کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جراحی بینی

جراحی بینی|قیمت+عوارض+عکس و فیلم از جراحی زیبایی بینی
جراحی بینی | جراحی بینی یا رینوپلاستی با جدیدترین روش ها و کمترین عوارض، شرایط و قیمت عمل جراحی بینی، عکس و فیلم از مراحل مختلف و طرز جراحی بینی در کلینیک زیبایی

📖 راهنمای جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی یا رینوپلاستی چیست؟

برای بسیاری از افراد این سوال پیش آمده که جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی یکی از رایج ترین و شایع ترین جراحی های پلاستیک و زیبایی میان زنان و مردان ایرانی محسوب می شود که اگر چه با هدف زیبایی و داشتن ظاهری متناسب میان مردم باب شده ،اما در صورتی که جراحی بینی با همراهی و مشاوره یک جراح و پزشک متبحر و با تجربه انجام شود، می تواند بسیاری از عارضه ها و اختلالات موجود در بینی از قبیل قوز بینی، افتادگی نوک بینی و یا زاویه دار شدن آن، بزرگ بودن حفره های بینی و دیگر اختلال های شایع بینی را برطرف کند. بنابراین اگر تصمیم دارید بینی خود را جراحی کنید و تغییری اساسی در ظاهر خود به وجودآورید، پیشنهاد می کنیم پیش از هر اقدامی توصیه های زیر را جدی بگیرید.

انواع جراحی بینی

امروزه عمل های زیبایی بینی در دنیا و به خصوص کشور ما به یکی از رایج ترین عمل های زیبایی تبدیل شده است که روش های مختلفی نیز برای آن در نظر گرفته شده است. در کلینیک تخصصی جراحی بینی، عمل بینی به دو روش باز و به روش بسته انجام می شود که در ادامه به معرفی بیشتر این دو روش پرداخته ایم:

عمل رینوپلاستی به روش باز

به منظور دسترسی آسان تر و دید کامل تر جراح نسبت به بافت های زیرین، برشی در ناحیه ای بین دو سوراخ بینی ایجاد شده و پوست بینی به آرامی از روی سطح بافت برداشته خواهد شد. در جراحی بینی به روش باز اندکی التهاب و تورم ناشی از عمل که در ناحیه ی نوک بینی ایجاد خواهد شد، دیرتر بر طرف می شود که این موضوع نیز نگران کننده نخواهد بود زیرا در آخر تورم در بینی دیر یا زود رفع می شود.

عمل رینوپلاستی به روش بسته

جراحی پلاستیک بینی بسته مناسب برای افرادی است که قصد دارند تا تغییرات محدودی در بینی آن ها ایجاد شود و نیازی به تغییرات وسیع در بینی خود ندارند. در جراحی بینی به روش بسته تمامی برش های لازم در ناحیه ی داخلی بینی انجام خواهد شد و جراح با ورود از سوراخ های بینی عمل را انجام می دهد.

نکات مهمی که باید در خصوص جراحی بینی یا رینوپلاستی بدانید

 • عمل جراحی بینی با هر دو روش بی هوشی عمومی و موضعی قابل اجرا می باشد.
 • بعد از اتمام جراحی بینی از پانسمان چرب برای داخلی بینی استفاده می شود که بعد از 2 تا 3 روز خارج می شود.

انواع عمل زیبایی بینیانواع عمل زیبایی بینی

مراقبت های قبل از عمل بینی

بسیاری از افراد تنها تصور می کنند که باید بعد از عمل و در دوران نقاهت جراحی بینی مراقبت هایی را انجام دهند اما باید بدانید که این مراقبت ها از قبل عمل باید صورت بگیرد تا نتیجه ی مطلوب تری حاصل شود.

 • دادن آزمایش و گرفتن عکس از بینی از اولین کارهایی است که برای عمل باید انجام دهید.
 • مشخص کردن فرم بینی که می خواهید و پیدا کردن یک دکتر معتبر و ماهر نیز از دیگر ملزومات می باشد.
 • بهتر است از دو هفته قبل از عمل هیچ گونه دارویی که حاوی آسپیرین و یا ایبوبروفن باشد مصرف نکنید.
 • در حدود 8 ساعت قبل از عمل هیچ چیزی میل ننمایید.
 • کوتاه کردن موهای داخل بینی، پاک کردن لاک ناخن، آرایش نکردن استفاده نکردن از مواد نیکوتین دار مانند سیگار یا قلیان از دو هفته قبل عمل و... از جمله مواردی است که باید قبل عمل رعایت کنید تا به مشکل برنخورید.
 • در جلسات مشاوره دکترتان برای عمل شرکت کنید تا نکات ضروری به شما گفته شود.
 • قبل از انجام عمل زیبایی رینوپلاستی مطئن شوید لباسی پوشیده اید که بعد از عمل مجبور نباشید از سر به تن کنید.

مراقبت های لازم بعد از عمل زیبایی بینی

جراحی بینی همانند دیگر جراحی های زیبایی نیاز به مراقبت هایی برای بعد از عمل دارد که حتما باید به هریک از آنها توجه کرده تا به نتیجه مطلوبی از عملی که انجام داده اید برسید. هر یک از مراقبت های بعد از جراحی بینی شامل موارد زیر می باشد:

 • در هر زمانی که احساس ناراحتی داشتید باید با پزشک خود تماس بگیرید
 • بعد از جراحی بینی نوع رژیم غذاییتان به این صورت خواهد بود که در روز اول از مایعات استفاده کرده و از روز بعد همانند روزهای دیگر به طور معمولی می توانید غذا مصرف کنید.
 • به مدت 2 هفته از مصرف خوردنی هایی که که مستلزم حرکت زیاد لبها هستند مانند سیب ، پرهیز نمایید.
 • فراموش نکنید که حالت سر بعد از جراحی باید بالاتر از بدن قرار گیرد.
 • بعد از جراحی بینی و برای اینکه چشمها زیاد ورم نکنند به مدت 48 ساعت از کمپرسور سر که حاوی کیسه یخ می باشد استفاده کنید.
 • به آرامی می توانید داخل بینی را به آرامی تمیز کنید
 • در طی 5 روز اول شل شدن چسبها طبیعی می باشد
 • بین 7 تا 10 روز بعد از عمل رینوپلاستی گچ برداشته خواهد شد که در این مدت می توانید بدون اینکه گچ خیس شود استحمام کنید.
 • ورزش های تماسی مانند کشتی، فوتبال، رزمی و غیره به مدت 3 ماه ممنوع می باشد.
 • از فعالیت و ورزشه ای سنگین مانند ایروبیک، وزنه برداری و همینطور خم شدن طولانی مدت برای مدت 3 ماه بعد از جراحی بینی پرهیز کنید.
 • به دلیل اینکه بعد از انجام جراحی زیبایی رینوپلاستی پوست بینی شما حساس می باشد نباید در معرض آفتاب قرار بگیرید و یا حداقل از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

چه زمانی نیاز به انجام جراحی بینی (رینوپلاستی) است؟

جراحی رینوپلاستی می‌تواند موجب تغییر در موارد زیر شود:
1-اندازه بینی به طوری که با دیگر اجزای صورت متناسب باشد.
2-پهنای بینی در قسمت پل.
3-مشخصات بینی با برآمدگی یا فرورفتگی قابل مشاهده بر روی پل بینی.
4-نوک بینی در صورت بزرگی، افتادگی یا در حالتی که بیش از حد سر بالا باشد.
5-سوراخ‌های بینی در صورت بزرگی یا سر بالا بودن.
6-زاویۀ بین بینی و لب بالایی

زمان مناسب برای انجام جراحی بینیزمان مناسب برای انجام جراحی بینی

سن مناسب برای انجام جراحی بینی

برای انجام جراحی بینی سن مشخصی وجود دارد که باید در آن زمان عمل بینی انجام شود تا افراد دچار مشکلاتی نشوند. دختران از سن 15 سالگی و پسران از سن 17 سالگی به شرط رشد کامل جسمی و فکری و همینطور داشتن انگیزه کافی می توانند اقدام به عمل جراحی کنند.

کدام افراد به جراحی بینی نیاز دارند؟

افرادی که پولیپ بینی، کجی بینی، بزرگی و یا قوز بینی  و یا زائده ای در بینی خود دارند می توانند اقدام به جراحی بینی کنند و تمام این موارد هم بستگی به خود فرد دارد که آیا قصد انجام جراحی بینی دارد یا خیر.

انجام جراحی بینی برای کدام دسته از افراد مناسب نمی باشد؟

عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی برای اطفال، افراد مسن و کسانیکه بیماری هایی مانند سرطانف بیماری خونی، عیوب انعقادی، عفونت های حاد و همینطور بیماری های روانی و قلبی دارند، ممنوع می باشد.

عمل رینوپلاستی مدرن با رینوپلاستی سنتی چه تفاوت هایی دارند؟

هدف از انجام عمل رینوپلاستی سنتی کوچک کردن و همینطور تغییر ظاهر بینی بوده و در حین انجام این نوع عمل جراحی غضروف های بینی برداشته شده و استخوان ها خرد می شدند و همین کار باعث می شد تا بینی از لحاظ کاربردی دچار مشکل شود.

اما در عمل رینوپلاستی مدرن هیچ یک از این مشکلات وجود نداشته و علاوه بر اینکه شکل ظاهری بینی تغییر داده می شود، عملکرد بینی هم بهبود خواهد یافت.

عوامل موثر در نتیجه رینوپلاستی

 کیفیت پوست بینی یکی از فاکتور های اصلی تعیین کننده نتیجه نهایی عمل بینی است. رعایت نکات بعد از Rhinoplasty هم در رسیدن به نتیجه دلخواه بی تاثیر نیست اما به جرات اصلی ترین فاکتور یک جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی تبحر و تجربه ی پزشک جراح است.

یکی از عوامل مهم در موفقیت پس از عمل، تشخیص دقیق است. این موضوع هم از نظر تشخیص علت زیبا نبودن بینی در چهره براساس آنالیز دقیق صورت و هم از نظر تشخیص درست و دقیق مشکلات تنفسی پیش از جراحی حائز اهمیت است تا بیمار داوطلب جراحی پلاستیک بینی از زیبایی طبیعی و رفع مشکل تنفسی و سلامت بینی پس از جراحی اطمینان داشته باشد.

صفر تا صد عمل بینیصفر تا صد عمل بینی

فیلم جراحی بینی

مشاهده ویدئو کامل جراحی بینی یا رینوپلاستی می تواند اطلاعات دقیقی از نحوه انجام این عمل به فرد بدهد. اگر قصد عمل جراحی بینی را دارید در این قسمت می توانید فیلم انیمیشن عمل بینی زنان را به صورت کامل، از صفر تا صد مشاهده کنید.

جراحی مجدد بینی یا ریویژن

جراحی بینی این روزها در میان دیگر جراحی های زیبایی حرف اول را می زند و بسیاری از مراجعه کنندگان برای بار دوم برای انجام این جراحی اقدام می کنند. عدم رضایت از نتیجه کار باعث می شود که افراد برای بار دوم و یا حتی سوم برای ترمیم بینی جراحی شده خود اقدام کنند.
ظاهر نامناسب و یا دور از معیارهای بیمار و همچنین مشکلات تنفسی از مهم ترین عواملی شناخته می شوند که یک فرد را مجبور به جراحی ترمیمی بینی و یا جراحی بینی ثانویه می کنند.

قبل از انجام رینوپلاستی بیمار و البته متخصص جراحی می بایست تمامی جوانب را در نظر بگیرد تا عدم رضایت باعث جراحی ترمیمی در این عضو از صورت نشود. جالب است بدانید که بیشتر مراجعه کنندگان برای جراحی مجدد بینی یا عمل ترمیم بینی از نتیجه کار و ظاهر جدید بینی خود احساس رضایت کافی نداشته و برای انجام مجدد این عمل مراجعه می کنند. در برخی موارد انتظار بی جا بیمار از نتیجه کار باعث می شود که یک جراح بدون در نظر گرفتن عوارض احتمالی جراحی ترمیمی را برعهده بگیرد و در برخی موارد نیز حق با بیمار بوده و ظاهر نامناسب بینی باعث تکرار این جراحی می شود.

روش های جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی را می توان تحت بیهوشی عمومی، تسکین یا بی حسی موضعی انجام داد. در ابتدا، بی حسی موضعی که ترکیبی از لیدوکائین و اپی نفرین می باشد برای بی حسی  منطقه  تزریق و به طور موقت عروق را کاهش خواهد داد. دو روش ممکن برای بینی وجود دارند: روش بسته و باز. در رینوپلاستی بسته برش در داخل سوراخ های بینی انجام شده. در رینوپلاستی باز یک برش اضافی نامرئی در سراسر کلوملا (برشی از پوست که سوراخ های بینی را از هم جدا میکند) ساخته شده. جراح ابتدا پوست و بافت های نرم بینی را از ساختارهای اساسی جدا خواهد کرد. غضروف و استخوان دوباره شکل گرفته میشود و برش بخیه بسته خواهد شد. برخی از جراحان یک استنت یا بسته بندی را در داخل بینی که دنباله ی نوار یا استنت در بیرون می باشد استفاده می کنند.

در برخی موارد جراح ممکن است یک قطعه کوچک از غضروف یا استخوان  بیمار را، به عنوان یک پیوند، به منظور تقویت و یا تغییر شکل بینی شکل دهد. معمولا این غضروف از تیغه برداشته می شود. اگر تیغه غضروف کافی وجود نداشت، چیزی که ممکن است در رینوپلاستی ترمیمی رخ دهد؛ غضروف می تواند از استخوان صدفی گوش یا دنده برداشته شود. در یک مورد نادر جایی که استخوان مورد درخواست است از جمجمه، ران یا از دنده ها برداشته می شود. گاهی اوقات یک ایمپلنت مصنوعی ممکن است که برای تقویت پل بینی به کار رود.

نقش لیزر در جراحی بینی

درست است که لیزر در شاخه‌های دیگر علم پزشکی خیلی پیشرفت کرده، مثلاً در علم چشم پزشکی واقعاً لیزر پیشرفت خارق‌العاده‌ای کرده و همکاران چشم پزشک ما کارایی می کنند که باعث تعجب همه می شود. ولی لیزر در زمینه جراحی بینی و رینوپبلاستی هنوز آنقدر پیشرفت نکرده است. یعنی اینکه جراحی بینی با لیزر انجام نمی شود. در جراحی بینی، تنها ایجاد چند برش‌ ساده‌ای با لیزر امکان پذیر می باشد. ولی تأثیرگذاری روی استخوان و غضروف و مخاط داخل بینی در حال حاضر به هیچ عنوان با لیزر امکان‌پذیر نخواهد بود. این از آرزوهای ما است که روزی با لیزر بینی را عمل کنیم. یعنی بدون اینکه دست به تیغ بزنیم با لیزر بینی را عمل کنیم، ولی در حال حاضر استفاده از لیزر در جراحی بینی فقط نقش تبلیغاتی دارد و بس!

جراحی بینی چه مزایا را به همراه دارد؟

از مزایای جراحی بینی می توان گفت که علاوه بر اینکه باعث زیبایی بسیاری از افراد خواهد شد، خیلی از مشکلاتی که هر یک و بنا به دلایل مختلف با آن درگیر بودند مانند داشتن پولیپ بینی، قوز و کجی بینی، شکستگی بینی و ... را برطرف خواهد کرد.

عوارض عمل بینی چیست

هر عمل جراحی می تواند علاوه بر اینکه مزایایی را به همراه داشته باشد، عوارضی هم داشته باشد. جراحی بینی هم یکی از همین جراحی ها است. در ادامه به معرفی برخی از معایب عمل بینی، عوارض و مشکلات جراحی بینی عوارض جراحی بینی پرداخته ایم:

 • انسداد راه های هوایی
 • خونریزی بعد از جراحی
 • سوراخ شدگی سپتوم
 • عفونت گرافت‌ها و یا بافت‌های بینی
 • تغییر رنگ پوست بینی

مزایا و عوارضی که جراحی بینی به همراه خواهد داشتمزایا و عوارضی که جراحی بینی به همراه خواهد داشت

تفاوت جراحی بینی گوشتی و استخوانی

به دلیل تفاوت هایی که میان بینی های گوشتی و همینطور بینی های استخوانی وجود دارد، نوع عمل آن نیز متفاوت خواهد بود. متخصصینی که قصد انجام جراحی بینی گوشتی را دارند معمولا از انجام این عمل اجتناب می کنند. به دلیل اینکه بینی های گوشتی به دلیل پوست ضخیمی که دارند، جراحی آنها نیز دشوارتر است و از سوی دیگر ممکن است نتیجه ای جالبی از عمل بینی های گوشتی به دست نیاید و بعد از مدتی نیز فرم بینی به حال اولیه خود بازگردد.

پزشکان بر این باور هستند که افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، به دلیل پوست ضخیم و چربی که دارند دارای استخوان و غضروف کمتری بوده و اگر از غضروف زیر پوست میزان زیادی برداشت شود، پوست ممکن است دچار اسکار و ناهمواری هایی شود که خوشایند نیستند و از سوی دیگر نتیجه عمل نیز با چیزی که بیمار مد نظر داشته است خیلی متفاوت است و تغییر زیادی ممکن است در چهره رخ ندهد. از سوی دیگر بینی های استخوانی به دلیل داشتن پوستی نازک تر و استخوان غضروف بیشتر خیلی بهتر هستند و در جراحی بینی استخوانی پزشک می تواند مانور زیادی روی این قسمت ها داده و می تواند بینی را به فرمی که دوست دارد، درآورد.

هزینه و قیمت جراحی زیبایی بینی

هزینه جراحی بینی سوال بسیاری از مراجعه کنندگان به مطب و مراکز درمانی است که برای پاسخ دادن به آن می بایست عوامل مختلفی در نظر گرفته شده و بیشتر مورد بررسی و واکاوی قرار گیرند. برخی از افراد به دلیل عدم انجام تحقیقات لازم و کافی تنها به دنبال شرایطی هستند که هزینه کمتری برای انجام این جراحی پرداخت کنند غافل از این که بی احتیاطی در انتخاب یک جراح با تجربه و متخصص ،هزینه های دیگری همچون جراحی ترمیمی را برای آن ها رقم خواهد زد.

بهتر است بدانید که قیمت عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی در انواع بینی ها متفاوت می باشد. برای مثال هریک از قیمت جراحی بینی با لیزر، هزینه در جراحی بینی بزرگ، هزینه جراحی بینی استخوانی و همینطور بینی های گوشتی و هزینه عمل انحراف بینی نیز باهم متفاوت هستند.

هزینه جراحی بینی گوشتی

همانطور که مطالب بالاتر در خصوص عمل بینی گوشتی بیان شد، بینی های گوشتی از پوست ضخیمی برخوردار بوده و بیشترین قسمت تشکیل دهنده آن غضروف می باشد. همین موارد باعث می شود تا زمان بیشتری جهت جراحی بینی صرف شود که در هزینه آن نیز بی تاثیر نخواهد بود. پس از بررسی هزینه جراحی بینی گوشتی در بین چندین جراح مختلف، محدوده قیمت عمل بینی گوشتی بین 7 تا 18 میلیون در سال 98 بوده است.

هزینه جراحی بینی استخوانی

بعد از بررسی قیمت عمل بینی های گوشتی، حال نوبت به بینی های استخوانی رسیده است. بینی استخوانی برعکس بینی گوشتی از پوست نازک و استخوان بیشتر برخوردار بوده و فرم دهی و تغییرات آن برای جراح بسیار آسان می باشد. همین موارد باعث شده تا مدت زمان کمتری برای انجام عمل بینی استخوانی صرف شود. معمولا حدود دو ساعت برای این جراحی کافی می باشد.

محدوده هزینه جراحی بینی استخوانی در سال 98 طبق بررسی های انجام شده در بین چندین جراح بینی، بین 6 تا 15 میلیون بوده است. پیشنهاد می کنیم قبل از انجام عمل رینوپلاستی حتما با پزشک معالج خود در خصوص قیمت مشورت کنید.
عمل بینی های استخوانی اگر با دقت و توسط بهترین جراح انجام شود به نتایح بسیار زیبا و رضایت بخشی دست پیدا خواهید کرد.

نکته: فراموش نکنید اگر با پیام "جراحی بینی رایگان" رو به رو شدید چیزی جز تبلیغات نبوده و هرگز به اینگونه موارد توجه نکنید.

مدت زمان انجام جراحی بینی، مکان جراحی، تخصص جراح، نوع جراحی و چندین مورد دیگر را می توان از عوامل تأثیر گذار در هزینه عمل رینوپلاستی معرفی کرد که هر کدام در شرایط مختلف می توانند قیمت جراحی بینی را تعیین کنند. یک متخصص جراحی زیبایی در این زمینه پس از معاینات کامل و دقیق می تواند هزینه نهایی جراحی بینی را برای بیمار خود بازگو کند.

سخن پایانی

اگر قصد انجام عمل بینی ارزان را دارد و به دنبال کلینیک تخصصی جراحی زیبایی بینی در تهران می باشید، با مراجعه به وب سایت www.clinicsurgery.ir می توانید بهترین کلینیک های عمل زیبایی بینی در تهران به همراه بهترین متخصص جراح بینی را پیدا کرده و با بهترین قیمت های جراحی زیبایی بینی در کلینیک جراحی بینی به نتیجه مطلوب و دلخواهی که مد نظر دارید برسانید.
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX