کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

آیا مزوتراپی باعث رویش مجدد مو میشود

31 مرداد ، 1401
گروه تحقیقاتی جراحی زیبایی
0 کامنت

آیا مزوتراپی باعث رویش مجدد مو می شود؟ معمولا افراد به دلیل مشکلات متعدد همچون؛ بیماری ها، استرس، کمبود برخی ویتامین و ... دچار ریزش مو می شوند. به همین منظور به دنبال درمان آن هستند. یکی از روش های درمانی که این روزها مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است، مزوتراپی می باشد. این روش به شما کمک می کند تا بدون درد چندانی به درمان ریزش مو خود پرداخته و مانع از بیشتر شدن آن بشوید. برای ریزش موهای خود می توانید از مزوتراپی به همراه عملکرد های دیگر استفاده کنید تا یک نتیجه موفق و عالی را به دست آورید. به همین منظور در این مقاله با کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان همراه شوید تا اطلاعات کاملی از مزوتراپی و امکان مجدد رویش موهای خود بدست آورید. 

رویش مجدد مو با مزوتراپی

مزوتراپی مو چیست؟ 

برای آن که بدانید آیا مزوتراپی باعث رویش مجدد مو می شود لازم است اطلاعات کامل و جامعی در ابتدا از این عملکرد زیبایی بدست آورید. در حقیقت با تزریق داروها، مواد مغذی، ویتامین ها، اسید هیالورونیک و ... به لایه میانی پوست یا همان مزودرم سبب ایجاد تغییرات مثبت می شوند. برای افرادی که به دنبال درمان ریزش مو خود هستند یا تمایل دارند رشد موهای خود را دوباره تقویت نمایند و مانع از پیشرفت کم پشت شدن آن بشوند، مزوتراپی یک انتخاب عالی به حساب می آید. این روش به دلیل این که درد چندانی ندارد و عارضه های بسیاری همچون؛ خونریزی، درد و ... را برای مراجعه کننده به دنبال ندارد این روزها بسیار مورد توجه مخاطبان و متقاضیان زیبایی قرار گرفته است. 

عملکرد کلی مزوتراپی در رویش مجدد مو

اکنون که از نحوه انجام این اتفاق با خبر شدید باید بدانید که این روش در سلامت مو های شما تاثیر شگرفی دارد. در حقیقت برای پاسخ به این سوال که چگونه مزوتراپی باعث رویش مجدد مو می شود باید به بررسی دلایل اصلی این اتفاق بپردازیم. پس از آن شما با دانستن تمام این موارد می توانید با آرامش خاطر کامل برای انجام این روش درمانی اقدام نمایید. این موارد عبارتند از: 

  • مزوتراپی با ایجاد فاکتورهای رشد همچون؛ پروتئین، ویتامین و ... برای پوست سر موثر واقع شده و رویش مجدد آن را از سر می گیرد. 
  • تنظیم هورمون ها و مقابله نمودن سلول های لایه میانی با اثرات مخرب ایجاد شده در آنها را انجام می دهد.
  • بهره مندی از آمینو اسید و کراتین بیشتر برای مو ها که سبب افزایش سلامت و رشد مو پس از تزریق می شود. 
  • افزایش ضخامت مو، لطافت، شادابی و درخشندگی مو ها پس از تزریق مزوتراپی به وجود آمده و سبب رویش مجدد آن می شود. 

عملکرد کلی مزوتراپی در رویش مجدد مو

کاربرد مزوتراپی برای رویش مجدد مو 

اکنون که می دانید چگونه مزوتراپی باعث رویش مجدد مو می شود باید از کاربرد های ویژه آن نیز به همراه مزایای این اتفاق اطلاع داشته باشید تا بتوانید بهترین تصمیم گیری را برای انجام اتفاق اتخاذ نمایید. به طور کلی مزایای این تزریق شامل مواردی است که در ذیل به آن اشاره شده است. همچون؛ 

  • بدون عارضه و غیر تهاجمی
  • عدم نیاز به سپری نمودن دوره نقاهت 
  • ایمن و بدون داشتن درد 
  • دارای هزینه مناسب و مقرون به صرفه 
  • عدم نیاز به مراقبت های حساس 

تاثیر مزوتراپی باعث رشد مو

برای آن که درمان ریزش مو خود را پیدا کنید و برای رشد مجدد آن اقدام کنید باید ابتدا به یک کلینیک معتبر رفته و توسط پزشک متخصص ویزیت شوید. دلایل متعدد با درمان های مختلفی قابل درمان است. به همین منظور اگر راه حل درمان شما رویش مجدد با تزریق مواد درمانی مزوتراپی باشد پزشک جلسه ی مشخصی را جهت حضور شما هماهنگ نموده و تزریق شما به خوبی با رعایت استاندارد های لازم انجام می شود. در این صورت مزوتراپی باعث رویش مجدد مو های شما می شود. 

تاثیر مزوتراپی باعث رشد مو

چند جلسه مزوتراپی باعث رویش مجدد مو می شود؟

همه افراد بعد از آن که با این عملکرد درمانی آشنا می شوند به دنبال تعداد جلسات درمان مورد نیاز برای خود هستند. به طور کلی لازم است بدانید که این اتفاق یک پروسه 4 ماهه است که فرد باید برای درمان خود به خوبی مدنظر قرار دهد. در شروع درمان تزریق شما هر هفته یک بار انجام می شود و پس از پیشرفت کار فاصله میان جلسات هر 1 ماه یکبار می شود. نکته حائز اهمیت این است که شما نباید در درمان خود وقفه انداخته و یا از نیمه راه آن را کنار بگذارید. زیرا در این صورت نتیجه این اتفاق قطعی نخواهد موند و ماندگاری مناسبی نیز نخواهد داشت. پس در انجام دوره درمان خود کمال دقت را به خرج دهید. 

تاثیر سن چگونه در مزوتراپی باعث رویش مجدد مو می شود؟ 

انجام هر اقدام درمانی و زیبایی باید در سن مناسبی صورت بگیرد. زیرا در این شرایط است که فرد می تواند شاهد بهترین نتیجه آن اتفاق باشد. به طور کلی سن مناسب برای انجام مزوتراپی از 25 تا 30 سال به بعد است که فرد با توجه به ثبات پیدا کردن تغییرات هورمونی، شل شدن، کدر شدن، خشک شدن های مختلف پوست و ... باید برای انجام این عملکرد درمانی اقدام کند. در غیر این صورت اگر با توجه به صلاحدید پزشک شما کاندیدای مناسبی برای تزریق مزوتراپی نباشید به یقین هیچ پاسخ مناسبی نیز از این اتفاق برای رشد مجدد موهای خود و تقویت آن بدست نخواهید آورد. 

مزوتراپی در کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان

در این مقاله سعی شد به توضیح کامل این سوال که آیا مزوتراپی باعث رویش مجدد مو می شود، پرداخته شود. اکنون شما می دانید که این روش درمانی چگونه اثر کرده و چطور می توانید برای رشد مجدد موهای خود از آن استفاده کنید. به همین منظور مزوتراپی را می توانید در کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان انجام داده و شاهد بهترین نتایج باشید. از یاد نبرید که در این مجموعه می توانید از خدمات دیگری همچون؛ جوانسازی پوست، تزریق ژل و بوتاکس، لیفت صورت، کاشت مو، جراحی زیبایی بینی، گونه، شکم، سینه، گوش و ... را با استفاده از جدیدترین متد روز دنیا و همراهی کادری مجرب و آموزش دیده به خوبی بهره مند شوید. 

   
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX