کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

سپتوپلاستی بینی چیست

19 تیر ، 1401
گروه تحقیقاتی جراحی زیبایی
0 کامنت

سپتوپلاستی بینی یا همان عمل رفع انحراف یکی از مهم ترین اقداماتی است که امروزه افراد به صورت ویژه به آن توجه داشته و علاوه بر زیبایی برای داشتن سلامتی بیشتر آن را انجام می دهند. در حقیقت این عمل که برای صاف کردن استخوان و غضروف بینی به جهت رفع انحراف انجام می شود می تواند سبب مزایای بسیار برای مراجعه کنندگان گردد. در این مقاله با کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان همراه باشید تا کامل ترین توضیحات را از آن بدست آورده و با دانستن نکات ضروری برای این عمل اقدام نمایید. پس از آن می توانید شاهد بهترین نتایج در این عمل باشید. با ما همراه باشید...
سپتوپلاستی بینی چیست

سپتوپلاستی بینی

در واقع سپتوم ها که غضروف تیغه میانی دیواره بینی هستند، که سبب متقارن بودن دو حفره و یا همان سوراخ های بینی هستند. پس زمانی که متوجه عدم تقارن این دو شدید قطعا مشکل از سپتوم است. در این صورت انحراف بینی برای فرد رخ داده شده است. البته لازم است مطلع باشید که کوچک بودن یکی از حفره ها به نسبت دیگری که سبب نقص در تنفس است نیز نشان از انحراف غضروف میانی(سپتوم) می باشد.

به طور کلی عمل جراحی سپتوپلاستی بینی در افرادی که دارای مشکل تنگی نفس، انحراف بینی، نقص ظاهری زیاد و ... هستند مهمترین عمل است زیرا می تواند سبب درمان مناسب و رسیدن به سلامتی بیشتر گردد.

بهترین کاندیدای عمل سپتوپلاستی بینی

اکنون که با این عمل آشنا شدید وقت آن است تا از بهترین کاندیدا و واجدین شرایطی که لازم است حتما این عمل را انجام دهند، بیشتر بدانید. به طور کلی تمام افرادی که دارای مشکلاتی نظیر؛ خرناس کشیدن در خواب، سینوزیت مزمن، مشکل در تنفس از راه بینی، خشکی دهان، درد صورت، خون دماغ و مشکلات این چنینی هستند مناسب ترین گزینه ها برای انجام این جراحی زیبایی و درمانی هستند.

بهترین کاندیدای عمل سپتوپلاستی بینی

عمل انحراف بینی سپتوپلاستی چگونه انجام می شود؟

بسیاری از افراد قبل از آن که بخواهند این جراحی را انجام دهند به دنبال یافتن اطلاعات تکمیلی از نحوه این عمل زیبایی و درمانی هستند. در حقیقت لازم است بدانید که پس از مشاوره با پزشک و انجام معاینات لازم است اقدامات مهم و نکاتی ضروری را رعایت کنید که کمک شایانی در مشاهده نتیجه برایتان دارد، در ادامه به تمام این نکات به صورت ویژه پرداخته شده است. پس از آن در روز عمل باید بدانید که این جراحی از 30 تا 90 دقیقه زمان به صورت متغیر زمان برخوردار است.

عمل انحراف بینی سپتوپلاستی چگونه انجام می شود

در اولین قدم پس از پذیرش و ارائه مدارک خود تحت بیهوشی قرار خواهید گرفت. پس از آن پزشک یک برش در یک طرف بینی شما ایجاد می کند تا بتواند به تیغه بینی دسترسی پیدا کند. پس از آن غشای مخاطی را که پوشش دهی کامل بر روی تیغه میانی دارد بالا می برد. پس از آن تیغه ای که انحراف پیدا کرده در جای مناسب قرار می گیرد و هر گونه استخوان یا غضروف اضافی برداشته می شود.

در آخر همان غشای مخاطی که محافظ اصلی بود مجدد بر جای قبلی خود باز می گردد. ممکن است برای آن که نتیجه به خوبی حفظ شود پزشک از بخیه استفاده کند در غیر این صورت از تامپون برای آن قسمت بهره کافی را خواهد برد.

مزایا سپتوپلاستی بینی

برای آن که این عمل درمانی را انجام دهید لازم است تا با مزایا و معایب آن به صورت کامل آشنا شوید. از مزایای ویژه این اتفاق می توان به بهبود مشکلات تنفسی، ایجاد زیبایی ظاهری، درمان بیماری هایی همچون سینوزیت، خرناس و ... اشاره کرد. اما عوارض آن نیز مسئله مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای داشت.

مزایا سپتوپلاستی بینی

عوارض سپتوپلاستی بینی

هر عمل زیبایی و درمانی که بخواهید به آن تن دهید لازم است تا توسط یک تیم موفق و پزشک کارآزموده  ای برایتان انجام شود. در این مورد نیز چنین قضیه ای صادق است.  برای آن که مانع از عوارض ناگوار این اتفاق شوید لازم است تا حتما در انتخاب کلینیک درمانی و زیبایی خود توجه کاملی داشته باشید.  به طور کلی اما این عملکرد درمانی شامل عوارضی متفاوت همچون؛ خونریزی، کاهش حس بویایی، عفونت، تغییر شکل بینی، انسداد بینی، بی حسی موقتی در لثه، دندان و بینی، واکنش منفی به بیهوشی و ... گردد.

 البته همین لحظه ضرورت دارد تا بدانید این اتفاق برای همه افراد رخ نمی دهد و تنها گزارش های نادری است که از برخی مراجعه کنندگان این عمل به ثبت رسیده است. با رعایت برخی از اقدامات شما می توانید مانع از بروز این اتفاقات تا حد بسیار زیادی شوید.

اقدامات مهم قبل از عمل سپتوپلاستی بینی

شما اکنون از این عملکرد درمانی و نحوه عمل آن آشنایی کاملی دارید. پس بهتر است با دانستن نکات مهم و انجام اقدامات ضروری قبل از آن بهترین نتیجه را از آن خود کنید. نکات مهمی که باید قبل از عمل رعایت کنید. عبارتند از:

 • داروهای رقیق کننده خون همچون؛ ایبوپروفن، آسپرین و ... را از دو هفته قبل از عمل استفاده نفرمایید.
 • در صورتی که به دارویی حساسیت دارید لازم است حتما قبل از عمل به پزشک خود اطلاع دهید.
 • اگر دارای بیماری خاصی هستید که نمی توانید درمان خود را متوقف کنید حتما با پزشک معالج خود هماهنگی های لازم را انجام دهید.
 • عموما این عمل جراحی با بی حسی و یا بیهوشی موضعی صورت می گیرد پس نگرانی و استرس ها را کنار بگذارید.
 • در شب قبل از عمل خوردن و آشامیدن غذاهای سنگین برای شما ممنوع است. علی الخصوص اگر قرار است تحت بیهوشی قرار بگیرید.
 • حتما در جلسات مشاوره و معاینه عکس های قبل و بعد که با نرم افزار تغییر می کند را بررسی کنید تا متوجه نتیجه کار بشوید.
 • در روز عمل لازم است تا با یک همراهی به کلینیک درمانی مراجعه کنید.

اقدامات مهم بعد از عمل سپتوپلاستی بینی

پس از رعایت نکات مهم و ضروری روز عمل فرا می رسد. در روز عمل نیز تمام مواردی که توسط پزشک ذکر می گردد را به خوبی رعایت فرمایید. بعد از عمل کار اصلی شما آغاز می شود. در چنین موقعیتی باید طبق دستورات پزشک تمام اقداماتی که در ادامه نیز به آن اشاره شده است عمل کنید. در این صورت پس از چند روز و با پایان دوره نقاهت شما بهترین نتیجه را دریافت خواهید کرد. از جمله؛

 • حفره های بینی شما پس از عمل با تامپون پر می شود. پس تنها راه تنفسی با دهان است. لازم است تا این نکته را رعایت نموده و فشاری به بینی خود نیاورید.
 • داروهای تجویز شده ی پزشک خود را در ساعت مقرر مصرف کنید.
 • داروهای رقیق کننده خون معمولا باید تا یک هفته بعد از جراحی همچنان مصرف نشوند. در صورت ضرورت به استفاده با پزشک خود هماهنگی های لازم را انجام دهید.
 • تا چند هفته که دوره نقاهت به درستی سپری شود از فین کردن خودداری کنید.
 • در هنگام خواب سر شما باید بالاتر از بدنتان قرار گیرد.
 • لباسی که استفاده می کنید باید از جلو قابل باز و بسته شدن باشد. زیرا این لباس به شما کمک می کند تا در هنگام تعویض البسه فشاری به بینی و سپتوم وارد نشود.
 • بعد از عمل سپتوپلاستی بینی اگر عوارض بیشتری مشاهده کردید سریعا به پزشک خود اطلاع داده و طبق دستور او پیش بروید.
 • در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با کارشناسان مجموعه ارتباط برقرار نموده و مشاوره های لازم را به درستی و کامل دریافت کنید.
 • از یاد نبرید که انجام ورزش های سنگین که می تواند سبب فشار بر روی بدن شما و علی الخصوص بینی گردد به طور کلی تا چند هفته ممنوع است.

هزینه عمل سپتوپلاستی بینی

اکنون شما از تمام نکات و اطلاعات این عملکرد درمانی با خبر هستید. حال ممکن است برایتان سوال باشد که هزینه این عمل چقدر است. در حقیقت لازم است بدانید عوامل بسیار زیادی بر هزینه درمان شما با جراحی سپتوپلاستی بینی اثر می گذارد. از جمله این موارد می توان به نوع جراحی با بیهوشی یا بی حسی، اجرت کار پزشک و تکنسین های حاضر، موقعیت جغرافیایی کلینیک، گسترده بودن مشکل، حجم کار و ... اشاره کرد. شما می توانید در جلسه مشاوره تمام سوالات خود را پرسیده و از قیمت و هزینه این کار به خوبی با خبر شوید.

از یاد نبرید که سلامتی شما ارزشمند ترین است. پس برای این اتفاق هرگز به دنبال راه حل های ارزان و مراجعه به مراکزی که شرایط استاندارد ندارند مراجعه نکنید. زیرا ممکن است سبب بروز خطرات ناگوار گردد. پس به درستی تحقیق کرده و بهترین را انتخاب نمایید. در این صورت نتیجه منحصر بفردی در انتظار شما خواهد بود.

کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان

در این مقاله سعی شد به اطلاعات جامع و کاملی از سپتوپلاستی بینی پرداخته شود. با رعایت تمام نکات گفته شده می توانید بهترین نتیجه را دریافت کنید. کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان مفتخر است تا شما را در انجام این عمل همراهی نموده و بهترین نتیجه را برای شما مراجعه کنندگان محترم پدید آورد که سبب رضایت خاطر کامل شما خواهد بود. از یاد نبرید که در این مجموعه می توانید اقدامات دیگر زیبایی و درمانی همچون؛ جراحی زیبایی شکم و سینه، پلک، گوش، لیفتینگ صورت، تزریق بوتاکس، جوانسازی پوست صورت و ... را به خوبی انجام دهید.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX