کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

مراقبت های بعد از عمل جنیوپلاستی یا جراحی چانه

04 خرداد ، 1401
گروه تحقیقاتی جراحی زیبایی
0 کامنت

در تمام عمل های جراحی مهم ترین نکته برای آن که از نتیجه خوبی بهره مند شوید رعایت درست و اصولی مراقبت های پس از آن در دوره نقاهت است. مراقبت های بعد از عمل جینو پلاستی یا جراحی چانه نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با رعایت صحیح آن می توانید شاهد بهترین نتیجه باشید. این عمل جراحی که به منظور متقارن نمودن چانه با صورت و زیبا سازی آن توسط جراح زیبایی و یا دهان و فک انجام می شود لازمه اش رعایت نکاتی می باشد، که در ادامه برای شما شرح داده شده است. در این مقاله با کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان همراه باشید تا اطلاعات جامع و دقیقی از این مراقبت  ها بدست آورده و با انجام آن دوره نقاهت را برای خود آسان نمایید تا پس از آن از نتیجه عمل خود رضایت کاملی را کسب کنید. با ما همراه باشید.

جراحی چانه

جراحی چانه

عمل جراحی چانه یا جینو پلاستی چیست؟

قبل از آن که از مراقبت های اصولی در این دوره بدانید بهتر است تا از انجام این عمل زیبایی نیز مختصر آشنا شده و یادآوری نماییم. عمل جراحی چانه این روزها با توجه به استقبال مردم از مهمترین ها قرار گرفته است. چانه در میان مردان و زنان به علت تشخیص هویت جنسیتی پر اهمیت است. عمدتا زنان از چانه هایی باریک و کوچک به نسبت آقایان و به صورت منحنی و وی شکل برخوردار هستند. در مردان اما باید به صورت مسطح از زیر دندان قرار گرفته باشد و شکلی مربعی دارد. این عمل زیبایی به صورت جراحی و با یک بیهوشی کامل انجام می شود با انجام تغییرات مثبت بر روی لثه و برش استخوان چانه برای بیمار بوده و پزشک با توجه به آن چه در جلسه معاینه برایتان بررسی نموده است، پیاده سازی می کند.

پربازدیدترین مطالب ما را از دست ندهید!

مراقبت های بعد از عمل جینوپلاستی یا جراحی چانه

پس از آن که جراحی به پایان رسید کار شما در حقیقت آغاز شده و نوبت به ریکاوری و رعایت نکات مهم برای مراقبت های پس از جراحی است. در ادامه به توضیح ضروری ترین نکات پرداخته ایم.
 • شما چانه خود را عمل کرده اید پس تمام تمرکز و مراقبت برای این قسمت است. در ابتدا مدنظر داشته باشید باید تا مدتی در هنگام خواب سر شما بالاتر از قفسه سینه قرار گیرد. با استفاده از چند بالش می توانید این مورد را به خوبی پیاده سازی نمایید. 
 • بهتر است تا سپری شدن دو هفته کامل به سمت پشت بخوابید تا تورم های ایجاد شده در چانه کمتر شود. 
 • برای آن که تورم هایتان کمتر شود، می توانید تا 48 ساعت اول از کمپرس سرد بر روی لب و چانه استفاده نمایید. ممکن است در برخی از افراد آن قسمت دچار بی حسی شده باشد، پس مراقب استفاده بی رویه از کمپرس آب یخ باشید. 
 • تا 2 روز کامل باید فقط مایعات بنوشید. برای شروع بهتر است از مایعات صاف شده و بدون پالپ به صورت خنک استفاده کنید. 
 • تا 8 هفته پس از جراحی در هنگام مراقبت های بعد از عمل جینو پلاستی یا جراحی چانه نباید از مایعات و غذا های داغ استفاده کنید. 
 • مواد غذایی که لازم است تا به درستی جویده شود را مصرف نکنید. چانه شما در حال فرم گرفتن است، ممکن است با یک حرکت نا به جا شکل ظاهری آن بهم ریخته و تلاش شما زایل گردد. 
 • شما مجاز هستید که پس از سپری شدن یک هفته کامل دوش بگیرید و صورت خود را بشویید. در این ایام دیگر نواحی صورت خود را با دستمال مرطوب پاک نمایید. 
 • تا مدت زمانی که شکل چانه شما به درستی ثابت نشده است، از استعمال دخانیات بپرهیزید. همچنین مصرف الکل به دلیل افزایش فشار خون سبب تورم بیشتر و گاها خونریزی مجدد می شود. از این دو مورد تا مدتی استفاده نکنید. 
 • هیچ گونه فشاری تا 6 هفته کامل پس از جراحی به چانه خود وارد نکرده و مراقبت از آن قسمت برای شما مهمترین است. 
 • صحبت کردن را در دوره نقاهت به حداقل برسانید. زیرا ممکن است تورم بیشتر شود. 
 • از انجام فعالیت های ورزشی و سنگین تا سپری شدن کامل دوره نقاهت پرهیز کنید. 
 • بخیه هایی که برای شما زده شده لازم است 4 بار در روز شستشو داده شود. می توانید این کار را با محلول پراکسید هیدروژن انجام داده و پس از آن پماد آنتی بیوتیک بر روی محل بخیه ها بمالید. 
 • داروهایی که ممکن است سبب بروز افزایش خون شود را در این بازه با رعایت و نظر پزشک مصرف نکنید. از جمله این مواد دارویی می توان به؛ آسپرین، داروهای ضد انعقاد خون، ضد التهاب، ایبوپروفن و ... اشاره کرد. 
 • در صورتی که پزشک برای شما دارویی خاص تجویز کرده است که نمی توانید آن را قطع کنید جراح زیبایی خود را در جریان قرار داده و سپس مصرف کنید. همچنین برای آن که سلامتیتان به مخاطره نیافتد حتما داروهای تجویزی، مسکن های گفته شده توسط متخصص زیبایی خود را راس ساعت استفاده کنید. 
 • در حالی که مراقبت های بعد از عمل جینو پلاستی یا جراحی چانه را انجام می دهید، ضرورت دارد تا 6 هفته کامل در برابر نور خورشید قرار نگیرید. در صورتی که باید در برابر اشعه مستقیم آفتاب حاضر می شدید از کرم های ضدآفتاب استفاده کرده و کلاه نقاب دار بگذارید.

رعایت مهم ترین اقدامات پس از پروتز چانه

تا به اینجا با مراقبت های لازم و ضروری بعد از جراحی چانه و دوره نقاهت آشنا شده و روش های انجام آن را به خوبی دانستید. اما قصه به این جا ختم نمی شود و لازم است تا از چند نکته لازم برای داشتن دوره نقاهتی آسان نیز اطلاع داشته باشید. از یاد نبرید که شما می توانید در صورت بروز هرگونه عوارض احتمالی و عجیب با پزشک ارتباط برقرار نموده و طبق اصول گفته شده و کامل او پیش بروید. همچنین لازم به ذکر است در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید در ایام مشخص از طریق راه های ارتباطی با مجموعه زیبایی ما ارتباط برقرار نموده و مشاوره های لازم را از کارشناسان متبحر دریافت نمایید. سلامت شما مهمترین دارایی است پس در انتخاب خود کمال دقت را به خرج داده تا مانع از بروز عوارض احتمالی شوید.

عمل جینوپلاستی

عمل جینوپلاستی

چند نکته مهم

 در ذیل به معرفی چند نکته مهم دیگر که می تواند شما را در داشتن یک دوره نقاهت کامل و سالم همراهی کند. ذکر شده است. در رعایت این موارد نیز دقت و توجه لازم را به خرج دهید.
 • تا دو ماه کامل نمی توانید به استخر بروید، همچنین تا یک سال انجام سولاریوم و آفتاب گرفتگی برای شما ممنوع می باشد. 
 • بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید، زیرا این اتفاق می تواند در صورت عدم رعایت درست، سبب بروز عفونت گردد. از یاد نبرید که در این ایام باید از یک مسواک نرم برای شستن دندان های خود استفاده کنید و مصرف دهانشویه را روزانه جدی بگیرید. 
 • صورت شما عملا در هنگام خواب نباید هیچگونه تماسی با بالشتان پیدا کند. در بالاتر نیز گفتیم بهتر است کاملا به پشت بخوابید. 
 • مصرف نمک را کاهش دهید تا تورم کمتر شود. در هنگام انجام مراقبت های بعد از عمل جینو پلاستی یا جراحی چانه تغذیه سالم برای شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. 
 • استراحت کاملی در منزل داشته باشید اما برای این که ورم ها و کبودی را کاهش دهید، روزانه کمی پیاده روی کنید. 
 • تا سپری شدن یک هفته کامل از مواد آرایشی استفاده نکنید. پس از آن هم نباید بر روی زخم و قسمت چانه بزنید.
 • در دوره نقاهت مکان های شلوغی که ممکن است به چانه شما آسیبی وارد شود نروید. 
 • در صورت بروز واکنش های آلرژیک با پزشک خود ارتباط گرفته و طبق دستور او پیش بروید. از مصرف داروهای خودسرانه در این ایام جدا پرهیز کنید.

مهم ترین اقدامات پس از پروتز چانه

مهم ترین اقدامات پس از پروتز چانه

کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان

در این مقاله سعی شد به طور کامل برای شما از مراقبت های بعد از عمل جینوپلاستی یا جراحی چانه گفته شود. اکنون شما می دانید با رعایت اصول دقیق و کامل موارد گفته شده می توانید دوره نقاهت را آسان تر سپری کنید. کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان نیز مفتخر است همراه شما در انجام این عملکرد زیبایی بوده و برای سلامتی تان قدم مثبتی بر دارد. همچنین در این مجموعه می توانید اقدامات دیگر زیبایی همچون؛ جراحی بینی، شکم، گوش، پلک، جوانسازی پوست صورت، لیفتینگ، تزریق ژل و بوتاکس، کاشت مو و ... را انجام دهید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX