کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

تاثیر عمل بینی در زیبایی چقدر است؟

06 بهمن ، 1400
گروه تحقیقاتی جراحی زیبایی
0 کامنت

با توجه به افزایش تاثیر عمل بینی در زیبایی، بسیاری از افراد نگران تغییرات چهره خود بعد از عمل بینی هستند. از این جهت توصیه می شود که قبل از انجام جراحی بینی با پزشک مورد نظر خود نسبت به تغییرات پس از آن مشورت کرده و سپس بهترین نوع جراحی بینی را انتخاب کنید.

علت تاثیر عمل بینی در زیبایی چیست؟

با توجه به این که امروزه عمل جراحی بینی بسیار مورد استقبال قرار گرفته و افراد متعددی این عمل زیبایی را انجام می دهند، ممکن است که تغییرات چهره پس از انجام این عمل برای برخی از افراد خوشایند نباشد. برخلاف اینکه برخی از افراد می پندارد عمل جراحی بینی تنها بر روی ساختار این عضو از صورت تاثیر می گذارد و هیچ تاثیری در سایر اعضا ندارد، باید بدانید که جراحی بینی می تواند تاثیر بسزایی نیز در سایر اجزای صورت ایجاد کند. به این علت که بینی در مرکز چهره انسان واقع شده است، عمل جراحی زیبایی آن می تواند ساختار کلی چهره را در نیم رخ فرد تعیین کند. از این جهت با انجام عمل زیبایی بینی تمامی اجزای صورت تحت تاثیر قرار می گیرند.

تاثیر عمل بینی در زیبایی

تاثیر عمل بینی در زیبایی

عمل جراحی بینی در کدام اجزای صورت تاثیر گذار خواهد بود؟

تاثیر عمل بینی در زیبایی تمامی اجزای صورت می باشد. اولین عضوی که تحت تاثیر عمل بینی بر زیبایی صورت قرار می گیرد را می توان لب ها دانست. زیرا که لب ها به بینی بسیار نزدیک هستند و اگر تمایل به سر بالا کردن بینی خود دارید، ممکن است فرم لب ها نیز تغییر کند.

دومین عضوی که تحت تاثیر عمل بینی بر زیبایی چهره قرار می گیرد، گونه ها هستند. از آنجایی که عمل جراحی موجب کوچک تر شدن سایز بینی می شود، گونه ها جلوه بیشتری پیدا می کنند و بزرگتر به نظر خواهند رسید. همچنین با کوچک تر شدن بینی، چشم ها نیز درشت تر می شوند و کلیت چهره یک فرد دستخوش تغییر خواهد شد.

عمل جراحی بینی

عمل جراحی بینی

عمل بینی چند درصد در زیبایی تاثیر دارد؟

از آنجایی که امروزه بسیاری از افراد به انجام جراحی زیبایی بینی روی آورده اند، می توان گفت که جراحی بینی تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد. در واقع اگر تمام اجزای صورت در اندازه استاندارد قرار بگیرند، زیبایی چهره پدیدار خواهد شد. البته مقدار تاثیر عمل بینی بر زیبایی چهره به اندازه و فرم سایر اعضای صورت نیز بستگی دارد.

پربازدیدترین مطالب را از دست ندهید!

اما به طور کلی می توان گفت که تاثیر عمل بینی در زیبایی بسیار بیشتر از انجام سایر اعمال زیبایی می باشد و متناسب با نوع بینی هر فرد و میزان تغییرات بر روی آن، تاثیر جراحی بینی می تواند بسیار آشکار و یا جزئی و اندک باشد. فرم بینی انتخابی و نوع جراحی نیز می تواند در تغییرات چهره پس از عمل بینی تاثیر گذار باشند.

درصد تاثیر عمل بینی

درصد تاثیر عمل بینی

اصلی ترین تاثیر عمل جراحی بینی در زیبایی کدام عضو صورت است؟

همان طور که در مطالب پیشین عنوان کردیم، تاثیر عمل جراحی بینی در زیبایی کل چهره یک فرد مشهود خواهد بود. اما اصلی‌ترین تاثیری که عمل بینی بر صورت می گذارد این است که چهره افراد در یک توازن خاص قرار می گیرد. در واقع به دلیل اینکه بینی در مرکز چهره قرار دارد، وجود اشکالات در آن و یا بزرگ بودن بیش از اندازه آن، بیشتر از سایر اعضای چهره جلب توجه می کند. به همین دلیل پس از انجام جراحی زیبایی، بینی در حالت استاندارد و متناسب با اندازه سایر اعضای صورت قرار خواهد گرفت و این امر جلوه بیشتری به دیگر اجزای چهره خواهد داد.

البته پس از انجام جراحی بینی اگر همچنان از فرم لب ها و گونه خود راضی نبودید می توانید با انجام جراحی های دیگری نظیر لیفت لب ها و یا تزریق فیلر به گونه ها، توازن را در چهره خود ایجاد کنید. توجه داشته باشید که جراحی بینی تنها در ظاهر افراد تاثیر نمی گذارد و می تواند بسیاری از مشکلات تنفسی را نیز برطرف کند. همچنین تُن صدا از دیگر عواملی می باشد که پس از انجام جراحی بینی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی

میزان تاثیر عمل بینی بر زیبایی صورت و ارتباطش با اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس در افراد یکی از عواملی است که به زیبایی چهره بستگی دارد. در واقع هر چقدر که یک فرد دارای تناسب بین اعضای صورت خود باشد، مسلماً اعتماد به نفس بیشتری خواهند داشت. از این جهت بزرگ بودن بینی و یا سایر اشکالات آن می تواند در اعتماد به نفس افراد تاثیر بگذارد و آن را تا حد چشمگیری کاهش دهد. به همین دلیل اگر فکر می کنید که تاثیر عمل جراحی بینی در زیبایی می تواند موجب افزایش اعتماد به نفس در شما شود، بدون توجه به قضاوت های افراد عمل جراحی بینی را انجام دهید. زیرا که در نهایت شما باید از چهره خود رضایت داشته باشید و این امر نباید متاثر از قضاوت های دیگران باشد.

عمل بینی و اعتماد به نفس

عمل بینی و اعتماد به نفس

تاثیر فرم بینی بر نوع عمل جراحی

یکی از عواملی که می تواند تاثیر عمل بینی در زیبایی را افزایش دهد، فرم بینی فرد متقاضی برای جراحی زیبایی می باشد. در واقع پزشک جراح متناسب با نوع بینی هر فرد و اشکالات موجود در ساختار آن، جراحی و تکنیک خاصی را به کار می گیرد. به گونه ای که فرایند و تکنیک جراحی بینی های گوشتی و پهن با بینی هایی که دارای قسمت غضروفی زیادی هستند و یا به اصطلاح استخوانی هستند، کاملا متفاوت می باشد. از این جهت تاثیری که جراحی بینی بر چهره هر فرد می گذارد به فرم بینی او نیز مرتبط می باشد. از این جهت بهتر است که قبل از انجام عمل بینی از فرم بینی خود بعد از عمل زیبایی مطلع شوید و تمامی عواقب و تاثیرات احتمالی در چهره خود را قبول کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX