کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

هزینه عمل زیبایی گوش به چه عواملی بستگی دارد؟

01 اسفند ، 1400
گروه تحقیقاتی جراحی زیبایی
0 کامنت

هزینه عمل زیبایی گوش از اصلی ترین سوالاتی است که ذهن متقاضیان را مشغول می کند. این عمل زیبایی که به نام اتوپلاستی نیز شناخته می شود برای از بین بردن عیب های ظاهری گوش (نظیر گوش های نامتقارن یا برجسته) انجام می شود. با توجه به اینکه در بسیاری از موارد بیمه ها از هزینه های عمل جراحی زیبایی پشتیبانی نمی کنند، مسئله هزینه با اهمیت می شود. در این مطلب از سایت دکتر شاهین کریمیان قصد داریم تا قیمت عمل جراحی زیبایی گوش و عوامل وابسته به آن را به طور کامل بررسی کنیم.

عمل زیبایی گوش

عمل زیبایی گوش

عمل زیبایی گوش چیست؟

در ابتدا بهتر است کمی با عمل زیبایی گوش آشنا شویم. عمل اتوپلاستی یک جراحی است که بر روی بافت خارجی یک یا هر دو گوش انجام می شود. دلیل انجام این عمل برای افراد مختلف متفاوت است. بعضی افراد به دلیل تروما یا ناهنجاری های مادرزادی در ظاهر گوش آن را به تیغ جراحان پلاستیک می سپارند. اما برخی دیگر از افراد از ویژگی های ظاهری گوش خود ناراضی هستند و قصد دارند تا اندازه، شکل و زاویه آن را تغییر دهند. اینگونه افراد باید توجه داشته باشند که هزینه عمل زیبایی گوش ممکن است به پیچیدگی انجام آن نیز ارتباط داشته باشد.

آیا هزینه عمل زیبایی گوش مشخص است؟

جواب این سوال منفی است. نه تنها در کشور ما که در بسیاری از کشورها هزینه ثابت و مشخصی برای این عمل جراحی وجود ندارد. دلیل این موضوع نیز به فاکتورهای مختلفی بر می گردد که در هزینه عمل اتوپلاستی در ایران و سایر کشورها تاثیرگذار است. در کشور ما بعضی از لوازم و تجهیزات استفاده شده در این عمل وارداتی هستند و بر اساس نرخ ارز تغییر قیمت پیدا می کنند. از سوی دیگر تعرفه انجام عمل برای کلینیک ها و بیمارستان های مختلف نیز متفاوت می باشد. اما موضوع دیگر شرایط خاص هر بیمار و خواست او است که می تواند متغیر باشد.
تنها در یک صورت می توان هزینه های این عمل را مشخص کرد. این کار پس از انجام معاینه توسط پزشک صورت می گیرد. به همین دلیل است که سایت ها و مراکزی که هزینه عمل را اعلام می کنند قابل اعتماد نیستند چرا که هزینه های اعلامی یا به شکل حدودی بوده و یا غیر واقعی می باشد. توجه داشته باشید که با افزایش نرخ ارز و تورم هزینه انجام عمل به طور دوره ای افزایش پیدا می کند. پس بهتر است هز چه سریع تر نسبت به انجام معاینات و آماده شدن برای عمل اقدام کنید.

مطالب پربازدید را از دست ندهید!

هزینه عمل زیبایی گوش به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه اتو پلاستی در ایران شامل هزینه عمل اصلی و هزینه های جانبی آن می شود. اما هزینه های جانبی شامل چه مواردی می شود؟ این هزینه ها عبارتند از هزینه های بیمارستان، هزینه های مربوط به بیهوشی، دارو های مورد نیاز، مواد مصرفی و سایر تجهیزات مورد استفاده. محل انجام عمل زیبایی گوش و شخص جراح هم از فاکتورهای تاثیر گذار در قیمت هستند. اگر قصد عمل در مجموعه های درمانی و کلینیک ههای خصوصی را داشته باشید باید هزینه بیشتری را انجام دهید. اما این عمل در کلینیک های دولتی ارزان تر است.
موضوع دیگر به هزینه عمل در شهرهای مختلف بر می گردد. در بعضی شهرها این عمل هزینه بیشتری دارد و در بعضی شهرها هزینه انجام آن کمتر است. اما هزین اصلی به مبلغ دریافتی جراح بر می گردد. طبیعتا اگر از جراح با سابقه و با تبحری استفاده کنید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. البته این نکته را مد نظر قرار دهید که جراح های پر تجربه هزینه های بیشتری دریافت می کنند اما کیفیت انجام کار توسط آنها بیشتر و عوارض عمل نیز کمتر است.

عوامل موثر در هزینه عمل زیبایی گوش

عوامل موثر در هزینه عمل زیبایی گوش

چطور هزینه عمل زیبایی گوش را کاهش دهیم؟

همانطور که گفته شد هزینه های عمل زیبایی گوش توسط بیمه ها پوشش داده نمی شود. اما در مواردی ممکن است بیمه بخشی از هزینه های عمل زیبایی را تقبل کند. برای مثال اگر گوش در اثر وقوع حادثه ای خاص دچار مشکل شده باشد، ممکن است بیمه بخشی از هزینه ها را تقبل کند. توجه داشته باشید که جراحان کم تجربه تر هر چند ممکن است هزینه های کمتری از شما دریافت کنند، اما توصیه می شود که برای هزینه های کمتر زیر تیغ جراحان کم تجربه تر نروید. فراموش نکنید که در صورت وقوع مشکلی در فرایند جراحی شاید به انجام عمل های ترمیمی نیاز داشته باشید.

هزینه عمل زیبایی گوش

هزینه عمل زیبایی گوش

هزینه عمل جراحی زیبایی گوش در ایران بهتر است یا سایر کشورها؟

هزینه های عمل جراحی زیبایی گوش در کشورهای اروپایی و آمریکا چیزی کمتر از 5 هزار دلار است. البته این همه ماجرا نیست؛ شما باید به این قیمت، هزینه های اقامت در آن کشور و همچنین رفت و برگشت را نیز به آن اضافه کنید. شاید بعضی افراد ترجیح دهند تا در کشورهای خارجی این عمل را انجام دهند. این انتخاب شخصی است؛ اما در نظر داشته باشید که متخصصان بسیار ماهر و با تجربه ای در کشور ما هستند که با هزینه ای به مراتب بسیار کمتر از هزینه انجام عمل در کشورهای دیگر این کار را برای شما انجام می دهند. خوشبختانه ایران به سطح بسیار خوبی در انجام این نوع عمل ها رسیده است.

عمل زیبایی گوش توسط دکتر شاهین کریمیان

شما می توانید عمل زیبایی گوش خود را به یکی از متخصصان شناخته شده این کار در شهر تهران بسپارید. کلینیک دکتر شاهین کریمیان متخصص و جراح زیبایی علاوه بر عمل زیبایی گوش انواع خدمات دیگر را با بهترین کیفیت در اختیار شهروندان قرار می دهد. از جمله خدمات زیبایی ارایه شده توسط کلینیک اختصاصی ایشان می توان به تزریق ژل، تزریق چربی، تزریق بوتاکس، عمل های زیبایی بینی، عمل گوش و چانه، گونه، سینه، شکم، کاشت مو و ابرو و... اشاره کرد. هزینه های عمل زیبایی گوش در کلینیک دکتر کریمیان معقول بوده و مورد توجه بسیاری از بیماران قرار گرفته است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX