کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

پیلاتس بعد از عمل بینی

04 خرداد ، 1401
گروه تحقیقاتی جراحی زیبایی
0 کامنت

پیلاتس بعد از عمل بینی مجاز است؟ این شاید سوال خیلی از افرادی باشد که این جراحی را انجام داده باشند. ولی سوال اصلی تمام بیماران، انجام یا عدم انجام ورزش بعد از عمل بینی است. این که چند ماه بعد از جراحی می‌ توانند به فعالیت‌ های بدنی برگردند. برای ورزشکارانی که این عمل زیبایی را انجام دادند نیز سوال است که آیا می توانند ورزش هایی مانند پیلاتس را در دوره نقاهت خود انجام دهند یا خیر؟ اگر شما نیز به تازگی بینی خود را عمل کرده اید و اهل ورزش هستید یا می‌ خواهيد ورزش را شروع کنید بهتر است با برخی فعالیت های بدنی که فشار زیادی به شما نمی آورند مانند یوگا و پیلاتس ورزش را آغاز کنید تا در دوره نقاهت بعد از عمل بینی نیز بتوانید آمادگی جسمانی خود را حفظ کنید و سریع تر به شرایط عادی زندگی برگردید. در این مطلب سعی داریم تمامی شرایط ورزش پیلاتس بعد از عمل بینی را عنوان کنیم. با ما همراه باشید.

پیلاتس

پیلاتس

پیلاتس بعد از عمل بینی چیست؟

پیلاتس نوعی از ورزش است که توسط جوزف پیلاتس آلمانی ابداع شده است. این فرد این روش تمرین را به نام کنترولوژی نامگذاری کرده که پس از مرگ وی نیز با همین نام باقی مانده است. این روش تمرینی متشکل از فعالیت هایی است که تمرکز روی انعطاف و قدرت در تمام اندام های بدن بدون افزایش حجم عضلات دارد. پیلاتس از حرکات کنترل شده تشکیل شده که بین بدن و مغز یک هارمونی ایجاد می کند و توانایی های بدن را در هر سنی که باشند افزایش می‌ دهد. این ورزش فشار زیادی به نقاطی مانند بینی که عمل شده اند وارد نمی کند. در ورزش پیلاتس شما با مجموعه ای از قوانین و ساختار های ساده تمامی عضلات بدن خود را درگیر می کنید بدون این که ضربان قلبتان بالا برود تا حتی در خانه نیز بتوانید فعالیت های بدنی خود را ادامه دهید و از شرایط آرمانی خود دور نشوید.

از چه هفته ای بعد از عمل بینی می توانیم پیلاتس را انجام دهیم؟

در هفته‌ های ابتدایی بعد از جراحی ورزش های سبک مانند پیاده روی و کار با وزنه های کم وزن توصیه می‌شود اما ورزش پیلاتس بعد از عمل بینی به دلیل اینکه مجبورید سر را خم کنید ممنوع است. هفته سوم و چهارم به بعد می توانید این ورزش ها را کم کم شروع کنید. 
به دلیل اینکه ورزش پیلاتس به نسبت یوگا خم شدن سر در آن کمتر وجود دارد، ضربان قلب افزایش زیادی پیدا نمی کند بنابراین از هفته ۴ به بعد بعد از عمل بینی می توانید پیلاتس را انجام دهید.

پربازدیدترین مطالب ما را از دست ندهید!

پیلاتس بعد عمل بینی برای چه مواردی مفید است؟

معمولاً افرادی که عمل بینی را انجام می دهند محدودیت هایی برای حرکت دارند و همین امر سبب می شود تا مدت زیادی را در خانه بمانند. کم تحرکی باعث افزایش وزن و تحلیل قوای جسمانی می شود و ورزش پیلاتس بعد از عمل بینی سبب می شود نیروی بدن و عضلات حفظ شود و هماهنگی بین ذهن و جسم را ایجاد می‌ کند. هچنین بیماری‌ هایی مانند افسردگی به سراغ کسانی که عمل بینی را انجام داده اند می آید. این ورزش سبب حواس پرتی می شود و از اختلالات روحی پیشگیری می کند. همچنین انجام حرکات ورزشی پیلاتس اگر با دستورالعمل های خاص خود انجام شود سبب می شود احساس سرخوشی و طراوت در بدن به وجود بیاید. همچنین این بیماری ها از افزایش وزن که منجر به بیماری های قلبی و عروقی و دیابت می‌شود جلوگیری میکند.

پیلاتس بعد عمل بینی

پیلاتس بعد عمل بینی

تفاوت پیلاتس بعد از عمل بینی و یوگا چیست؟

یکی دیگر از ورزش هایی که در کنار پیلاتس معمولاً توصیه می شود یوگا می باشد. هر دوی این ورزش ها بر قدرت تعادل انعطاف پذیری و تکنیک تنفس و تقویت آن تمرکز دارند و به ارتباط موثر بین جسم و ذهن تاکید می کند. اگر چه یوگا بیشتر مبتنی بر آرامش و مدیتیشن است. پیلاتس بر روی دستگاه و تشک اجرا می شود در صورتی که یوگا نیاز به تجهیزات خاصی ندارد. همچنین تمرینات پیلاتس حرکت کمتر مانند خم شدن سر دارد که معمولاً برای افرادی که عمل جراحی انجام دادند بهتر است.

پیلاتس بعد از عمل بینی برای چه کسانی مضرر است؟

پیلاتس برای تمام سنین بعد از عمل بینی مناسب است. حتی خانم های باردار نیز می‌توانند در صورت داشتن هرگونه عمل بینی با استفاده از دستورالعمل خاص این ورزش را انجام دهند. البته هر چند پیلاتس بعد از عمل بینی مشکل خاصی برای فرد ایجاد نمی کند بهتر است کسانی که اخیراً سکته قلبی داشته اتد یا درد قفسه سینه نا پایدار یا مشکل تنگی شدید دریچه قلب را دارند این ورزش را انجام دهند. همچنین اگر فشار خون ناپایدار، پارگی دیسک کمر و پوکی شدید استخوان را دارید نیز این ورزش بعد از عمل بینی توصیه نمی شود.

مضرات پیلاتس بعد از عمل بینی

مضرات پیلاتس بعد از عمل بینی

به طور کلی بهتر است پیلاتس بعد از جراحی بینی زیر نظر متخصصان انجام شود. زیرا هر هفته و هر ماه در دوره نقاهت بعد از عمل بینی شرایط خاص خود را دارد و اگر بدون رعایت دستورالعمل و توصیه های پزشکی اقدام به ورزش هایی چون یوگا، پیلاتس و ورزش های سنگین کنید ممکن است مشکلات جبران ناپذیری برای شما وجود اید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX