنی آن به برخی عوامل حساسیت زای محیط اطراف می باشد. بعضی آلرژی ها در تمام طول سال همراه فرد می باشد، اما دسته ی دیگر در فصل هایی از سال مثل فصل بهار، همراه با گرده افشانی گیاهان عود می کنند. سیستم ایمنی بدن در مقابل عوامل خارجی به شدت واکنش نشان می دهد و باعث آبریزش بینی، سرفه، عطسه، سوزش، خارش پوست، دهان و... می شود. اما کمک به برطرف کردن آلرژی با عمل بینی به وسیله باز کردن مجاری تنفسی انجام می شود.
اما باید به این نکته توجه داشته باشید که حساسیت به دلیل ساختار بینی افراد به وجود نمی آید که راه حل آن جراحی بینی باشد. البته می توان با جراحی کمی آن را بهبود بخشید. با اصلاح کردن ناهنجاری هایی که در ساختار بینی وجود دارد می توان برخی علایم را کمتر کرد. به این معنا که عمل رینوپلاستی تاثیری بر روی خود بیماری حساسیت ندارد.

تشخیص آلرژی قبل از عمل بینی

هر چند تشخیص آلرژی کار سختی نیست اما نیاز به بررسی بیشتری دارد تا از وجود حساسیت مطمئن شوید. برخی مواقع واکنش های بدن شبیه به حساسیت است اما ممکن است دلیل آن بیماری دیگری باشد. در ابتدا باید به بررسی و معاینات بالینی پرداخته شود و بعد از آن با استفاده از آزمایش های مختلفی (مثل آزمایش خون) این تشخیص را قطعی کرد. برای تشخیص آلرژی نیاز است تا بدن را با وارد کردن برخی مواد حساسیت زا آزمایش کرد. در صورتی که سیستم ایمنی در مقابل آن پاسخ دهد، از وجود حساسیت مطمئن خواهیم شد. آزمایش پوستی آلرژی رواج بیشتری دارد. پس از تشخیص آلرژی می توان به درمان کمکی آن با عمل بینی اقدام کرد.

تشخیص آلرژی قبل از عمل بینی

تشخیص آلرژی قبل از عمل بینی

تاثیر عمل بینی بر روی گرفتگی آلرژیک بینی

گرفتگی یا احتقان بینی تنها یکی از نشانه های آلرژی محسوب می شود اما اگر این مورد شدیدترین علامت حساسیت برای شما باشد، امکان برطرف کردن آن با عمل جراحی وجود دارد. برای آن کار پزشک مسیر تنفسی شما را با دقت بررسی می کند. شاید لازم باشد از رینومانومتری استفاده کنید تا میزان بهبود بعد از عمل جراحی اندازه گیری شود. دکتر جراح باید این موضوع را نیز بررسی کند که آیا تاثیر عمل بینی بر روی آلرژی بینی قابل توجه است و جراحی به بهبود همیشگی این عارضه ی حساسیت کمک می کند یا پس از مدتی شاد برگشت آن خواهید بود؟

درمان آلرژی پیش از عمل بینی

می توان گفت جراحی بینی و آلرژی ارتباط چندانی با یکدیگر ندارند. اما جراحی شاید کمی بهبود دهنده باشد. قبل از عمل بینی بهتر است نسبت به درمان بیماری هایی مثل سینوزیت و حساسیت اقدام کنید. به همراه جراحی بینی می توانید عمل پولیپ بینی را هم به طور همزمان انجام دهید. قوز بینی و دیگر مشکلات ساختاری بینی نیز همزمان با عمل بینی قابل انجام است. پس از عمل ممکن است علایم آلرژی به طور موقت افزای یابد اما طولی نمی کشد که با گذشت مدت زمانی عوارض آن کاهش یافته و مشکل بر طرف می شود.

درمان آلرژی پیش از عمل بینی

درمان آلرژی پیش از عمل بینی

جراحی بینی بررای عمل رینوپلاستی چطور انجام می شود؟

رینوپلاستی یک جراحی پلاستیک محسوب می شود. در این عمل تلاش می شود تا شکل بینی و راه های تنفسی بهبود پیدا می کند. در یک روش برش در داخل بینی ایجاد شده و با روشی دیگر برش بر روی کلوملا ایجاد می شود. این برش ها باعث می شوند تا پوست بینی و غضروف آن به راحتی حرکت کند و باعث تغییر شکاف بینی شود.

مطالب پربازدید

عمل جراحی بینی برای بهبود آلرژی در کلینیک دکتر شاهین کریمیان

توضیحاتی در مورد تاثیر عمل بینی بر روی آلرژی داده شد و امید واریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد شما می توانید عمل بینی درمانی خود را در کلینیک دکتر شاهین کریمیان با بالاترین کیفیت و استاندارد ها انجام دهید. اما علاوه بر عمل بینی می توانید از سایر خدماتی که در این مجموعه ارایه می شود نیز بهره مند شوید. انواع جراحی های زیبایی مثل جراحی زیبایی پلک، سینه، شکم، گوش، گونه، چانه و... و همچنین خدمات زیبایی مثل تزریق ژل، تزریق چربی، بوتاکس، کاشت مو، کاشت ابرو و... نیز در این کلینیک انجام می شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX