کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

چه مدت بعد از عمل بینی میتوان قلیان و سیگار کشید

22 تیر ، 1401
گروه تحقیقاتی جراحی زیبایی
0 کامنت

کشیدن قلیان و سیگار بعد از عمل بینی باید پس از چه مدت انجام شود؟ این معمولا سوالی است که برخی از افرادی که برای جراحی بینی به مراکز سلامتی و کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند از پزشک معالج خود می پرسند. اقدامات مهم بعد از عمل بینی با رعایت اصولی و صحیح به آن ها این امکان را می دهد تا با بهترین نتیجه مواجه شوند. در این مقاله با کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان همراه باشید تا اطلاعات کاملی از بهترین زمان مصرف دخانیات و چگونگی جلوگیری از عوارض جراحی در این مورد بدست آورید. از یاد نبرید که عمده فعالیت شما پس از عمل مهم ترین تاثیر را بر روی نتیجه کار خواهد داشت. با ما همراه باشید...
کشیدن قلیان و سیگار بعد از عمل بینی

عمل جراحی بینی

قبل از آن که به سوال شما از بهترین زمان استفاده قلیان بعد از عمل بینی پاسخ دهیم لازم است بدانید که افراد با اهداف متفاوت برای انجام جراحی رینوپلاستی به مراکز درمانی و کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند. معمولا عمده نفرات به دنبال کوچک تر شدن و تغییر شکل و فرم اصلی بینی خود هستند.

نکته مثبت قصه آن جاست که می توانند قبل از عمل با مشاهده تصاویر نرم افزاری از نتیجه کار با خبر  باشند. اما رعایت مهم ترین اقدامات بعد از عمل توسط مراجعه کنندگان سبب بهترین نتیجه خواهد شد. به یاد داشته باشید اگر به تمام نکاتی که توسط پزشک به شما گوشزد می شود به خوبی عمل کنید، می توانید مانع از بروز عوارض شده و بهترین نتیجه را دریافت کنید. همچنین بهتر است طبق گفته پزشک به استعمال سیگار بعد از عمل بینی بپردازید.

چه مدت بعد از عمل بینی می توان قلیان و سیگار کشید؟

همه افراد لازم است قبل از آن که به عمل جراحی رینوپلاستی تن بدهند به صورت کامل این اقدام زیبایی را بررسی نموده و از تمام زوایا به نکات آن توجه کنند. مصرف قلیان و سیگار بعد از عمل بینی یکی از همان نکات است. مراجعه کنندگان محترم و متقاضیان زیبایی باید در نظر داشته باشند که از دو هفته قبل از عمل نباید  سیگار و قلیان بکشند. زیرا سبب تاثیرات منفی در حین انجام عمل جراحی برای فرد خواهد شد.

چه مدت بعد از عمل بینی می توان قلیان و سیگار کشید

همچنین بعد از عمل نیز تا سپری شدن سی روز کامل مجاز به استفاده نخواهند بود. بعد از آن نیز با توجه به دوره نقاهت و اقداماتی که رعایت می کنند از پزشک خود مشورت گرفته و بنا به نظر او این کار را انجام می دهند. از یاد نبرید که هرگونه رعایت صحیح شما سبب بهترین نتایج برایتان خواهد شد.

عوارض کشیدن قلیان و سیگار بعد از عمل بینی

همانطور که در بالاتر برای شما ذکر کردیم معمولا مراجعه کنندگانی که به استعمال سیگار و قلیان مشغول هستند به دنبال دانستن عوارض این موضوع هستند. به طور کلی مصرف سیگار و قلیان بعد از عمل بینی با خطرات متفاوتی همراه است. از جمله؛

 • استعمال دخانیات، سیگار و قلیان سبب مشکلات فردی شده و می تواند نتایج عمل بینی را در دوره نقاهت به مخاطره بیاندازد.
 • کشیدن قلیان و سیگار بعد از عمل بینی ممکن است با آلوده شدن جراحت های حاضر همراه شود. همانطور که می دانید دود این مواد شیمیایی بوده و می تواند سبب بروز عفونت های متفاوت برای فرد شود.
 • در صورتی که فرد بعد از عمل بینی قلیان بکشد تورم های حاضر شدت پیدا کرده و طول دوره نقاهت برای او بیشتر می شود.
 • استفاده از قلیان بعد از عمل بینی مانع از بهبود زخم ها برای افراد می شود. پیشنهاد می شود تا پایان دوره نقاهت و رفع کامل زخم ها از مصرف سیگار و قلیان دوری کنید.
 • از یاد نبرید که افراد مصرف کننده دخانیات، قلیان، سیگار و ... با سیستم ایمنی ضعیف تری همراه هستند. این دسته از مراجعه کنندگان بعد از عمل بینی بدن آسیب دیده تری دارند و اگر استعمال قلیان و سیگار را انجام دهند احتمال ابتلا به برخی امراض عفونی در آن ها بیشتر شده و عوارض های بالاتری برایشان به همراه دارد.
 • کشیدن قلیان بعد از عمل بینی سبب تغییر شکل فرم منطقه جراحی شده می شود و دیگر هرگز نباید منتظر طرح دلخواه خود باشد.
 • اختلال ریتم قلبی در افرادی که از دخانیات استفاده می کنند در حین عمل نیز ممکن است پدید آید. پیشنهاد می دهیم قبل از اقدام برای عمل این مورد را ترک کرده و برای سلامت خود قدم مهمی بردارید. سپس برای زیبایی خود تلاش کنید.
 • استعمال سیگار بعد از عمل بینی به علت آن که نیکوتین بسیاری دارد می تواند سبب تنگ شدن رگ ها، کم خونی و در نهایت انسداد آن را به همراه داشته باشد.
 • نیکوتین حاضر در سیگار مانع از رسیدن اکسیژن به سلول ها می شود به همین علت در دوره نقاهت مصرف آن سبب بهبودی دیرهنگام و عدم دریافت نتیجه مناسب می شود.
 • روند ترمیم و بازسازی پوست نیز در صورتی که به کشیدن قلیان و سیگار بعد از عمل بینی بپردازید بسیار پایین می آید. زیرا کلاژن سازی پوست به درستی انجام نشده و در نهایت تولید الاستین صورت نمی گیرد. به همین منظور روند بهبود و ترمیم به مخاطره می افتد.
 • احتمال خونریزی، کبودی های شدید و تورم های طولانی مدت از جمله دیگر عوارضی است که در صورت مصرف سیگار بعد از عمل بینی برای فرد رخ خواهد داد.

عوارض کشیدن قلیان و سیگار بعد از عمل بینی

کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان

در این مقاله سعی شد به طور کامل به توضیح بهترین زمان مصرف قلیان و سیگار بعد از عمل بینی و عوارض آن پرداخته شود. اکنون شما از این نکته مهم به صورت جامع اطلاعات کافی در اختیار دارید. کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان نیز مفتخر است تا شما مراجعه کنندگان محترم را در جراحی زیبایی بینی با داشتن کادری مجرب و آموزش دیده همراهی نماید. از یاد نبرید که همه روزه می توانید از طریق راه های ارتباطی با مشاوران مجموعه تماس حاصل نموده و بهترین پاسخ ها را در این حوزه دریافت نمایید. همچنین شما می توانید در این مجموعه از خدمات دیگر همچون؛ جراحی زیبایی شکم، سینه، پلک، گوش، تزریق ژل و بوتاکس، جوانسازی پوست و کاشت مو به خوبی بهره مند شوید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX