<p style="margin-left:30px;"></p>

کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای

17 فروردین ، 1401
گروه تحقیقاتی جراحی زیبایی
0 کامنت

از جمله راهکار های موثر جهت رفع لبخند لثه ای تزریق بوتاکس در مراکز تخصصی و معتبر می باشد. در روش تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای دردی حس نمی شود و عوارض خاصی به دنبال ندارد. از مزایای تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای عدم نیاز به بستری و عدم نیاز به دوران نقاهت می باشد. تزریق بوتاکس جهت درمان لبخند لثه ای موقت بوده و نیاز به تکرار دارد. نکته مهم جهت تزریق بوتاکس با هدف درمان لبخند لثه ای دریافت خدمات مربوطه از طریق کلینیک های معتبر می باشد.

تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای

داشتن صورت زیبا و بدون نقص دغدغه اصلی اقشار مختلف جامعه به ویژه خانم ها می باشد. از جمله مشکلات مرتبط با زیبایی لبخند لثه ای است که منجر به احساس ناخوشایند برای افراد می شود. به دلایلی لثه بالایی فرد در هنگام خندیدن بیش از حد نمود پیدا می کند. جهت رفع مشکل لبخند لثه ای می توان از روش های مختلفی بهره برد که از بهترین آنها تزریق بوتاکس می باشد. بوتاکس حاوی پروتئین تشکیل شده از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است. کار این پروتئین کاهش و تعدیل انتقال پیام های شیمیایی می باشد که از عصب جهت حرکت و انقباض عضله فرستاده می شود. با تزریق بوتاکس حاوی سم بوتولینوم انتقال پیام از عصب به عضله قطع شده و عضلات در حالت استراحت قرار می گیرند. سم بوتولینوم با نام های مختلف از جمله بوتاکس، ازالور، بوکاتور، دیسپورت و ... در بازار شناخته می شود. این دارو منحصر به فرد است و تنها توسط پزشکان متخصص تجویز می گردد.

بوتاکس و درمان لبخند لثه ای

بوتاکس و درمان لبخند لثه ای

مراحل درمان لبخند لثه ای

در روش تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای پزشک متخصص پس از بررسی وضعیت کلی بیمار از او درخواست می کند لبخندی کامل و حداکثری بزند. سپس محل تزریق را با کیسه یخ بی حس و با الکل ضد عفونی می نماید. مرحله بعد شامل تزریق بوتاکس در عضله دو طرف صورت و کنار بینی می باشد. به صورت معمول در طول دو هفته بوتاکس تاثیر نموده، ارتفاع لب بالا بیشتر شده و روی دندان های جلو را پوشش می دهد.

درمان لبخند لثه ای

درمان لبخند لثه ای

عوارض تزریق بوتاکس جهت درمان لبخند لثه ای

تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای اگر با همراهی پزشکان متخصص صورت گیرد عوارض خاصی به همراه ندارد. با این حال روش های درمانی مختلف زیبایی از جمله تزریق بوتاکس عوارض موقتی به همراه دارد که از آن جمله می توان به تورم و قرمزی محل تزریق، کبودی، سر درد و احساس سنگینی اشاره کرد. عوارض ناشی از تزریق بوتاکس کاملا گذرا بوده و پس از مدت زمانی کوتاه رفع می شود.

عوارض تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای

عوارض تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای

مزایای تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای

از مهمترین مزایای تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای داشتن لبخند و چهره زیبا می باشد. بوتاکس در زمانی کوتاه انجام شده و نیاز به بستری شدن و دوران نقاهت ندارد. هزینه تزریق بوتاکس جهت رفع لبخند لثه ای نسبت به سایر روش ها ارزان تر بوده و لبخندی زیبا به شما هدیه می دهد.

پربازدیدترین مطالب ما را دنبال کنید!

مراقبت های قبل و بعد از درمان لبخند لثه ای

از مراقبت های قبل و بعد از عمل می توان به عدم مصرف الکل اشاره کرد. بعد از تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای فرد باید عضلات صورت را فعال نگه دارد و به مدت 4 تا 6 ساعت از انجام ورزش های سنگین خودداری نماید. عدم دراز کشیدن و خم شدن و نیز جلوگیری از مواجه صورت با گرما یا سرمای شدید از دیگر مراقبت های بعد از درمان لبخند لثه ای می باشد. برای بررسی پوست دو هفته پس از طریق باید به پزشک مراجعه کرد تا در صورت لزوم کارهای ترمیمی را از طریق تزریق دوباره بوتاکس انجام دهد.

مراقبت های قبل و بعد از درمان لبخند لثه ای

مراقبت های قبل و بعد از درمان لبخند لثه ای

میزان درد تزریق بوتاکس جهت درمان لبخند لثه ای

یکی از دغدغه های افراد جهت تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای میزان درد این روش درمانی می باشد. جهت انجام تزریق بوتاکس درمان لبخند لثه ای نیاز به استفاده از بی حس کننده خاصی نیست و درد ناپیزی به همراه دارد. با این حال در کلینیک های تخصصی جهت رفاه حال بیمار قبل از عمل از کمپرس یخ استفاده می شود تا درد را به حداقل برساند.

نکات مهم جهت تزریق بوتاکس

از نکات مهم جهت تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای توجه به موقتی بودن نتیجه درمان می باشد. به صورت عادی مدت زمان تاثیر گذاری بوتاکس جهت درمان لبخند لثه ای دو ماه است. چون تاثیر بوتاکس به مرور از بین رفته و قدرت تحرک به عضلات صورت بر می گردد. از این رو لازم است برای تزریق بوتاکس مجدد به پزشک مراجعه شود. از دیگر نکات مهم جهت تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای مراجعه به مراکز تخصصی و با سابقه در این حوزه می باشد. از آنجا که تزریق غیر اصولی و نادرست بوتاکس باعث عوارض خطرناک و گاهی ماندگار می شود مراجعه به کلینیک های معتبر و تخصصی اهمیت زیادی دارد.

نکات مهم تزریق بوتاکس

نکات مهم تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس برای چه افرادی مناسب نیست

پزشک متخصص فعال در کلینیک های زیبایی پس از بررسی وضعیت مراجعه کننده در صورت مناسب بودن عمل تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای را انجام می دهد. علارغم مور بودن درمان لبخند لثه ای با کمک بوتاکس این روش درمانی برای همه افراد توصیه نمی شود. برای مثال تزریق بوتاکس برای خانم های باردار و شیرده ممنوع است. روش تزریق بوتاکس برای افراد بالای 25 سال و کمتر از 65 سال مناسب است و برای گروه های سنی بالاتر و پایین تر به صورت استثنا انجام می شود. برای کسانی که دچار اختلالات عصبی هستند درمان لبخند لثه ای از طریق تزریق بوتاکس مناسب نمی باشد. از دیگر موارد ممنوعیت درمان لبخند لثه ای با بوتاکس مصرف برخی دارو های خاص، عدم نتیجه گیری درست در مراحل قبل تزریق بوتاکس و ... می باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX