کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

تاثیر عمل بینی بر پوست صورت چیست؟

18 دی ، 1400
گروه تحقیقاتی جراحی زیبایی
0 کامنت

در عمل جراحی بینی سوالات بسیاری برای فرد و اطرافیان بوجود می آید. یکی از سوالات این است که  تاثیر عمل بینی بر پوست صورت چیست و آیا تاثیری بر روی زیبایی پوست صورت در عمل بینی را شاهد هستیم یا خیر؟ در این مقاله قصد داریم مفصلا درباره این موضوع با شما صحبت کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

تاثیر عمل بینی بر پوست صورت چیست؟

یکی از نگرانی های افرادی که قصد انجام عمل جراحی را دارند، این است که تاثیر عمل بینی بر پوست صورت چیست و آیا عمل بینی تاثیری بر پوست صورت افراد می گذارد یا خیر؟ در این مطلب قصد داریم درباره پوست صورت و انواع آن و تاثیراتی که بر روی عمل جراحی بینی می گذارد صحبت کنیم.

اگر شما قصد به عمل بینی دارید و نگرانی از این دست را تجربه می کنید، ما در این مقاله می خواهیم مفصلا درباره آن با شما صحبت کنیم و بررسی کاملی درباره پوست صورت و عمل جراحی بینی داشته باشیم. پوست صورت به تنهایی در عمل جراحی بینی تاثیری ندارد، اما پوست روی بینی می تواند تفاوت هایی را در عمل جراحی ایجاد کند، در ادامه به معرفی و بررسی انواع پوست روی بینی و تفاوت های آن در عمل جراحی خواهیم پرداخت.

تاثیر عمل بینی بر پوست صورت

تاثیر عمل بینی بر پوست صورت

انواع پوست روی بینی

انواع پوست روی بینی متفاوت است و در تاثیر عمل بینی بر پوست صورت نقش مهمی دارد. از مهمترین انواع پوست روی بینی می توانیم به پوست های ضخیم، پوست نازک، پوست نازک کاغذ پوستی اشاره کرد. در هر کدام از انواع پوست روی بینی تاثیراتی را بر نتایج عمل جراحی بینی و یا نمایش نقایص بینی شاهد خواهیم بود. در بعضی از افراد پوست نرم یا سفت می تواند موثر واقع شود و به نتایج عمل بینی کمک های بسیاری داشته باشد.

مطالب پربازدید ما را از دست ندهید!

آنچه در این مطلب قصد داریم به آن اشاره کنیم این است که پوست روی بینی نقش بسزایی در زیبایی عمل جراحی و پوشاندن نواقص بینی طبیعی ایفا می کند. اگر نمی دانید پوست روی بینی شما در کدام دسته قرار دارد، حتما در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. زیرا اطلاعات به روز و علمی درباره نقش پوست روی بینی برای شما جمع آوری و در ادامه قصد ارائه آن را برای شما داریم.

انواع پوست روی بینی

انواع پوست روی بینی

پوست بینی ضخیم و نقش آن در عمل جراحی بینی

پوست بینی ضخیم شاید نتایج عمل بینی را چنان که باید نمایش ندهد، پوست ضخیم بینی همچنین ممکن است نواقص موجود در بینی را پوشانده و بینی طبیعی نیز دارای نواقص کمتری باشد. معمولا بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم هستند و بینی های استخوانی دارای پوستی نازک و مناسب برای انجام عمل های بینی می باشند. بینی های گوشتی که دارای پوستی ضخیم هستند معمولا نوک بینی پهن تری دارند و غضروف ضعیفی دارند، غضروف های بینی گوشتی معمولا توان و تحمل حجم ضخیم پوست را ندارند. به همین دلایل است که تاثیر عمل بینی بر پوست صورت در عمل های بینی بسیار زیاد است و قبل از هر اقدام باید از نتایج عمل بینی مطلع باشید.

پوست بینی ضخیم

پوست بینی ضخیم

تاثیر پوست نازک بر عمل بینی

تاثیر عمل بینی بر پوست صورت نقشی ندارد اما در مقابل پوست های نازک می تواند نتایج و اصلاحیه های انجام شده بر روی فرم بینی را بهتر و بیشتر نمایش دهد. معمولا پوست نازک در بینی های استخوانی مشاهده می شود و این موضوع را می توانیم در تاثیر عمل بینی بر پوست صورت و فرم بینی به وضوح مشاهده کنیم. همچنین پوست های نازک می تواند نواقص بینی را بیشتر نمایش داده و همین موضوع سبب می شود تا بینی تا نواقص هر چند کم، بیشتر جلب توجه کند.

این موضوع شاید برای افرادی که تمایلی به جراحی بینی ندارند زیاد خوشایند نباشد. به هر صورت نوع پوست بینی تاثیرات مستقیمی را بر روی فرم بینی جراحی شده یا بینی های گوشتی می گذارد. در این میان دسته ای وجود دارد به نام پوست معمولی افرادی که پوست آنها میان پوست نازک و پوست ضخیم است. نتایج عمل جراحی زیبایی بر روی این دسته بهتر مشاهده می شود و همچنین بینی آنان قبل از عمل بینی ممکن است ظاهر متناسب تری نسبت به دو دسته قبلی داشته باشد. بعضی از افراد نیز با پوست نازک کاغذ پوستی مواجه می شوند، این دسته نیز از پوست نازک تری برخوردارند و حساسیت و ضخامت پوست در این افراد به مراتب بیشتر از دیگران است.

تاثیر پوست نازک بر عمل بینی

تاثیر پوست نازک بر عمل بینی

تاثیر پوست در عمل های ترمیمی

عمل های ترمیمی به خودی خود عمل های سختی هستند زیرا یکبار فرم و اصلاحاتی بر روی بینی انجام شده و این بار در عمل های ترمیمی باید مجددا بینی را دستکاری نمود. در نتیجه پوست در این عمل ها نیز نقش بسیار مهمی دارد. در عمل های ترمیمی میزان ضخامت پوست در افرادی که دارای پوست شدید هستند می تواند بر نتایج عمل های اصلاحی موثر واقع شود. با این حال باید از تمامی این موارد آگاهی داشته باشید و پزشک نتیجه کار را واقع گرایانه در اختیار مراجعین خود قرار دهد.

تاثیر پوست در عمل های ترمیمی

تاثیر پوست در عمل های ترمیمی

جمع بندی مطلب تاثیر عمل بینی بر پوست صورت

همان طور که در مطلب تاثیر عمل بینی بر پوست صورت اشاره شد نوع پوست بینی، نقش مهمی در نتایج عمل به همراه خواهد داشت. قبل از هر گونه اقدام بهتر است ابتدا از شرایط بینی خود آگاه باشید. در این صورت می تواند نتایج بهتری را از عمل جراحی بینی خود انتظار داشته باشید. پوست های نازک نواقص ظاهری را بیشتر نمایش می دهند و در عین حال می تواند نتایج بهتری را از عمل بینی از آنها انتظار داشته باشیم و همچنین در پوست های ضخیم این موضوع کاملا برعکس خواهد بود، در پوست ضخیم نواقص بینی کمتر نشان داده خواهد شد و نتایج عمل بینی کمتر مشاهده می شود. پزشک در این میان وظیفه دارد با توجه به نوع بینی فرد و شرایط پوست روی بینی وی اقدام کرده و تمام احتمالات در این موارد را با مراجعین خود در میان بگذارد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX