کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

دوران نقاهت بعد از عمل كوچک كردن سينه

04 خرداد ، 1401
گروه تحقیقاتی جراحی زیبایی
0 کامنت

تقریبا با رشد صنعت پزشکی و زیبایی، امروزه اگر از داشتن اندام ظاهری خود احساس نارضایتی می کنید با انجام یک اقدام پزشکی مشکل به خوبی قابل حل بوده و به شمایل دلخواه خود دست خواهید یافت. عمل ماموپلاستی نیز یکی دیگر از اتفاقاتی است که می توانید برای کوچک کردن سینه های خود از آن بهره مند شوید. البته که رعایت صحیح دوران نقاهت بعد از عمل کوچک کردن سینه خود موثرترین بر شرایط است. در این مقاله با کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان همراه باشید تا اطلاعات بسیار خوبی از اصول و قواعد این دوره درمانی بدست آورید. پس از آن می توانید با آسودگی خاطر پس از انجام ماموپلاستی با دانستن این نکات دوره نقاهت جراحی سینه را به خوبی سپری کرده و نتایج دلخواه خود را کسب کنید. با ما همراه باشید.

عمل كوچک كردن سينه

عمل كوچک كردن سينه

عمل جراحی ماموپلاستی

قبل از آن که بخواهید از  اطلاعات کاملی از دوران نقاهت بعد از عمل کوچک کردن سینه بدست آورید، بهتر است تا با عمل ماموپلاستی یا همان کوچک کردن سینه در بانوان بیشتر آشنا شوید. در همین ابتدا لازم است بدانید این عمل اگر در آقایان انجام شود ژنیکوماستی نام خواهد داشت. ماموپلاستی عمدتا در بانوان با هدف کوچک یا بزرگ کردن اندام صورت می گیرد و در نهایت آن ها را به هدف اصلی خود و زیبایی اندام می رساند. این عمل که به صورت کاملا تهاجمی است پس از بیهوشی با برش زدن بافت سینه جهت خروج مقدار اضافی آن آغاز می شود. با انجام تغییرات توسط متخصص زنان و پستان و یا جراح زیبایی بافت بخیه زده و تغیر شکل ظاهری به عینه قابل مشاهده است. اما نتیجه اصلی پس از برطرف شدن ورم های حاصل از جراحی برای بیمار قابل رویت خواهد بود.

جراحی ماموپلاستی

جراحی ماموپلاستی

مزایای جراحی کوچک کردن سینه

انجام عمل ماموپلاستی برای افراد از مزایای بسیار زیادی برخوردار است. اگر شما هم تمایل به انجام این عملکرد زیبایی را دارید لازم است اندکی از مزایا و کاربرد این اتفاق نیز با خبر باشید. افرادی که برای این تغییر زیبایی اقدام می کنند عمدتا دارای سینه هایی بزرگ، خارج از شکل اصلی، پس از درمان سرطان و ... هستند. پس از انجام این اتفاق سبب اصلاح فرم و اندازه سینه ها خواهد بود همچنین نوک سینه نیز پس از این جراحی در بالاتر قرار خواهد گرفت. به طور کلی زیبایی خاصی برای شما به ارمغان خواهد آورد.

دوران نقاهت بعد از کوچک کردن سینه

با انجام عملکرد زیبایی ماموپلاستی، لازم است تا با رعایت مراقبت های لازم به درستی بتوانید دوره نقاهت را پشت سر بگذارید. آنچه در این دوره نقاهت بر شما سپری خواهد شد در سه هفته کامل دسته بندی می شود. در هر هفته با رعایت اصول و قوانین کاملا می توانید درد و ناراحتی را تا حد بسیار زیادی تسکین بخشیده و برای سلامت خود قدم مثبتی بردارید. تمام نکات لازم در ذیل به خوبی به آن اشاره شده است.

پربازدیدترین مطالب ما را دنبال کنید!

دوره نقاهت در هفته اول پس از جراحی ماموپلاستی

اکنون شما جلسه جراحی را پشت سر گذاشته و وارد فاز نقاهت شده اید. به تمام نکاتی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت به خوبی توجه کرده و اجرا نمایید.
 • حضور یک فرد همراه در خانه شما تا سپری شدن کامل هفته اول ضروری است. از یاد نبرید که پس از عمل تمام سینه های شما با یک بانداژ پلاستیکی به سفتی پانسمان شده و عملا نمی توانید حتی در انجام کار های خود دست ها را بالا آورید. به یک نفر کمکی به شدت برای شما نیاز است. 
 • مراقب لوله هایی که برای خروج ترشحات در سینه های شما کار گذاشته شده است باشید. این لوله ها پس از چند روز از بدن شما خارج شده اما لازم است تا چند هفته برای رفع تورم سینه ها از سوتین مخصوص که توسط پزشک تجویز شده است استفاده کنید تا فرم اصلی به خوبی شکل بگیرد.
 • برای جلوگیری از عفونت در هفته اول باید مرتبا پانسمان زخم ها تعویض شده و رعایت بهداشت اصولی به خوبی لحاظ گردد. 
 • پس از گذشت 3 روز کامل می توانید استحمام کنید. 
 • پس از آن که چند روزی از عمل جراحی شما سپری شد می توانید پیاده روی آرام و سبکی را آغاز نموده و با ملاحظه ادامه دهید. 
 • در این دوران برای درمان تورم و کبودی ها باید ابتدا از کمپرس یخ و سپس کمپرس گرم استفاده کنید. نکته مهم و حائز اهمیت اینجاست که سینه های بیمار تا مدت زمان طولانی بی حس است، پس در استفاده بی رویه کمپرس سرد و گرم به شدت جلوگیری نمایید. 
 • در صورت داشتن دارویی که توسط پزشک تجویز شده است، مصرف آن را در زمان مقرر لحاظ فرمایید. 
 • از انجام مراقبت های اعلام شده توسط دوستان و اقوام به شدت پرهیز کنید. تنها به نکات گفته شده توسط پزشک توجه نمایید.
 • در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشاهده عوارض خارج از حالت هایی که به شما گفته شده حتما با مجموعه ای که جراحی خود را انجام داده اید تماس گرفته و طبق دستور پزشک پیش بروید.

دوره نقاهت در هفته دوم پس از جراحی ماموپلاستی

پس از آن که دوران نقاهت بعد از عمل کوچک کردن سینه در هفته اول را سپری کردید تقریبا سختی راه را سپری نموده اید. اکنون برای این هفته شما به پزشک مراجعه می کنید. در این جلسه نتیجه عمل بررسی شده و بخیه ها کشیده می شود. البته لازم به ذکر است عمدتا امروزه بخیه ها به صورت جذبی بوده و نیاز به کشیدن ندارد و این جلسه صرفا برای معاینه پس از عمل برای شما تداعی شده است. اتفاق دیگری که در این هفته برای شما به خوبی قابل رویت است، کم شدن تورم، کبودی و درد است. پس تمام نکاتی که برای هفته اول ذکر گردید را به خوبی در این هفته نیز پیاده سازی نمایید تا بهترین نتیجه در هفته سوم برایتان شکل گیرد.

دوره نقاهت در هفته سوم پس از جراحی ماموپلاستی

در این هفته نیز باید نکات مهم را رعایت فرمایید تا شکل گیری به نحو احسنت برایتان صورت گیرد. عمدتا افراد بسیار زیادی در این هفته روند درمان را به پایان می رسانند و می توانند به کار های روزمره خود بازگردند اما در برخی از مراجعه کنندگان دیده شده که نیاز است تا هفته چهارم دوران نقاهت خود بعد از عمل کوچک کردن سینه را نیز به خوبی استراحت کرده تا بتوانند به روتین زندگی خود بازگردند.

دوره نقاهت پس از جراحی ماموپلاستی

دوره نقاهت پس از جراحی ماموپلاستی

نکات مهم و مراقبت های اضطراری در ماموپلاستی

اگر شما هم در حال سپری کردن دوران نقاهت بعد از عمل کوچک کردن سینه هستید و یا قصد دارید این عمل جراحی را انجام دهید ضرورت دارد تا تمام نکات گفته شده در ذیل را به خوبی پیاده سازی نموده تا از عوارض احتمالی به دور باشید. همچون؛
 • تغذیه خود را جدی بگیرید. ابدا غذاهای پر چرب و نمکی شدید را استفاده نکنید. کاری نکنید که تورم و تجمع سموم بیشتر شود. مانع دفع مواد با تغذیه ناسالم نشوید. نوشیدن آب را در مهم ترین لیست خود قرار دهید.
 • داروهای ضد انعقاد خون را مصرف نکنید. این دارو ها سبب خونریزی بیشتر می شود و کاربردی بالعکس در این شرایط برای شما دارد. 
 • قرار است استراحت کنید اما نه استراحت مطلق؛ در این بازه سعی کنید فعالیت های هر چند اندکی را انجام دهید تا مانع از بروز ایجاد لخته خون شوید. 
 • در دوره نقاهت مصرف الکل را فراموش کنید، زیرا با این مصرف تنها خونریزی شما بیشتر شده و روند درمان و بهبودی با تداخل عمده ای مواجه خواهد شد.
 • استعمال دخانیات علی الخصوص سیگار را کنار بگذارید. زیرا این ماده تنها سبب عفونت در نوک سینه و تغییر رنگ آن می شود. همچنین دوره نقاهت را برای شما طولانی تر می کند. 
 • ورزش های سنگین و فعالیت های این چنینی را تا دو ماه پس از جراحی ماموپلاستی نمی توانید انجام دهید. 
 • داروهایی که توسط پزشک تایید نشده است را هرگز مصرف نکنید. ابتدا از پزشک معالج خود کسب تکلیف نمایید. ممکن است تاثیری متفاوت با کارکرد اصلی خود در این دوره برای شما داشته باشد.
 • تا مدتی پس از جراحی شما از رانندگی منع هستید. همچنین نباید اقداماتی را انجام دهید که سبب کشیده شدن قفسه سینه و بازوها می شود. 
 • در صورت مشاهده عوارضی غیر طبیعی همچون؛ خونریزی زیاد، عدم قرینگی مناسب، واکنش های آلرژیک و ماندگاری طولانی مدت جای بخیه و زخم به پزشک خود مراجعه نمایید. 
 • قبل از مراجعه برای عمل تحقیقات لازم و جامعی انجام دهید. هرگز برای این که هزینه کمتر شود به مرکزی ناشناخته و فردی نابلد مراجعه نکنید. این عمل جراحی به شدت مهم بوده و در صورتی که به درستی صورت نگیرد می تواند عوارض
 • ناگوار و غیر قابل جبرانی برایتان به ارمغان آورد. همچنین لازم به ذکر است که همه روزه می توانید با کارشناسان مجموعه ما ارتباط برقرار نموده و مشاوره های لازم قبل از عمل را به خوبی پشت سر بگذارید. 
 • به مدت 6 هفته در هنگام خواب باید از یک سینه بند نرم استفاده کنید. همچنین می توانید آنچه پزشک تجویز کرده را استفاده کنید. 
 • در هنگام استحمام می توانید سوتین خود را بردارید. 
 • در دوره نقاهت هرگز از سوتین های جک دار و زیر سیم دار استفاده نکنید. 
 • مسکن هایی که برایتان تجویز می شود را سر ساعت استفاده کنید، آن ها تا حدودی شما را از درد رهایی می دهد. 
 • تا زمانی که محل بخیه ها به خوبی جوش نخورده است از انجام ماساژ دادن آن قسمت ها پرهیز کنید. 
 • بهتر است در طول دوره درمان روز در میان دوش بگیرید. از یاد نبرید اولین استحمام باید 3 روز بعد از جراحی انجام شود.

 کوچک کردن سینه در کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان

در این مقاله سعی شد اطلاعات جامع و کاملی از دوران نقاهت بعد از عمل کوچک کردن سینه برای شما مراجعه کنندگان گرامی تهیه و تنظیم شود. اکنون شما می دانید با در نظر داشتن تمام این نکات و رعایت اصولی همه این موارد می توانید درمان را به خوبی سپری کرده و از نتیجه خوبی برخوردار شوید. کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان مفتخر است تا شما مراجعین گرامی را در این اقدام درمانی و زیبایی همراهی نماید. همچنین در این مجموعه می توانید از خدمات دیگر همچون؛ جراحی زیبایی بینی، شکم، گوش، پلک، لیفتینگ صورت و پوست، تزریق بوتاکس و ... بهره مند شوید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX