کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

میزان ماندگاری تزریق ژل لب چقدر است؟

17 فروردین ، 1401
گروه تحقیقاتی جراحی زیبایی
0 کامنت

با افزایش سن افراد و پا گذاشتن به دوره میانسالی به تدریج شاهد کاهش میزان سطح تولید کلاژن و در نتیجه پیری و خشکی پوست هستیم. مدت و میزان ماندگاری تزریق ژل لب از موضوعات قابل توجه ای است که امروزه به منظور درشت و برجسته تر نمودن لب ها در کلینیک های زیبایی به آن پرداخته می شود. در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی را هر چند به صورت مختصر در خصوص مدت زمان ماندگاری ژل لب و تاثیر آن بعد از تزریق با شما خوانندگان عزیز و محترم به اشتراک بگذاریم؛ تا پایان این متن همراه ما باشید. 

ماندگاری تزریق ژل لب

ماندگاری تزریق ژل لب

مزایا و فواید تزریق ژل لب 

 لب های درشت و برجسته یکی از زیبایی های خدادادی و ژنتیکی است که برخی افراد جامعه از داشتن چنین نعمتی محروم هستند. از همین رو آن ها برای بزرگ نمودن لب های خود و یا اصلاح برخی از عیوب خط لبخند به کلینیک های زیبایی مراجعه کرده تا از طریق روش هایی نظیر تزریق ژل لب و ... بتوانند برای مدتی معین چهره ایده آل خود را داشته باشند. امروزه حجم دهی به لب ها از تزریق ژل همانند برخی از کارها نظیر رنگ کردن مو و .. بسیار در بین مردم رایج شده و از آن به عنوان یکی از عمل های زییایی و پلاستیکی یاد می کنند. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که چنانچه این عمل زیبایی به شیوه ای نادرست توسط افراد غیرحرفه ای و با استفاده از مواد بی کیفیت و تقلبی صورت گیرد، عوارض جبران ناپذیری گریبانگیر فرد خواهد شد. 

میزان ماندگاری تزریق ژل لب

مدت و میزان ماندگاری تزریق ژل لب به فاکتوهای متعددی بستگی دارد که از جمله آن ها میتوان به نوع و برند ژل مصرفی و همچنین میزان حجم دهی لب ها و متابولیسم بدن فرد بستگی دارد که در قسمت زیر هر یک از این فاکتورها به صورت مختصر مورد بررسی قرار گرفته اند : 

میزان ماندگاری تزریق ژل لب

میزان ماندگاری تزریق ژل لب

نوع ژل مورد استفاده برای حجم دهی لب ها 

امروزه انواع مختلفی از ژل ها برای حجم دهی لب ها، گونه ها و یا سایر قسمت های فرو رفته صورت مورد استفاده قرار می گیرند که عموما برای ساخت آن ها از نوعی ماده به نام هیالورونیک اسید استفاده می شود. این ماده با بدن انسان کاملا سازگار بوده و بعد از تزریق به زیر پوست به تدریج بر اثر گذشت زمان جذب می گردد. مدت ماندگاری ژل های نوع هیالورونیک اسید معمولا بین 6 تا 9 ماه بوده و این مدت در ژل های نیمه دائمی بین 1 تا 2 سال به طول خواهد انجامید. همچنین در گونه ای دیگر از ژل ها که از آن به عنوان ژل های دائمی نیز یاد می کنند، مدت ماندگاری و اثر بخشی بسیار طولانی تری خواهند داشت.

نوع برند ژل مورد استفاده برای تزریق به لب ها 

شرکت های مختلفی در سرتاسر جهان با توجه به فرمولاسیون خاص خود دست به تولید ژل یا فیلر برای حوزه زیبایی و جوانسازی پوست می زنند که برخی از این ژل ها به صورت اختصاصی برای حجم دهی لب ها و یا اصلاح خط لب مورد استفاده قرار می گیرند. تشخیص نوع ژل و برند مصرفی آن توسط پزشک و متخصص صورت گرفته و کلیه اطلاعات لازم در خصوص مزایای استفاده از ژل انتخابی، میزان ماندگاری و مدت اثر گذاری آن را در اختیار فرد قرار می دهد تا با آگاهی و مشورت او کار تزریق ژل لب انجام گیرد.

برند ژل برای تزریق به لب

برند ژل برای تزریق به لب

میزان ژل مصرفی برای حجم دهی و درشت کردن لب ها 

از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار برای ماندگاری تزریق ژل لب میتوان به میزان ژل مصرفی برای حجیم نمودن لب ها اشاره کرد. در واقع با افزایش مقدار ژل تزریق شده به لب ها میتوان گفت که مدت اثرگذاری و ماندگاری آن نیز بیشتر شده و شخص برای مدت زمانی طولانی نیازی به ترمیم پیدا نخواهد کرد.

پربازدیدترین مطالب ما را دنبال کنید!

متابولیسم و شدت سوخت و ساز بدن فرد 

شرایط فیزیولوژیک بدن هر شخص با دیگری متفاوت بوده و میزان ماندگاری تزریق ژل لب بر حسب متابولیسم و شدت سوخت و ساز بدن هر شخص ممکن است که کاهش پیدا کند. در حقیقت هیالورنیک اسید موجود در ژل تزریق شده با افزایش میزان سطح متابولیسم به سرعت جذب بدن می گردد.

راهکارهای افزایش میزان ماندگاری تزریق ژل لب

افراد با رعایت چند نکته ساده اما کاربردی می توانند مدت و میزان ماندگاری تزریق ژل لب خود را تا حد مطلوبی افزایش دهند؛ به نحوی که نیاز به ترمیم زود هنگام آن نداشته باشند. چند مورد از مهمترین این نکات به صورت موارد ذیل مطرج شده اند: 

راهکارهای افزایش میزان ماندگاری تزریق ژل لب

راهکارهای افزایش میزان ماندگاری تزریق ژل لب

مصرف ویتامین های مناسب

با مصرف غذاهای مقوی و حاوی ویتامین هایی نظیر زینک (روی) و ... میتوان میزان ماندگاری تزریق ژل لب را افزایش داد. در حقیقت مصرف ویتامین زینک باعث بهبود عملکرد و وضعیت پوست شده و بدین ترتیب آثار ژل بعد از تزریق تا مدت زمانی بر لب های شخص باقی می ماند. در عین حال، مصرف غذا های مضر نظیر کنسرو و یا مواد غذایی فراوری شده به همراه خوردن مواد قندی نظیر نوشابه یا نوشابه های گازدار بر کاهش میزان ماندگاری تزریق ژل لب تاثیرگذار است.

حفاظت از لب ها در برابر تماس مستقیم با نور خورشید

حفاظت از پوست و لب ها در برابر نور خورشید بسیار حائز اهمیت بوده و افراد بعد از تزریق ژل لب بهتر است که در معرض تماس مستقیم اشعه های خورشید قرار نگیرند، چرا که این اشعه ها باعث تخریب بافت پوست شده و میزان ماندگاری تزریق ژل لب را نیز بسیار کاهش می دهد. 

حفاظت از لب

حفاظت از لب

پرهیز از فشار آوردن به لب ها بعد از تزریق 

پرهیز از انجام هر گونه حرکت یا اقدامی که بعد از تزریق ژل باعث آسیب و یا صدمه دیدن لب ها شود، از دیگر نکات حائز اهمیت در خصوص بالا بردن میزان ماندگاری تزریق ژل لب باید به آن توجه ویژه کرد. در واقع ماندگاری انواع فیلر و ژل لب برای حجیم تر نمودن آن موقتی بوده و بعد از مدت مشخصی به تدریج آثار آن از بین خواهد رفت؛ در چنین شرایطی باید از وارد کردن هر گونه فشارهای احتمالی بر روی لب ها جلوگیری کرد.  

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX