کلینیک جراحی زیبایی دکتر شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

هر آنچه باید از نحوه خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی بدانید

17 خرداد ، 1400
گروه تحقیقاتی جراحی زیبایی
0 کامنت

عمل ابدومینوپلاستی یک نوع جراحی زیبایی می باشد که توسط جراحان زیبایی صورت می گیرد. قبل از جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی پزشک متخصص به بیمار مشاوره های لازم در خصوص نحوه خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی را می دهد. جراحی ابدومینوپلاستی با حذف چربی و پوست های اضافه شکم، به تخت و صاف شدن شکم کمک می کند. اگر شل شدن پوست شکم بر اثر عواملی همچون زایمان یا رژیم به حالت عادی برنگردد با عمل ابدومینوپلاستی می توان این پوست های شل و اضافه را برداشت و زیبایی را به اندام خود هدیه دهید. برای آشنایی با عمل ابدومینوپلاستی و نحوه خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی که بسیار حائز اهمیت می باشد ما را همراهی کنید.

آشنایی با عمل ابدومینوپلاستی

گاهی افرادی به دلیل چاقی بیش از حد اقدام به رژیم می کنند که پس از آن پوست ناحیه شکم آنها شل و اضافه می آید و حالت ارتجاعی خود را از دست داده است و یا افرادی که بر اثر بارداری نیز پوست شکم آنها دیگر به حالت عادی برنمی گردد و پوست آنها شل و اضافه می آید، این دسته از افراد کاندیدای مناسب جراحی ابدومینوپلاستی می باشند. در ابدومینوپلاستی با حذف چربی ها و پوست های اضافه شکم سعی در باریک کردن کمر و صاف نشان دادن شکم می کند. در ابدومینوپلاستی با استفاده از دو پرش در قسمت لگن تا قسمت شرمگاهی و برش دیگر در اطراف ناف، پوست ها و چربی های اضافه شکم را برداشته سپس عضلات شکم را به یکدیگر وصل و بخیه می زنند و پس از آن ناف را به گونه قرار می دهند که حالت طبیعی شکم حفظ شود. برای نتیجه بخش بودن جراحی نیاز است به نحوه خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی توجه داشته باشید.

جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی

جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی

اهمیت خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

در جراحی ابدومینوپلاستی قسمت های زیادی از پوست و چربی های شکمی برداشته می شود، برای بهبود آن نیاز است به مراقبت های  بعد از آن توجه بسیاری داشت. از مهمترین مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی، استراحت کافی و نحوه صحیح خوابیدن بعد از آن می باشد تا به روند بهبود سرعت بخشیده شود. در صورتی که به نحوه صحیح خوابیدن توجه نشود روند بهبودی کند و صدمات خطرناکی ممکن پیش آید.

خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

نحوه خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی

برای اینکه بتوانید بدون هیچ گونه خطری و با کمترین عوارض بعد از عمل، بهبود کامل را بدست بیاورید نیاز است به نحوه خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی توجه بسیاری داشته باشید. خوابیدن رو به بالا به صورت طاق باز احتمال کشیدگی در جای بخیه را دارد و باعث ایجاد فشار در قسمت جراحی می شود. بهترین حالت خوابیدن پس از ابدومینوپلاستی به گونه ای است که باید بدن به صورت خمیده رو به بالا باشد تا در قسمت جراحی فشار وارد نشود. برای اینکه بتوانید بدن را به صورت خمیده رو به بالا در بیاورید می توانید از دو بالش بزرگ و نرم استفاده کنید. در زمان خواب به هیچ وجه رو به پهلو و شکم نباید خوابید زیرا موجب باز شدن بخیه و کاهش سرعت روند بهبود خواهد شد.

نحوه خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی

نحوه خوابیدن بعد از جراحی شکم

مدت زمان استراحت و نحوه صحیح حرکات بعد ابدومینوپلاستی

همیشه این سوال وجود دارد که تا چه مدت نیاز است بعد از عمل ابدومینوپلاستی استراحت کرد. میزان استراحت در روند بهبود جراحی به میزان برداشت چربی و پوست در زمان جراحی بستگی دارد به گونه ای که هر چه چربی و پوست بیشتری برداشت شود نیاز به استراحت بیشتری نیز دارد تا به بهبود کامل رسید اما به طور کلی سه تا چهار هفته برای بهبود کامل نیاز است استراحت داشته باشید.

شما را به مطالعه مطالب بیشتری دعوت می کنیم

برای سرعت بخشیدن در روند بهبود جراحی علاوه بر استراحت کافی و نحوه خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی، نحوه نشستن و ایستادن نیز مهم می باشد. برای اینکه از حالت خوابیده به حالت نشسته و سپس به حالت ایستاده در بیایید، ابتدا به پهلو برگردید و پس از آن برای بلند شدن تمام وزن خود را بر روی دست ها بگذارید و بلند  شوید. برای خوابیدن ابتدا زانوهای خود را به لبه تخت بگذارید و سپس بنشینید و بعد از آن به حالت خوابیده در بیایید.

استراحت و نحوه صحیح حرکات بعد ابدومینوپلاستی

استراحت و حرکات بعد ابدومینوپلاستی

چند نکته برای سرعت بخشیدن به روند بهبود

یکی از نکات مهم در جراحی ابدومینوپلاستی انتخاب جراح با تجربه در این زمینه می باشد و از لازمه های عمل جراحی ابدومینوپلاستی مشاوره پیش از جراحی می باشد تا نکات مهم مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی را برای بیمار شرح دهد. برای سرعت بخشیدن به روند بهبود جراحی نیاز است به چند نکته مهم از توصیه های پزشک عمل کنید، این نکات شامل: در ابتدا میزان استراحت کافی و نحوه خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و در مرحله بعد نحوه صحیح نشستن و ایستادن می باشد.

استفاده از گن نیز بسیار حائز اهمیت می باشد و باید به مدت چند هفته، هر روز استفاده شود. و نکته مهم دیگر این است که تا چند هفته در هنگام خواب و در هنگام نشستن و ایستادن سعی کنید بدن خود را به حالت خمیده حفظ کنید تا از فشار و کشیدگی در ناحیه جراحی جلوگیری شود.

بهبودی جراحی شکم

بهبودی جراحی شکم

جمع بندی مطالب در مورد نحوه خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی

همانطور که در این مطلب بیان کردیم عمل ابدومینوپلاستی در افرادی که بر اثر رژیم و بارداری از شل شدگی شکم و اضافه آمدن پوست رنج می برند مناسب می باشد. در روش ابدومینوپلاستی با حذف چربی ها و پوست های اضافه سعی در صاف و باریک نشان دادن کمر می کنند. برای اینکه پس از جراحی ابدومینوپلاستی به نتیجه مطلوب برسید نیاز است به مراقبت های بعد از عمل توجه بسیاری داشته باشید که از مهمترین آنها اهمیت به نحوه خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی می باشد.

نحوه صحیح خوابیدن بعد از جراحی ابدومینوپلاستی باید به گونه ای باشد که به ناحیه جراحی فشار وارد نشود. در زمان خوابیدن و نشستن و ایستادن بدن خود را به حالت خمیده حفظ کنید تا از هرگونه کشیدگی و فشار در قسمت جراحی جلوگیری شود زیرا فشار در ناحیه جراحی موجب باز شدن بخیه ها و کاهش سرعت روند بهبود خواهد شد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
خدمات مرتبط
 • جراحی شکم
  جراحی شکم
  به فکر جراحی شکم شل و افتاده نباشید. دکتر
  ادامه مطلب
 • جراحی زیبایی
  جراحی زیبایی
  جراحی زیبایی پلک در کلینیک توسط بهترین جر
  ادامه مطلب
6LfIffAaAAAAAKRImb4a_WyniizR7KFIPjzhQrMX