کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

زاویه سازی فک و صورت با چربی یا بوکال فت

09 تیر ، 1401
گروه تحقیقاتی جراحی زیبایی
0 کامنت

زاویه سازی فک و صورت با چربی یا بوکال فت از جمله روش های جدیدی هستند که این روزها مورد انتخاب مراجعه کنندگان و متقاضیان زیبایی تغییر مدلینگ چهره قرار گرفته است. در حقیقت افراد پس از تایید صلاحیت برای جراحی انتخاب می کنند که به کدام روش این عمل زیبایی را انجام دهند. در این مقاله با کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان همراه باشید تا بتوانید کامل ترین اطلاعات را از این دو بدست آورده و بهترین روش را انتخاب کنید. پس از آن می توانید تصمیم بگیرید که با توجه به مزایا، معایب، کاربردهای این عمل، هزینه و ... مناسب ترین اقدام برای شما چیست.
زاویه سازی فک و صورت با چربی

زاویه سازی فک و صورت چیست؟

افراد به علت های متفاوت برای داشتن چهره مرتب و به عبارتی v شکل به انجام این عمل اقدام می کنند. در حقیقت این عمل مجموعه اقداماتی است که می تواند ناهنجاری های فک و صورت بیمار را برطرف کرده و با داشتن یک کانتورینگ زیبا سبب فراهم سازی خشنودی افراد شود. لازم است بدانید این ناهنجاری ها می تواند به دلیل های متعدد همچون؛ کوتاه بودن اندازه هندسی در فک، گردی صورت، کمبود اسکلت، مادرزادی و ... رخ دهد. در نهایت این عملکرد زیبایی برای بازیابی حجم از دست رفته صورت و رفع اختلالات گفته شده تحت عنوان زاویه سازی فک و صورت رخ می دهد.

کاندیدای مناسب زاویه سازی فک و صورت

اگر شما هم در رسته افرادی هستید که در این قسمت در موردشان صحبت خواهیم کرد، بهترین انتخاب برای شما زاویه سازی برای فک و صورتتان می باشد. زیرا که این عمل می تواند به درستی نواقص را برطرف نموده و سبب رضایت شما شود. پس از آن چهره زیبا و اعتماد بنفس بیشتری خواهید داشت. در صورت داشتن فک عریض و پهن، مربعی شکل، چانه دایره مانند، عدم داشتن زاویه در خط فک، بهره مند از گونه های چاق و یا لاغر شما بهترین کاندید برای انجام این عملکرد زیبایی هستید. اما در صورتی که دارای مشکلاتی همچون؛ افتادگی پوست، چاقی یا لاغری بیش از اندازه، صورت گرد و چاق، پهن تر بودن پایین صورت نسبت به بالای آن هستید، شما مناسب برای استفاده از این روش نیستند و بهتر است از راهکار دیگری برای دستیابی به بهبودی استفاده نمایید.

زاویه سازی فک و صورت با چربی

یکی از روش هایی که این روزها برای زاویه سازی از آن استفاده می شود، تزریق چربی است. چربی های بدن در ایام جوانی عمدتا در ناحیه صورت جمع می شوند اما در سنین میان سالی به قسمت های پایین تر بدن می رود. لازم است بدانید که در این شرایط چربی سالمی که از دور ناف، شکم، ران و باسن بدن فرد مراجعه کننده با استفاده لیپو ساکشن یا مینی لیپو ساکشن دریافت می شود را می توان با تزریق صحیحی  به قسمت مورد نظر انجام داده تا زاویه سازی برای صورت و فک شکل بگیرد. همچنین در این اقدام زیبایی 200 میلی لیتر چربی از بدن شما دریافت می شود تا برای زاویه سازی صورت و فک استفاده گردد. یکی از مهم ترین مزیت هایی که این سبک از تزریق دارد، عدم استفاده از مواد خارجی بر خلاف ژل ها و ... است. زیرا که در این روش فقط چربی بدن شما از قسمتی به قسمت دیگر منتقل می شود.

زاویه سازی فک و صورت با چربی

مزایا و معایب زاویه سازی فک و صورت با چربی

با توجه به اطلاعاتی که از این روش درمانی بدست آوردید، اکنون لازم است از مزایا و معایب این عملکرد درمانی نیز بیشتر بدانید. همچون؛

 • روشی با نتایج دائمی برای زاویه سازی و حجیم سازی
 • نحوه درمان طولانی تر و سخت تر از تزریق ژل
 • تهاجمی
 • دارای دوره نقاهت کوتاه مدت
 • نرم تر از ژل ها و به صورت روان هستند.
 • عدم تزریق حجم زیاد در یک نقطه
 • پراکندگی در ناحیه تزریق برای خون رسانی به بافت های چربی
 • بدون واکنش آلرژیک و پاسخ کوبنده سیستم ایمنی بدن
 • بازگشت تمام حجم از دست رفته صورت و فک
 • موثر در جوانسازی پوست
 • دارای هزینه مناسب
 • خط دار شدن استخوان فک
 • شمایل بهتر گونه و چانه

نکته مهم در زاویه سازی فک و صورت با تزریق چربی

اکنون شما می دانید که تزریق چربی برای زاویه دار نمودن صورت چگونه امکان پذیر است. از یاد نبرید که اگر پزشک با توجه به محاسبات دقیق این تزریق را انجام ندهد ماندگاری این اتفاق کمتر شده و مشکلات دیگری دامن گیر شما می شود. همچنین اگر در طول زمان تزریق کار به درستی انجام نشود و چربی ها تا زمانی که از بدن دریافت شده و برای صورت تزریق می شوند مراحل به خوبی طی نشود ممکن است از بین رفته و به عبارتی موثر واقع نشود. شما باید با کمی تحقیق برای انجام این روش، بهترین مرکز پوستی و سلامتی را انتخاب کنید تا مانع از بروز هر اتفاقی شوید. از یاد نبرید که کارشناسان متبحر مجموعه ما روزانه آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره به شما متقاضیان زیبایی هستند.

زاویه سازی فک و صورت با بوکال فت

تا به این جا به روش درمانی زاویه سازی با تزریق چربی آشنا شدید. اکنون اما بهتر است با روش دیگر در این درمان نیز آشنایی کاملی بدست آورده تا در نهایت با یک مقایسه کامل بهترین راه را انتخاب کنید. عمدتا افرادی که دارای چاقی زیاد هستند و از داشتن یک صورت گرد رنج می برند به دنبال زیبایی هر چه بیشتر چهره خود هستند. در این دسته از افراد می توان با خالی نمودن چربی پد های گونه زیبایی از دست رفته را مجدد به آن ها باز گرداند. از مهم ترین نکات این جراحی سریع و آسان بودن آن است. زیرا که ابدا زخم خارجی نداشته و بیمار را پس از انجام آن اذیت نمی کند.

عمدتا افرادی که برای این روش درمانی اقدام می کنند از مثلث صورت برعکسی برخوردار هستند. یعنی قسمت تحتانی صورت آن ها و در ناحیه فک، تجمع چربی ها بیشتر از نواحی بالایی است. به همین علت این روش درمانی بهترین انتخاب برای آن ها می باشد. همچنین لازم است بدانید که نحوه انجام این عملکرد نیز به این گونه است که پس از یک بی حسی موضعی، برشی در قسمت داخلی داده شده و چربی با اندازه گیری دقیق توسط پزشک از ناحیه مورد نظر خارج می شود. در این درمان مهم ترین نکته انتخاب یک پزشک ماهر است. زیرا باید تخلیه در دو طرف صورت انجام شود و کاملا هر دو لپ قرینه باشد.

زاویه سازی فک و صورت با بوکال فت

مزایا و معایب زاویه سازی فک و صورت با بوکال فت

این روش درمانی در برخی افراد لازم است قطعا استفاده شود. زیرا برای زاویه سازی صورت افرادی که کاندیدای صحیحی برای تزریق چربی نیستند، می توانند از این راه حل بهره مند شوند. مزایا و معایب بوکال فت به شرح ذیل است.

 • تغییر صحیح چهره در افرادی با صورت گرد، دارای چربی هایی بیشتر از حالت طبیعی را در بر دارد.
 • جراحی سرپایی و عدم نیاز به بیهوشی و بستری
 • دوره نقاهت کوتاه مدت در صورت رعایت نکات ضروری
 • ایجاد خط فک مربعی در آقایان
 • نا مناسب برای افرادی که بیماری زمینه ای و ارثی خاصی دارند. این دسته از مراجعه کنندگان بهتر است با مشورت پزشک روش دیگری را استفاده کنند.
 • همچنین برخی از عوارض احتمالی این روش می توان به حساسیت های سیستمیک بدن و مشکل در غدد بزاقی حاضر در آن قسمت اشاره کرد.
 • عدم تقارن در دو طرف صورت از معایب انجام نادرست این روش درمانی است.

زاویه سازی فک و صورت با چربی یا بوکال فت

اکنون شما از هر دو روش اطلاعات جامع و کاملی کسب کردید. حال باید ببینید بهترین روش برای شما کدام است و کاندیدا انجام کدام روند درمانی هستید. قبل از آن ضرورت دارد تا در صورت داشتن هر مشکل و بیماری با پزشک خود مشورت نموده تا روند درمان برایتان به درستی پیش برود. همچنین باید کمی تحقیق نموده و انتخاب کنید که توانایی انجام تزریق چربی را دارید یا تمایل دارید بوکال فت را انجام دهید.

ماندگاری زاویه سازی فک و صورت با چربی یا بوکال فت

هر دو روش از ماندگاری طولانی مدت و تقریبا دائمی برخوردار برخوردار هستند اما لازم است تا شما نیز برخی موارد را جدی گرفته و به روند ماندگاری آن کمک کنید. مثلا تغذیه صحیح می تواند موثر در حفظ بوکال فت باشد. البته که ابدا فکر نکنید ورزش کردن می تواند چربی صورت شما را آب کند! خیر این طور نیست. در کل باید پس از انجام درمان روش های ضروری و اقدامات مهم را پیاده سازی کنید تا دوره نقاهت نیز به خوبی در هر دو روش سپری شود و پس از آن نیز ماندگاری خوبی را تجربه کنید.

مراقبت های مهم بعد از زاویه سازی فک و صورت با چربی یا بوکال فت

هر کدام از دو روش گفته شده را که انتخاب کنید باید اقداماتی که در ذیل به آن اشاره شده را رعایت کنید تا مانع از بروز عوارض شده و دوره نقاهت بهتری را سپری کنید. در نهایت کمک شایانی به ماندگاری نتیجه درمان خود نموده اید.

اقدامات ضروری بعد از تزریق چربی

 • برای آن که نتیجه درمان شما ماندگار شود هیدراته بمانید. یعنی مصرف آب کافی را هرگز فراموش نکنید.
 • مصرف سیگار در دوره نقاهت ممنوع است. پس از آن نیز اثر منفی خود را بر روی قسمت مورد نظر خواهد گذاشت.
 • رژیم غذایی خود را کنترل کنید و وزن خود را ثابت نگه دارید. در غیر این صورت ماندگاری تزریق شما به مشکل خواهد خورد.

اقدامات ضروری بعد از بوکال فت

 • بعد از انجام این روش درمانی شما هرگز نباید از غذاهای بسیار داغ یا بسیار سرد استفاده کنید.
 • هرگز محلی که جراحی شده است را لمس نکنید و از وارسی بی دلیل آن بپرهیزید. زیرا باید کمترین فشار و حرکت را در آن نقطه داشته باشید.
 • از داروهای ضروری و شوینده هایی که توسط پزشک برایتان تجویز شده است به درستی و در زمان مقرر استفاده کنید.
 • مصرف دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی در دوره درمان ممنوع است. پس از آن نیز به سلامت دهان شما لطمه وارد می کند.

هزینه زاویه سازی فک و صورت با چربی یا بوکال فت

قیمت زاویه سازی برای فک و صورت شما در هر روش با داشتن شرایط متعدد متفاوت است. اما برخی موارد که تاثیر شگرفی بر قیمت این اقدامات دارند عبارتند از؛ دکتر متخصصی که به آن مراجعه می کنید، موقعیت جغرافیایی، اجرت کار پزشک، حجم انجام کار و ... همه می تواند هزینه شما با افزایش یا کاهش رو به رو سازد. البته که ضرورت دارد تا برای انجام این جراحی به یک مرکز معتبر مراجعه کنید و هرگز درگیر تخفیفات فضایی برخی مراکز نامعتبر و بدون استاندارد نشوید. از یاد نبرید که این اقدام در صورتی که به درستی انجام نشود عوارض متعدد و ناراحتی برای شما در بر خواهد داشت.

کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان

در این مقاله به طور کامل شما با زاویه سازی فک و صورت با چربی یا بوکال فت آشنا شدید. شما می توانید برای انجام این اقدام زیبایی به کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان مراجعه نموده و با آرامش خاطر کاملی این اقدام را انجام دهید. همچنین در این مجموعه می توانید اقدامات دیگر نظیر؛ لیفتینگ صورت، تزریق بوتاکس، کاشت مو، جراحی زیبایی بینی، گوش، پلک، شکم، سینه و ... را نیز انجام دهید. این مجموعه با در برداشتن کادری متعهد و متخصص آماده خدمت رسانی به شما مراجعه کنندگان محترم و متقاضیان زیبایی می باشد.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX